featured

Dalaman ve Ukrayna arasında yeni uçak seferleri geliyor.

Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, 2018 yılında Ukrayna’nın Herson şehrinden Muğla’ya uçak seferlerinin başlayacağı açıkladı.

Önümüzdeki 2018 yılının yaz aylarında, Herson uluslararası havalimanından Türkiye, Muğla’da bulunan Dalaman uluslararası havalimanına doğrudan uçak seferlerinin başlayacağı bildirildi.
Ukrayna ve Türkiye arasında başlayacak yeni uçak seferini tanıtmak için 24 Kasım tarihinde Ukrayna’nın Herson bölgesini ziyaret eden Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Bildiğiniz gibi Dalaman, Türkiye’deki en büyük 4. havalimanı. Herson Havalimanı ile uzun zamandan beri görüşmeler yaptık. Biz işbirliğine hazır olmamızın yanı sıra deneyimimizi paylaşmaya da hazırız” diye kaydetti.
Herson Bölge Şurasına bağlı Herson Havayolları şirketinin Müdürü Vitaliy Kuçeriv de ziyaret esnasında şu an yeni sefer düzenleme potansiyeline sahip havayolu şirketleriyle görüşmeler yapıldığı bilgisini paylaştı.
Hersonlu meslektaşlarına ucuz havayolu şirketlerini arama önerisinde bulunan Güvenç, “Tüm dünya ucuz hava taşımacılığı sayesinde daha ucuza uçuyor. İngilizler Dalaman’a 20 Euro karşılığında geliyor” dedi.
Ukraynalıların ise ortalama olarak bir bilet için 100 Euro ödediği belirtildi. Herson Şurası Başkanı Vladislav Manger, “avantajlı” havayolu şirketlerini, Herson Havalimanında ücretsiz iniş ve servis sağlayarak çekmeyi planladıklarını dile getirdi.
Günümüzde Dalaman Havalimanı, Marmaris ve Fethiye olmak üzere Ege Denizi’nde bulunan turistik yerlere ulaşımı sağlıyor. Herson Havalimanından günümüzde Türkiye’ye her gün Herson-İstabul-Herson seferi gerçekleştiriliyor.
Daha önce Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ve Ukrayna Havalimanları Birliği (AAUCA) Başkanı Petro Lipovenko ile Ukrayna’daki önemli havalimanlarının yöneticilerinin, Haziran ayında Muğla-Marmaris’te düzenlenen “Havacılık ve Turizm” toplantısına katıldığı bildirilmişti. Toplantı esnasında Herson ve Kriviy Rog havalimanları yöneticileri ile Dalaman’a direk uçuş konulması için ikili görüşmelerin başlaması kararlaştırıldığı bilgisi paylaşılmıştı. (QHA)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir