Dalaman Havalimanında yılın ilk toplu turistleri törenle karşılandı

Dalaman Havalimanında yılın ilk toplu turistleri törenle karşılandı

Dalaman Havalimanı’na İngiltere’nin Manchester şehrinden gelen 189 kişilik kafile için özel bir karşılama töreni düzenlendi. Yolcular, uçağın inişi sonrasında Dalaman Havalimanı yetkilileri ve çalışanları tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Törende İngiliz turistlere çeşitli ikramlar sunuldu ve günün anısına özel hediyeler verildi. Ardından, gelen misafirlerin otellere transfer işlemleri gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl 5 milyonuncu yolcusunu ağırlayan Dalaman Havalimanı, 2023 yılının ilk 10 ayında pandemi öncesi turizm sezonunun en başarılı yıllarından birini yaşadı. Hizmet verilen yolcu sayısının 2019 yılına kıyasla yüzde 6,5 arttığı, 2022 yılına göre ise yüzde 15,2 daha fazla olduğu açıklanmıştı.

2024 yılının Ocak ayına ilişkin verilere göre, Dalaman Havalimanı’nda 77 bin 722 yolcuya hizmet verildiği, bin 256 uçak trafiğinin yaşandığı ve havalimanından 610 ton yük taşındığı belirtildi. İngiliz turistler, sezonun erken başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Dalaman bölgesinde en çok Marmaris ve Fethiye gibi destinasyonları tercih ettiklerini vurguladılar. Ayrıca, havalimanı yetkililerine gösterilen ilgi ve karşılamadan dolayı teşekkürlerini iletti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir