Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu

THY Osaka-İstanbul seferlerine gelecek yıl başlıyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya’da yaptığı konuşmada “Türk Hava Yolları, önümüzdeki yılın Nisan ayından itibaren Osaka Kansai Havalimanı’ndan İstanbul seferlerine başlıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya’nın Nagoya kentinde yaptığı konuşmada gurbetçilerin sorunlarına değinerek”Soydaşlarımızın çıkarlarını korumak, öncelikli hedeflerimizdendir” dedi. Erdoğan,”Buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum” diyerek Türk Hava Yolları’nın (THY) önümüzdeki yılın Nisan ayından itibaren Osaka Kansai Havalimanı’ndan İstanbul seferlerine başlayacağını duyurdu.

THY OSOKA-İSTANBUL SEFERLERİNİ BAŞLATIYOR

Biliyorsunuz Japonya’nın işgücü azalıyor. Japonya’nın yeni yasası ile işgücü birliğimizi artırabiliriz. Japonya ile sosyal güvenlik anlaşması müzakeresi yürütüyoruz. Bu müzakereyi de yakında sonuçlandırabiliriz. Buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. THY önümüzdeki yılın Nisan ayından itibaren Osaka’dan İstanbul seferlerine başlıyor. Böylece Osaka’dan memleketinize doğrudan seyahat edebileceksiniz. Hayırlı uğurlu olsun.

JAPON TURİSTLER

Bugün dünyanın 160’ı aşkın ülkesinden on bilerce öğrenci Türk üniversitelerini tercih ediyor. Misafir öğrencilerimiz arasında Japonların da olması bizim için gurur kaynağıdır. Şehir hastaneleriyle sağlıkta hizmet standartlarını çok daha yukarıya çıkarıyoruz. Dünyanın en güçlü ve en yaygın sosyal yardım sistemini kurduğumuz ülkemizde hiçbir vatandaşımız sahipsiz bırakmıyoruz. Savunma sanayinde dışa bağımlılığımızı yüzde 80’den yüzde 30 seviyelerine indirdik. Her alanda ülkemiz geliştirdik ileriye taşıdık. Şimdi turizmde çok büyük bir patlama var. Allah’ın izniyle bu yıl 51 milyon turist hedefini yakalayacağız. Arzumuz Japon turist sayısını da 1 milyona çıkarmak.

“EN KARLI ŞEKİLDE ÇIKMAYI HEDEFLİYORUZ”

Ülkemizin G20 platformunda temsil edilmesi az önce ifade ettiğim saydığım bütün bu gelişmelerin sonucudur. Biz bunu yeterli görmüyoruz. 2023 hedeflerimizin ilk başında Türkiye’yi dünyanın en önemli 10 ekonomisinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Son dönemde bölgemizde ve dünyada radikal bir değişim yaşanıyor. Türkiye’nin tam merkezinde yer aldığı bir süreçten ülkemizi sadece hasarsız olarak değil en karlı şekilde çıkarmayı hedefliyoruz, dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kısaka
1 yıl önce

THY nin Osaka seferleri 90 lı yıllardan beri zaten vardı son birkaç yıl önce kaldırılmıştı.Sanırım onu da yok saymamak lazım.Araştırmak lazım.Neden kim kaldırdı bakmak lazım.

!!!
1 yıl önce

Gelişmişlik,zenginlik,gıpta edilmekten bahseden ülkenin başı, döviz gelsin diye kendi vatandaşının başka bir ülkeye işçi olarak gönderilmesini istiyor tıpkı 60’lardaki benzerleri gibi !!!

Qatari123
1 yıl önce

Sana mi kaldi bunun haberini vermek? Baska isin yok mu senin? Koltugunun gerektirdigi isi yap sirket reklami yapacagina !

Hodri Meydan
1 yıl önce

Sezgin Saglam ivesilikle bu hatta özel istihdam edilmelidir. Yoksa bu hat zarardan kendini kurtaramaz.