featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan millet bahçesi açıklaması

 

Yeni millet bahçesine tepki gösterenlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tepkilerin Atatürk hassasiyetiyle olmadığını örnek vererek anlattı.

Atatürk Havalimanı’nda yapılan millet bahçesi, kamuoyunun gündemine oturdu…

Dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçesi,  ağaçlandırılarak  İstanbul’un merkezinde nefes alma imkanı sunacak.

Ancak yapılacak millet bahçesine başta CHP olmak üzere muhalefet kanadından Atatürk tepkileri geldi.

Havalimanının yıkılıp Atatürk isminin unutturulmaya çalışıldığını iddia eden muhalefet partilerinin iddialarına bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cevap verdi.

Atatürk hassasiyeti

AK Parti Grup Toplantısı’nda kameraların ve parti üyelerinin karşısına çıkan Erdoğan, muhalefeti işaret ederek asıl gayelerinin Atatürk hassasiyeti olmadığını belirtti.

“Dertleri Atatürk olsaydı kendilerine “Mustafa Kemal’in itleri” diyenlerden hesap sorarlardı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Gizlenmek için Atatürk maskesi”

“Atatürk Havalimanı’nda inşa edeceğimiz millet bahçesine alçakça saldırmaya başladılar. Yalan rüzgarı sürekli estiriliyor.

Osmanlı döneminde kurulan Demokrat Parti döneminde uluslararası uçuşa açılan bu tesisin adı Yeşilköy Havalimanı’ydı. 12 Eylül’den 28 Şubat’a kadar tüm darbecilerin ihaneti gizlemek için en önemli araç hep Atatürk maskesi olmuştur.

12 Eylül darbecilerinin başı Evren de Yeşilköy’ün ismini Atatürk yaparak aynı yolu izlemiştir. Atatürk ismi üzerinden fırtına koparanların hiçbiri bu hakikati dile getirmez.

“Bu hesabı soramayanların iftiraları”

Dertleri ismi kalkan yaparak kendi kirli gündemlerini inşa etmektir. Gerçekten Atatürk hassasiyeti olsaydı, kendilerine Mustafa Kemal’in itleri diyenlerden hesap sorarlardı. Bu hesabı soramayanların attıkları iftiralar ortada.

Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesine çevrecilik adına karşı çıkmaları, tam bir garabet örneğidir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Siyasal islamcı ve din tüccarları da Allah,Kuran,peygamber gibi kutsal değerleri darbecilere benzer şekilde maske ve kalkan gibi politik ve şahsi çıkarları için kullanıyor. Bu ülkeye siyasal islamcılar ve iktidarın verdiği zararı cümle düşmanlar birleşse veremezdi. Ülkeyi 20 yıldır yöneten iktidar sayesinde yolsuzluk,çökme, rüşvet,torpil,enflasyon,döviz,ithalat,dışa bağımlılık,dış borç,cari açık,vergi rekor kırıyor,en ufak krizde yaprak gibi sallanıyoruz,yabancı turist,yatırımcı gelsin diye taklalar atıyoruz,tarım,hayvancılık,alım gücü ve paranın değeri bitti,adalet ara ki bulasın,ülke mülteci cenneti oldu,her şey onlara bedava,güvenlik hak getire,millet iyice kutuplaştı,eğitim kalitesi yerlerde,ülkeden kaçan kaçana,paralar betona,yandaşa,araplara,afrikalılara,saraylara,uçaklara,lükse,havaya,olmayan prestije saçılıyor, ülke siyasi,ekonomik,ticari,sosyal her yönden daha da kötüye gidiyor bunlar hala koltuk ve çıkar bekaları için masal anlatıyor da yolun sonu görünüyor hamdolsun…

    Cevapla