CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖZEL UÇAK ‘TUR’ İLE KATAR’DA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖZEL UÇAK ‘TUR’ İLE KATAR’DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak “TUR” ile saat 12.25’te Katar’ın başkenti Doha’ya geldi. Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha’da bazı temaslarda bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, havalimanında Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani karşıladı. Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani, aynı araçla Emirlik Divanı’na geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak “TUR” ile  saat 12.25’te Katar’ın başkenti Doha’ya geldi.

Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha’da bazı  temaslarda bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Uluslararası Hamad Havalimanı’nda   Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret  Özer ile diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve  Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile  MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Doha’ya geldi.

Erdoğan ve Katar Emiri Al Sani, aynı araçla Emirlik Divanı’na geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al  Sani ile Katar Emirlik Divanı’nda baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından  onuruna verilecek öğle yemeğine katılacak.

Daha sonra Erdoğan, Katar Emiri Al Sani’nin babası Emir Şeyh Hamad bin  Khalifa Al Thani ile Al Wajbah Sarayı’nda görüşecek.

Temasları sonrasında Erdoğan, Türkiye’ye dönecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.