CP+B London, THY ile Yollarını ayırdı !

CP+B London, THY ile Yollarını ayırdı !

2013 yılından beri THY’nin küresel kontakt çalışmalarını yürüten dünyaca meşhur reklam ajansı CP+B London, yeni konkura katılmayacağı açıklamasıyla Türk Hava Yolları ile yollarını ayırdı. Ajans arayışına yeni yılda da devam edecek olan THY’nin konkur süreci direkt THY’nin küresel reklam müdürü Rafet Fatih Özgür tarafınca yönetilecek.

Bu ayrılığın sebebinin ajansın geçtiğimiz yıl kazanılmış olduğu American Airlines konkuruyla ilgisi olmadağı belirtilirken, ajansın İngiltere ve küresel yöneticisi Richard Pinder’dan gelen açıklamada son bir senenin ajans-müşteri ilişkisi açısından sıkıntılı geçtiğine değinildi. Bu da ajans-müşteri içinde problemler yaşandığına dair spekülasyonlara sebep oldu.

Ajans mevzu hakkında oldukca fazla izahat yapmazken, Pinder şunları söylemiş oldu:“Birlikte 3,5 senelik inanılmaz bir seyahat yaptık ve gurur duyduğumuz pek oldukca başarı göstermiş ile imza attık. Bu ortaklaşa iş yardımıyla THY’yi dünya markaları arasına taşıdık. Ancak geçtiğimiz 12 ay içinde THY hesabının şartları çalışanlarımız açısından giderek daha zorlayıcı hale geldi. Kısa bir süre ilkin THY’nin yeni konkur sürecinde yer almayacağımızı kendilerine ilettim. Bugün artık bizim için veda etme zamanı geldi. THY’ye bundan sonrasında başarılar diliyoruz.”

THY ve CP+B London, 3.5 senelik işbirlikleri içinde pek oldukca ses getiren işe imza atmışlardı. Bu işbirliğinden güzel örnekleri sizler için derledik.

CP+B London ile THY beraberliğinin en malum emek vermesi geçtiğimiz Şubat ayında Batman v Superman: Dawn of Justice filminin sponsorluğu için hazırlanan ve Super Bowl öncesinde gösterilen Gotham City ve Metropolis rota filmleriydi. Ben Affleck ve Jesse Eisenberg’in rol almış olduğu filmler, pek oldukca insanda gerçek algısı yaratmış ve dünya genelinde konuşulmuştu.

Son günlerin bir öteki oldukca konuşulan işi de gene CP+B London tarafınca hazırlanan, toplumsal medya yıldızı gözbağcı Zach King’in rol almış olduğu THY uçuş içi güvenlik videosuydu.

Daha önceki reklam filmlerinde Messi’nin peşinden koşan Drogba’nın yaşamının anlatıldığı 2015 yılına ilişkin film, “Nereye gittiğiniz kim olduğunuzdur” mesajını veriyordu.

EuroLeague sponsorluğu için EuroLeague oyuncularıyla hazırlanan reklam filmi de 2015’ten.

THY’nin Afrika uçuşlarını duyurduğu film de Mart 2015’ten bir CP+B London işi…

Daha niş bir kitle için hazırlanan golf filmi, THY ile çıkılan bir golf turunu konu alıyor ve golf meraklılarına sesleniyordu.

2014′te gösterilen Epic Pool Dunk, THY’nin Euroleague Final Four Turnuvası‘ndaki sponsorluğu için hazırlanmıştı.

2014 yılından bir öteki emek harcama ise Didier Drogba ile Lionel Messi’yi buluşturan reklam filmiydi. Filmde değişik kültürleri tanımak için yiyeceklerini tatmak gerektiği vurgulanıyordu.

Alametifarika’nın çekmiş olduğu ilk filmden sonrasında Kobe ve Messi’yi yine bir araya getiren “Selfie Shoot out” ise CP+B London’ın THY için çekmiş olduğu ve yeni “Widen your World” stratejisini tanıtan ilk reklam filmiydi ve 2013 senesinde toplumsal medyada paylaşım rekorları kırmıştı. Hatta YouTube 10. yılı şerefine hazırladığı seçkide bu reklam seyirci oylarıyla “Son 10 Senenin reklamı” olarak seçilmişti.

Geri
Etiketler:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments