Corendon'dan uçaklarda 'yetişkinlere özel alan'

Corendon’dan uçaklarda ‘yetişkinlere özel alan’

Türk-Hollandalı havayolu şirketi, uygulamanın hem çocuklu hem de çocuksuz yolcuların daha konforlu seyahat edebilmesine olanak sağlamasını umuyor.

Türk-Hollandalı havayolu şirketi Corendon Havayolları, Amsterdam ve Curaçao uçuşlarında çocuk gürültüsünden rahatsız olan yetişkinler için özel bölüm ayırdıklarını duyurdu.

Hollanda’nın Amsterdam kentinden, Karayipler’deki Curaçao adasına yapılacak uçuşlarda çocuksuz seyahat eden yolcular için ayrılan “yetişkinlere özel” alan uygulamasının 3 Kasım’da başlayacağı bildirildi.

Havayolu tarafından yapılan açıklamada, “Uçaktaki bu alan çocuksuz seyahat eden yolcular ve sessiz bir ortamda çalışmak isteyen iş amaçlı seyahat eden yolcular için tasarlandı.” denildi.

Açıklamada, ağlayan ya da oynayan çocuklarıyla ilgili diğer yolculardan gelebilecek tepkiler karşısında ebeveynlerin endişelerinin azalmasına yardımcı olacak uygulamanın çocuklu yolcuların da yararına olacağının altı çizildi.

Uygulamadan nasıl yararlanılır?

Yalnızca yetişkinlere ayrılacak alan uçağın ön bölümünde yer alacak. 93 standart koltuğun yanı sıra bacak mesafesinin geniş tutulduğu dokuz ekstra geniş koltuk bulunacak.

Duvar ve perdelerle uçağın diğer bölümlerinden fiziksel olarak ayrılacak olan alanda daha sessiz ve rahat bir ortam oluşturulacak.

Yalnızca yetişkinlere ayrılan alan için tek yönlü seyahat ücreti ek 45 euro (yaklaşık 1,300 tl) olarak açıklandı. Ekstra geniş koltuklar içinse ek fiyat 100 euro olarak belirlendi.

Yetişkinlere özel alandan bilet satın alabilmek için yolcunun 16 yaş ve üzeri olması şartı bulunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir