featured

Corendon Sport Talks’un ikinci bölüm konuğu İpar Özay Kurt oldu

CORENDON SPORT TALKS’UN İKİNCİ BÖLÜMÜNDE KONUŞAN İPAR ÖZAY KURT: “10 KASIM’DA 9’U 5 GEÇE DOĞMAK FARKLI HİSSETTİRİYOR”

“İlklere imza atan, spor kulüplerine büyük destekler veren Corendon Airlines ile çalışmak bizim için büyük bir şans”

Spor sponsorlukları ile toplumsal değer yaratmaya devam eden “İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, sürdürülebilir sponsorluk iletişimi için hayata geçirdiği Corendon Sport Talks projesinin ikinci bölümünü de yayınladı. İlk bölümde Anadolu Efes’in yıldız oyuncusu Vasilije Micic’i sporseverlerle buluşturan Corendon Airlines, ikinci bölümde ise Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ve Milli Takımımızın önemli oyuncularından, genç voleybolcuların rol modellerinden İpar Özay Kurt’u ağırladı.

Türkiye’de maç anlatan ilk ve tek kadın spiker Başak Koç’un moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve konukların profesyonel kariyerleri dışındaki hayatlarına da mercek tutan programın ikinci bölüm konuğu İpar Özay Kurt’un yaptığı açıklamalardan bazı bölümler:

“Anne ve babamın işi sebebiyle çok gezen bir çocuktum”

“Annem de babam da sağlık sektöründe çalışıyorlar ve bu sebeple çok gezdiğim bir çocukluğum oldu. Çünkü onların tayinlerinden dolayı sürekli şehir değiştiriyordum. O yaşlarda gelişen her yere uyum sağlama yeteneğim, şu anki hayatım için büyük kolaylık sağlıyor. Her gittiğimiz yerde yeni arkadaşlarım oluyordu. Bu süreç insanlarla nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimi de gösterdi. İstanbul, Elazığ, K.K.T.C. ve Ankara’da yaşama fırsatım oldu.

“Voleyboldan önce yüzmeyi denemiştim”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iken o bölgenin avantajı sayesinde yüzmeye adım atmıştım. Ankara’da ise okulun ilk günü Beden Eğitimi Öğretmeni beni voleybola yönlendirdi arkadaşlarımdan daha uzun olduğum için. Okul takımıyla da voleybola adım atmış oldum. İlk başlarda yüzmeden voleybola geçtiğimde üzülmüştüm açıkçası. Sonrasında bir takımın üyesi olmanın önemini anladım ve voleybolu çok sevmeye başladım.”

İpar Özay Kurt, Corendon Sport Talks’un “İlkler” bölümünde ise şunları söyledi:

“Fenerbahçe Opet A Takımı formasıyla ilk sahaya çıktığımda çok büyük bir heyecan hissetmiştim. Ayrıca stresli de bir durumdu. Hayalini kurduğunuz oyuncularla aynı sahada olmak, top toplayıcılığı yaptığınız ve top verdiğiniz insanlarla aynı sahayı paylaşmak çok farklıydı. Bunu düşünmek bile çok heyecan vericiydi. Tarif edilemez bir duyguydu.

“Çince ve Sırpça öğrenmek istiyorum”

Kariyerimdeki ilk şampiyonluğu ise İlBank Spor Kulübü ile yıldızlar kategorisinde kazanmıştım. O da unutulmaz bir deneyimdi. İlk öğrendiğim yabancı dil ise İngilizce idi. Sonrasında Almanca konuşmaya başladım. Gelecekte ise Çince ve Sırpça öğrenmek istiyorum. Sırpça, voleybol dünyası için çok önemli bir dil.”

“Corendon Airlines bizim için büyük bir şans”

Başarılı oyuncu, Corendon Airlines’ın 2019 – 2020 sezonundan itibaren Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’na verdiği sponsorluk desteği ile ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Corendon Airlines, uzun süredir ilklere imza atan ve pek çok spor kulübüne, özellikle de kadın takımların büyük destek veren bir marka. Kulübümüze destek vermeleri de biz oyuncular için büyük bir şans. İyi ki Corendon Airlines bizim de sponsorumuz oldu.”

“Benim için fark yaratmak, karakterinizi ortaya koymak”

İpar Özay Kurt, Corendon Sport Talks’un “Fark Yarat” bölümünde ise şu şekilde konuştu:

“Benim için fark yaratmak, karakterinizi ortaya koymak demek. Her insanın farklı bir karakteri var ve siz kendi kişiliğinizi gösterdiğiniz zaman bana göre fark yaratmış oluyorsunuz. Arkadaşlarıma ya da aileme sorduğunuzda beni tanımlayan kelimeler olarak pozitif ve çalışkanı kullanacaklardır.

Voleybolda ise fark yaratabileceğim noktalar olarak her zaman daha fazla çalışmayı ve herkesten çok istemeyi görüyorum. Takımımızın Baş Antrenörü Zoran Terzic ile de hep yönde diyaloglarım oluyor. Onunla çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Kariyeri şampiyonluklarla dolu, yıldız oyuncular yetiştirmiş, size bir antrenörden öte bir arkadaş ya da baba gibi yaklaşabilen, açık iletişimi tercih eden bir isim.

Voleybol konusunda kendimi geliştirmek istediğim nokta ise bir smaçör olarak daha da çok yönlü bir oyuncu olmak. Çünkü sahada sorumluluk alanlarınız çok geniş. Özellikle de manşet alanında mükemmel olmak istiyorum.”

“10 Kasım’da 9’u 5 geçe doğduğum için doğum günümü başka bir gün kutluyorum”

Fenerbahçe Opet’in genç oyuncusu İpar Özay Kurt, 10 Kasım günü 9’u 5 geçe doğması ile ilgili de şu açıklamaları yaptı:

“O gün ve o saatte doğmak tabii ki farklı hissettiriyor. Doğum günümü başka bir gün kutluyorum. Aynı Kemal Sunal gibi. Bu bana Atatürk’ü içimde yaşatma hissi de veriyor. O tarihte doğmuş olmak bence güzel bir şey. İpar ise öz Türkçe bir isim. İsmim çok güzel kokan bir çiçekten geliyor. Koparsanız bile kokusunu kaybetmiyor. Eskiden güzel kokan insanlara bu isim veriliyormuş.”

16 numaranın anlamı

Başarılı oyuncu, 16 numaralı formayı giymesi ile ilgili de şunları söyledi:

“İlk başladığım dönemlerde 5 ve 15 numaralı tercih ediyordum. A Takım’a çıktığımda 15 numara dolu olduğu ve ben de 16 yaşımda olduğum için 16 numarayı tercih ettim. İlk maçımda da 16 numaralı formayla, 16 yaşımda 16. sayıyı almıştım.  Bu formanın benim için farklı bir anlamı oldu. Bu sebeple 16 ile devam ediyorum.”

“Boş zamanlarımda yan flüt çalıyorum”

Corendon Sport Talks’un bir bölümünde Fenerbahçe taraftarları için yan flüt ile 100. Yıl Marşı’nı çalan İpar Özay Kurt, hobilerini ise şu şekilde anlattı:

“Voleyboldan boş kalan zamanlarda yan flüt çalmaya devam ediyorum. Çok fazla boş zamanımız olmadığı için başka alanlara zaman ayırmakta zorlanıyorum. Ancak yan flüt her zaman birinci hobim durumunda.”

“Benim için en havalı söz: Alis grave nil”

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nın önemli isimlerinden İpar Özay Kurt, Başak Koç’un “senin için en havalı söz hangisidir?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Benim için en havalı söz ‘Alis grave nil’. Anlamı ise ‘Hiçbir şey kanatları olandan daha hafif değildir.’ Bu benim aynı zamanda yaşam mottom. Çünkü kanatları donanım olarak değerlendiriyorum. Eğer belli bir seviyede iseniz size hiçbir şey engel olamaz.”

“Final maçının 30 Ağustos’ta oynanması bize güç verdi”

İpar Özay Kurt, 2020 U19 Avrupa Şampiyonası şampiyonluğu ve kazandığı “En Değerli Oyuncu” Ödülü ile ilgili de şunları söyledi:

“Final maçının 30 Ağustos’ta oynanması bize büyük güç verdi. Soyunma odasında bunu hep konuştuk. Herkes birbirine ‘bugün 30 Ağustos’ diyordu. Bunun bilincindeydik. 30 Ağustos’ta ülkemize zaferle dönmek zorundaydık. Göğsümüzde o bayrağı taşıdığımız için bu bizim için bir görevdi. Bunu başarmanın mutluluğunu hala yaşıyoruz.”

“En büyük hayalim Olimpiyat Oyunları”

Milli oyuncu, gelecek hedefleri ile ilgili de şu açıklamaları yaptı:

“Öncelikle Milli Takımımızla Olimpiyat Oyunları’na gitmeyi çok istiyorum. Her sporcunun hayalidir, en büyük organizasyon.  Ayrıca formasını giydiğim takımlarla şampiyonluklar kazanmaya devam etmek istiyorum.

“Gemi mühendisliği bölümüne girmek istiyorum”

Üniversitede ise gemi mühendisliği bölümüne girmek istiyorum. Bunun sebebi de fiziğe duyduğum ilgi. Şimdiden bu alanlarda hayallerim var. Örneğin gemilerin su yüzeyine yaptığı basıncı enerjiye dönüştürmek gibi hayaller. Belki gemilerin hızını yüz kat artırabileceksiniz bu şekilde.”

Genç sporculara tavsiyeler

İpar Özay Kurt, spora adım atmak isteyen gençlere ise şöyle tavsiyeler verdi:

“Başarmak bence hedeflerine ulaşmak demek. Küçük kardeşlerimin de kesinlikle bir hedefleri olmalı. Uzun süreli düşünmeli, hayal kurmalı ve bu hayallerini hedef çevirmeliler. Tabii ki bunun için de çok çalışmak gerekiyor.”

Corendon Airlines, Corendon Sport Talks’un gelecek bölümlerinde Vasilije Micic ve İpar Özay Kurt gibi simge isimleri ağırlamaya ve onları sporseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Corendon Airlines, geçmişten bugüne, yurtiçi ve yurtdışında Anadolu Efes Spor Kulübü, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Alman FC. Nurnberg Futbol Takımı, Aytemiz Alanyaspor Futbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Bike Aid Bisiklet Takımı, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon-Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı, Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı ve profesyonel yol bisikleti yarışı Tour of Antalya’ya sponsorluk desteği vermişti.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1614242258 par zay Kurt Ba ak Ko Corendon Sport Talks II 1 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1614242262 par zay Kurt Ba ak Ko Corendon Sport Talks II 3 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1614242260 par zay Kurt Ba ak Ko Corendon Sport Talks II 2 scaled

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir