Corendon “Fortune 500” listesinde yükselmeye devam ediyor

Corendon “Fortune 500” listesinde yükselmeye devam ediyor

CORENDON FORTUNE 500 LİSTESİNDE YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Corendon Havayolları, “Fortune 500 Türkiye” listesine 231. sıradan girerek 5. kez Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasındaki yerini aldı.

Corendon Havayolları, şirketleri net satışlar, faiz/vergi öncesi kar-zarar, aktif toplam ve öz kaynak değerlerine göre sıralayan ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin açıklandığı “Fortune 500 Türkiye”de bu yıl da ilk 250 şirket arasında yer aldı. Corendon Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Olcay Türker, bu başarı ile ilgili şunları söyledi:

“Dünyanın en itibarlı araştırmalarından biri olan listenin Türkiye ayağında her sene yükselerek yer almak bizler için gurur verici. 2005 yılında sektöre adım atan Corendon Havayolları, istikrarlı büyüme politikaları sayesinde bugün Türkiye´nin ve Avrupa’nın önde gelen firmalarından birisi olarak yoluna devam ediyor. Dünya genelindeki ekonomik sıkıntılardan ve bölgesel sorunlardan dolayı birçok şirketin ancak büyüklüğünü korumakla yetindiği bir dönemde, gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında yeni pazarlarda operasyonlar yürüterek ciromuzu kontrollü bir biçimde arttırıyoruz. Sektörde edindiğimiz başarılı konumumuzu korumak ve yerimizi sağlamlaştırmak hedefleri ile çalışmalarımıza özveri ile devam ediyoruz.”

Hizmet kalitesi ve sektöre getirdiği yeniliklerle uluslararası hava taşımacılığının önde gelen firmaları arasında adından sıkça söz ettiren Corendon Havayolları, 2012 yılı itibariyle her sene Capital ve Fortune dergileri tarafından açıklanan listelerde “Türkiye’nin en büyük 500 şirketi” arasında yer almaktadır.

 

Fortune 500 Hakkında:

ABD’de yayımlanan ve dünyanın en itibarlı iş dergisi olan Fortune, 1955 yılından bu yana Fortune 500 markasıyla dünyanın en büyük şirketlerini açıklıyor. Dergi, 2007 yılı itibariyle “Fortune 500 Türkiye” listesini de düzenli olarak yayımlamaktadır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.