CORENDON AIRLINES RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE İLK UÇUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

CORENDON AIRLINES RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE İLK UÇUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

CORENDON AIRLINES RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE İLK UÇUŞUNU GERÇEKLEŞTİRDİ!

Uluslararası charter havayolu Corendon Airlines, 11 Ekim itibari ile Rusya’nın Ekaterinburg şehrine tarifeli uçuşlar düzenlemeye başladı.

Rusya – Türkiye arasında düzenlenen tarifeli uçuşlara izin verilmesiyle birlikte Ekaterinburg’a sefer düzenlemeye başlayan Corendon Airlines, Rusya’nın 4. büyük şehrinden Antalya’ya ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Uçaktaki yolcular, 2004 yılında kurulan ve Avrupa’nın popüler havayollarından olan Corendon’un ilk kez Ekaterinburg’dan Antalya’ya turist getiriyor olması sebebiyle, kabin ekipleri tarafından karanfillerle karşılandı.

Corendon Airlines Ticaret Müdürü Mine Aslan, Ekaterinburg-Antalya hattında 11 Ekim – 13 Kasım 2016 tarih aralığında salı ve pazar günleri olmak üzere haftada iki kez tarifeli sefer düzenlediklerini ve 129, 99 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sundukları uçuşlara olan ilgiden memnun olduklarını belirtti. Aslan, 2017 yazı için Antalya – Ekaterinburg hattında günlük (daily) seferler planladıklarını sözlerine ekledi.

 

Ekaterinburg hakkında 

Ekaterinburg (Rusça adıyla Yekaterinburg) Rusya’nın 4. Büyük kenti ve Sverdlovsk Oblastı’nın yönetim birimi merkezidir. Avrupa ile Asya’nın kuzeydeki sınırı kabul edilen Ural Dağları üzerinde yer alan şehir, Rusya’nın en önemli ağır sanayi bölgelerinden biri olmasının yanı sıra eğitim kurumları ve ihtişamlı müzeleri ile ülkenin en büyük kültür merkezlerindendir. Ekaterinburg, tarihi zenginliğinin yanında ilgi çekici mimarisi, yeşilin her tonunu içinde barındıran doğası, tiyatro ve operaları ile Rusya’nın en keşfedilemeye değer şehirlerinden biridir.

Temmuz ayındaki Çarlık Günleri Festivali, Eylül ayındaki Bisiklet maratonu ve Ekim ayında düzenlenen Uluslararası Avrasya Müzik Festivali şehrin en önemli etkinlikleridir.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör