CORENDON AIRLINES İLE AIR FRANCE-KLM ENGINEERING & MAINTENANCE İLE YENİ BİR ANLAŞMAYA İMZA ATTI

CORENDON AIRLINES İLE AIR FRANCE-KLM ENGINEERING & MAINTENANCE İLE YENİ BİR ANLAŞMAYA İMZA ATTI

CORENDON AIRLINES ile AIR FRANCE-KLM iş birliği büyüyor

Corendon Airlines sektörün öncü isimlerinden Air France-KLM Engineering & Maintenance ile yeni bir anlaşmaya imza attı.

Corendon Airlines, sektörün öncü isimlerinden Air France-KLM Engineering & Maintenance ile yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Söz konusu anlaşma kapsamında AF-KLM E&M’in Amsterdam’da bulunan tesislerinde Corendon Türkiye ve Corendon Hollanda filolarında uçurulan 12 adet CFM56-7b motorunun büyük bakımlarının yapılacağı açıklandı. Projenin 2018 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor.

2013 – 2014 yılları arasında AF-KLM firmasının Corendon Airlines filosundaki ilk grup CFM56-7b motorlarında gerçekleştirmiş olduğu bakımların başarı ile tamamlanmasının ardından güncel bakım ihtiyaçları için Corendon’un tercihi yine AF-KLM’den yana oldu. Yine 2014 yılında imzalanan komponent bakım ve destek anlaşması da birlikteliğin pekişmesine katkı sağladı.

Corendon Airlines Kurucu Ortağı ve CEO’su Yıldıray Karaer yaptığı açıklamada; “AF-KLM ile mevcut iş ortaklığımızı genişletmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllar içerisinde AF-KLM’den aldığımız teknik destek ve hizmet kalitesi bu kararı vermemizde büyük rol oynadı. İmzaladığımız anlaşma ile hem Türkiye hem de Hollanda filomuzdaki CFM56-7b motorlarımızın hangar seviyesi bakımları Amsterdam’daki KLM tesislerinde gerçekleştirilecek. Corendon Airlines olarak uçuş emniyeti ve teknik bakım kalitesine verdiğimiz önemi bu anlaşma ile pekiştirmiş olacağız. Güvenilir bir partner olan AF-KLM’in sunduğu teknik hizmetler ile mevcut seviyemizi daha da yükseklere taşımayı hedefliyoruz” dedi.

AF-KLM E&M CEO’su Ton Dortmans ise “Corendon Airlines ile olan mevcut işbirliğimizi genişleterek her iki filonun motor bakım ihalesini kazandığımız için çok mutluyuz. AF-KLM olarak işbirliğimizin ileri seviyelere çıkartılması konusunda bundan sonra daha da gayretli olacağız” şeklinde konuştu.

AF-KLM Commercial SVP Fabrice Defrance ise yaptığı ilavede “Corendon’un bize olan güveninden gurur duyuyoruz. Bu anlaşma ile süregelen işbirliğimizi güvence altına almış olduk ve gelecekte de arttırmaya niyetliyiz” diye konuştu.

Corendon Airlines hakkında

2005 yılında uçuşlarına başlayan Corendon Airlines 11 adet Boeing 737-800 tipi uçak ile operasyonlarını Türkiye’de sürdürmekte. Corendon Dutch Airlines ise 2011 yılında kuruldu ve halen 3 adet Boeing 737-800 tipi uçak ile operasyonlarını Amsterdam merkezli olarak gerçekleştirmektedir. Uluslararası havayolu, uçakları ile başta Avrupa olmak üzere Afrika ve Orta Doğu’da 40’dan fazla ülkede 150 meydana charter uçuşları gerçekleştirilmektedir.

Air France-KLM ortaklığı hakkında

Air France – KLM ortaklığı, 75 yılı aşkın mühendislik ve bakım tecrübesi ve 14 binden fazla çalışanı ile uçak gövde, motor ve komponent tamiri, hat bakım ve lojistik destek gibi çeşitli konularda havayolu şirketlerine hizmet vermektedir. Başta EASA, FAA, CAAC olmak üzere 30’dan fazla otoriteden aldığı bakım yetkilendirmeleri ile AF-KLM E&M, 200’den fazla havayolu şirketine ve bin 500 uçağa teknik destek vermektedir.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.