‘Çok Gizli Görev’ İçin 51. Bölgeye Uçacak Kabin Görevlisi Aranıyor

‘Çok Gizli Görev’ İçin 51. Bölgeye Uçacak Kabin Görevlisi Aranıyor

Stresli durumlarda sakin kalabilmek, zor kişilerle uğraşmak ve gökyüzünde geçen upuzun saatler; kabin memurlarının işi zaten zor… Ama yeni bir havayolu ilanı, başvuru sahiplerinden daha fazlasını bekliyor.

ABD hükümet çalışanlarını Las Vegas-Nevada’daki gizemli 51. Bölge’ye uçuran Janet Airlines, ‘üst düzey gizli hükümet güvenlik soruşturması’ndan geçebilecek kabin ekibi arıyor.

İşin tuhaf kısmı şu ki; havayolunun filosu, ABD hava kuvvetleri tarafından kullanılan markasız uçaklardan oluşuyor. Özel savunma danışmanlığı AECOM’un web sitesinde yayınlanan iş ilanında, adayların uçak kaçırılması veya bomba tehdidi gibi alışılmadık olaylarla baş edilebilmeleri gerektiği belirtiliyor. İlana başvuruda bulunanların, uçuş emniyet demoları, temizlik ve emergency prosedürleri gibi kabin görevlilerinin rutin görevlerine hakim olmalarının yanı sıra, nereye uçtukları ve ne yaptıkları konularında sessiz kalmaları gerekiyor.

Janet Airlines gizemli bir kadının adı değil; bir akronim; yani İngilizce’de “Varolmayan Bir Diğer Terminal” anlamına gelen cümledeki kelimelerin baş harflerinden oluşuyor. Janet Airlines hakkında bunun dışında çok az şey biliniyor.

Uçuş takip radarlarının saptadığı, Tonopah’da bulunan nükleer tesise yapılan -çağrı kodları XXX ile başlayan- 45 dakikalık gizemli uçuşlar, birçok komplo teorisinin de çıkış noktası. Diğer uçuşlarsa yakınlardaki belirsiz uçuş noktalarına yapılmış ki, bu uçuşların da adı uzaylı söylentileriyle anılan gizli 51. Bölge’ye yapıldığı konuşuluyor. Groom Lake’de bulunan bu bölgenin deneysel uçakları ve ‘karanlık projeler’ için silah sistemlerini test etmek için kullanıldığına inanılıyor. Bölgenin varlığı halka ilk kez 2005’de açıklanmıştı.

Özel Janet uçuşlarında, kimin nereye gideceği veya ne iş yaptığına dair bilgi verilmiyor. Komplo teorisyenleri, çok gizli askeri üssün 1940’lı yıllarda düşen bir uzay gemisinin kalıntılarını içerdiğine inanıyor.

The highway at Area 51. Picture: Airwoldhound

51. Bölge’ye giden otoban üzerinde bir tabela. Fotoğraf: Airwoldhound Kaynak:Flickr

Yine de İngiliz Savunma Bakanlığı için UFO’ları araştıran bir uzman, söylentilerde haklılık payı olduğunu belirtiyor.

“Rendlesham Ormanı’ndaki Rastlantı” adlı kitabın yazarı Nick Pope’a göre ise burası UFO’nun düştüğü yer ve ABD ordusu bu yabancı teknolojiyi çözmeye çalışıyor. Pope, “Ne yazık ki söylentilere rağmen, dünya dışı herhangi bir teknolojiye vakıf olunduğuna dair bir emare yok.” diyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments