Çocuklar Uçakta Neden Ağlar?

Çocuklar Uçakta Neden Ağlar?

Uçak yolculuğu sırasında çocuğu sürekli ağlayan anne ve babaların bunun nedenini bilip önlem almasında fayda var. İşte tavsiyeler..

Her uçak yolculuğunda bebeklerin veya küçük çocukların ağlama sesini hepimiz duyarız. Kimisi ‚Çocuktur tabiki ağlayacak‘ der aldırmaz, kimisi de gürültüden rahatsız olur ve çocuğun anne ve babasına ‚Neden birşey yapmıyorlar‘ diye tepki gösterir.

Uzmanlar, çocukların özellikle kalkış ve iniş sırasında kabin içi basıncında olan değişikliklerden dolayı ağladığını belirtiyorlar. Kulaklarında hissettikleri dolgunluk hissi ve ağrı, onların ağlamasına neden oluyor.

Bunun önüne geçmenin bir çok imkanı var. Örneğin önceden doktorunuza danışarak çocuğunuza soğuk algınlığı için kullanılan bir ağrı kesici şurup verebilirsiniz. Ayrıca yutkunma bu rahatsızlığını engelleyeceği için bebeği emzirmenizde de fayda var. Bunu özellikle uçağın iniş ve kalkışı sırasında yapmanız gerekiyor.

Eğer çocuk büyükse sakız çiğnemesi veya su içmesi de aynı etkiyi sağlayacaktır. Anne babalara son bir tavsiye de uyku saatleri ile ilgili. Bebeğinizi uçuş öncesi uyutmayıp bunu uçuş sırasına yaparsanız, daha rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.