Çocuklar Soyundu, Büyükler Baygınlık Geçirdi

Çocuklar Soyundu, Büyükler Baygınlık Geçirdi

Her şey kabus gibiydi.

Avustralya’lı Jetstar JQ18 sefer sayısı ile Thailand Phuket Havalimanı’ndan Melbourne’a kalkış hazırlığında iken pistte kaldı. Tropikal iklim şartlarında, havalandırması çalışmayan kabinde sorunlar baş gösterdi. Önce iki teknik arıza meydana geldi, arkasından tıbbi nedenlerle bir yolcu inmek isteyince, 2 saat gecikme yaşandı.

Teknik aksaklıklardan ilki, air conditioning ünitesini kontrol eden yer gücü (ground power unit) ile ilgiliydi. Bir yandan aşırı sıcak diğer taraftan yüksek nem karşısında bunalan yolculara, kabin ekibi tarafından soğuk su servisi yapıldı.

Hiçbir şey anlayışla karşılanmadı ve yolcular kızgınlıklarını Jetstar’ın Facebook sayfasında paylaştılar. Olayı “korkunç” ve Jetstar’ın yolcu hizmetlerini  “iğrenç” olarak değerlendirdiler.

Aynı anda astım hastası bir genç kız krize girdi. Hostes elinde güvenlik manuel kitabı ile yellemeğe başladı. Arkasından yaşlıca bir adam bayıldı. Şortu çıkarıldı, oksijen tüpü verildi.

Anormal şartlarda yaşanan 2 saatin sonunda, uçaktan inmelerine izin verildi ve uçuş daha geç bir saate alındı. Ancak havaalanına yakın bir tesiste dinlenmelerine izin verilmemesi eleştiri konusu oldu.

Verdikleri otobüs zar zor gidiyordu, yüreklere korku saldı. Arkasından otobüs şoförü kayboldu. 2 Saatlik bir yolculuk sonrasında, havalimanına son derece uzakta bir otele vardılar. Yani Patong’a geri dönmüş oldular.

Şu anda yüzlerce yolcu havaalanında check-in kuyruğuna girmiş bulunuyor.

Ohhhhhhhhhh boyyyyyyyy do you have some serious explaining to do about your Phuket disaster.

Laura Beach-Mahoney paylaştı: 12 Mayıs 2017 Cuma

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.