ÇOCUKLAR PİLOTLARLA FİDAN DİKTİ

ÇOCUKLAR PİLOTLARLA FİDAN DİKTİ

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde başlatılan ‘Her çocuk bir fidan, her fidan bir orman’ projesi kapsamında çocuklar F-4 savaş uçaklarının gölgesinde fidan dikimi yaptı.

Çorlu Hava Meydan Komutanlığı ile ilçedeki bir alışveriş merkezinin işbirliğiyle hazırladığı Kaymakamlık, Belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirilen ‘Her çocuk bir fidan, her fidan bir orman’ sosyal sorumluluk projesinde çocuklara çevre bilinci de vermek için bin fidan dikilmesi hedeflendi. Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda süren etkinliklerde Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’na inen iki F-4 savaş uçağı da çocukların büyük ilgisini çekti. Pistte park eden F-4 savaş uçaklarının yanı başındaki alana fidan diken çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

Çorlu Hava Meydan Komutanı Pilot Albay Mehmet Ali Koç, çocuklarla yakından ilgilenip, onlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi. Etkinlik sonrası minik öğrencilere sertifikalarıyla birlikte etkinliğe özel tasarlanan pilot fularları hediye edildi. Öğrenciler pilot montları ve kepleriyle fotoğraf çektirdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör