Cinsel taciz kurbanı dava açıyor

Cinsel taciz kurbanı dava açıyor

Cinsel taciz kurbanı dava açıyor

28 Yaşındaki Laura Bushney 2014 Ağustos’unda Kuala Lumpur’dan Paris’e Malezya Havayolları ile seyahat ediyordu-kayıp Malezya uçağı MH370 olayının yaşandığı günlerde.

Kabin ekibine çok endişeli olduğunu söylediğinde, ekip 13 saat boyunca kendisi ile ilgileneceklerine dair söz verdi. Sonrasında, Şef Stewart Mohd Rosli Bin Ab Karim yol boyunca kadına tacizlere başladı. Batı Avustralya Federal Mahkemesi’nde Shine’ın avukatları tarafından açılan davada; saldırı tüm açıklığı ile gözler önüne serildi. Karim’in kadının bacaklarına sürtünmesi, mahrem yerlerine dokunması ve en sonunda elleriyle pantolonundan içeri dalması küçük ayrıntılar.

İşte tam o noktada kadın fenalaştı, Karim de uzaklaştı. Hemen sonra uçak Paris Charles de Gaulle’e indiğinde, Bushney rapor tutulması için havalimanı yetkilisi ile temasa geçti, olayın rapora dökülmesini istedi. Fransız polisi sorgulamak üzere Karim’i gözaltına aldı, Karim de itiraf etti.

İddia edilen saldırıdan haftalar sonra, Malezya Havayolları stewartın işine son verdiğini bildirdi. Bushney Pazar akşamı Avustralya televizyonu Kanal7’de göründü ve Montreal Sözleşmesi kapsamında, 2 yıl içinde tazminat talep etme hakkının bulunduğunu, 200.000 $ talep ettiğini söyledi, hem de faizleri ile birlikte.

Uygunsuz saldırı ile suçlanan Karim şimdilik kefaletle serbest.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör