ÇİN’DEN UNİTED HAVAYOLLARI İÇİN BOYKOT SESLERİ YÜKSELİYOR

ÇİN’DEN UNİTED HAVAYOLLARI İÇİN BOYKOT SESLERİ YÜKSELİYOR

Amerikan United Havayolları’nın fazla bilet satıldığı için 4 yolcuyu uçaktan indirip birinin güvenlik görevlileri tarafından yaka paça kabinden atılmasının yankıları sürüyor.

Amatör video görüntülerinin internete düşmesinin ardından Çin asıllı yolcunun darp edilmesi ve sürüklenerek kabinden çıkartılması infial yarattı.

Asya asıllı Amerikalıların oluşturduğu topluluk havayolu şirketini, Şikago’daki terminalin önünde protesto ederken, Çin halkından da sosyal medyada boykot sesleri yükselmeye başladı.

Uçaktan zorla çıkartılan Doktor David Dao’nun meslektaşı ve arkadaşı Doktor Ijaz Mahmood ise yaşananların normal olmadığı görüşünde.

“Normalde koltuğu olmayan biriyseniz veya başka nedenlerden sorun yaşıyorsanız, güvenlik sadece sizinle birlikte yürüyor. Bunu yapmaya hakları yok. Yani ikisi arasında oldukça önemli bir tartışma olmalı ki güvenlik görevlileri kendisini sürükleme noktasına gelmiş.”

Şirket ise daha önce yaptığı açıklamada olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ancak yolcuları uçaktan indirme hakları olduğunu savunmuştu.

Bununla birlikte infial yaratan olay sonrası Amerikalı şovmen Jimmy Kimmel United Havayolları için alternatif bir reklam filmi hazırlayarak şirketin tavrına tepki gösterdi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Vietnam

Olaya konu olan kişi Vietnam asıllı bir tıp doktoru. Yukarıdaki resimlerde de Vietnamca pankartlar görülüyor. Kısacası Çinlilerin bu olaylardan haberi bile olduğunu sanmam.