Çin vizesinde yeni dönem

Çin vizesinde yeni dönem

Çin’e vize başvurusunda bulunmak isteyen yolcular artık yeni uygulamalardan geçecek.

Çin vize başvurusunda yeni bir döneme girildi. Çin vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, artık online randevu alarak vize başvurusu yapabilecek. Başvuruda bulunan kişilerin gerekli belgelerini tamamladıktan sonra randevu günü ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunması gerekiyor.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun Yetkili vize acentası Ligarba Turizm Genel Müdürü İrfan Karslı, vize başvuruları için artık online randevu ve parmak izi talep edildiğini söyledi.

Karslı, online randevu alımının başvuran kişiler tarafından yapılabileceği gibi, konsolosluk yetkili vize acentası tarafından da alınabildiğini hatırlatarak “Parmak izi uygulamasında başvuru esnasında kişiden sadece ilk başvuruda parmak izi alınıyor. Takip eden 5 yıl içerisindeki başvurularda parmak izi verilmesine ve başvuruda bizzat bulunmasına gerek kalmıyor” diye konuştu.

Parmak izi ve randevu uygulamasının her iki ülke açısından daha güvenli bir seyahat için yararlı olacağını ifade eden Karslı, iş adamlarının seyahatlerini son ana bırakmaları, vize başvurusu ve uçak bileti alımlarında kendilerine sıkıntı yarattığının altını çizerek “Ayrıca yeni uygulamadan sonra vize başvurularında erken davranılması daha faydalı olacak” dedi. (TurizmAvrupa)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments