Çin, uçuşlarda telefon kullanma yasağını kaldırdı

Çin, uçuşlarda telefon kullanma yasağını kaldırdı

Çin havayollarında uygulanan katı uygulamaları esnetmeye yönelik çalışmalar sürüyor. Ülkede son olarak bazı havayollarının öncülüğüyle uçuşlarda akıllı telefon kullanımı yasağı kaldırılırken, bazı havayolları da wi-fi hizmeti sunmaya başladı.

Birçok büyük Çin havayolu şirketinin uçuş politikalarını esnetme çabasına akıllı telefon kullanımı da eklendi. Çin’de alınan karar ile uçuş sırasında akıllı telefon kullanma yasağı kaldırıldı. Çin uçaklarında yolcular, uçak moduna geçtikleri sürece, akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere taşınabilir elektronik cihazları kullanabilecekler. Birçok Çin havayolunun da bu büyük pazarda ayrıcalık kazanmak için uçak içi Wi-Fi hizmetleri de sunmaya başladığı belirtildi.

Çin’in en büyük havayolu şirketlerinden olan China Southern Airlines, China Eastern Airlines, and Air China’nın her biri 2017’de 100’er milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yaptı. Şirket yöneticileri müşteri odaklı hizmetlerin artırılması ile daha fazla yolcu çekeceklerini umuyor.

China Southern Airlines, 15 Airbus A330-300 uçağında yolculara Wi-Fi hizmeti sunmaya başladı bile. Ancak bu hizmet business sınıf için ücretsiz sunulurken, ekonomi sınıfının hizmet alabilmek için 24 saat önceden başvuru yapması gerekiyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.