Çin havayolu şirketi İsrail’i haritadan sildi

Çin havayolu şirketi İsrail’i haritadan sildi

Çin’in havacılık şirketi  ile Pekin’den Tel Aviv’e uçan İsrailli yolcular, koltuk arkalarındaki multimedya monitöründe uçuş detaylarını gösteren haritayı açınca şok oldular.

Söz konusu harita, Suriye, Lübnan ve Kıbrıs’ı gösterirken İsrail’i göstermiyor, Tel Aviv ve Kudüs’ün olduğu toprakları Filistin bölgeleri olarak tanımlıyordu.

İsrailli yolcuların şikayeti üzerine, hava yolu özür dileyen bir açıklama yaptı ve olayın teknik bir arızadan kaynaklandığını ileri sürdü. Yedioth Aharonot gazetesi haberinde ‘İsrail’ kelimesinin Ben Gurion Havaalanı’na iniş yapacak seferlerden çıkarılmış olmasının şok edici olduğunu yazdı.

Yolculardan turizm firması sahibi ve Nazareth Belediyesi eski Başkanı Lior Peleg basına yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Uçuş mükemmel, uçak yeni, çalışanlar son derece profesyonel ve servis harika idi. Ancak haritada İsrail’i görememek şok edici oldu. Tel Aviv seferi yapan bir uçakta haritadan İsrail’in silinmesi, hareketin bilerek yapıldığının ispatı ve İsrail’in bağımsızlığına karşı yapılmış bir saldırıdır.”

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.