Çelik iş Sendikası son tekliflerini bildirdi

Çelik iş Sendikası son tekliflerini bildirdi

Çelik İş Sendikası 24/09/2018 tarihinde son tekliflerini bildirdi.

 Çelik İş Sendikası tarafından yapılan tekliflerde şu bilgilere yer verildi;

6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağımızdaki zam taleplerimizi enflasyon oranlarının % 6-7 aralığında olduğu Nisan ve Mayıs aylarındaki ekonomik göstergeler çerçevesinde hazırlayarak daha önce sizlerle paylaşmıştık. Son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve artan enflasyon oranları sebebiyle devam eden toplu iş sözleşmemiz için Ankara’da Genel Merkez Yönetimimizle bir toplantı gerçekleştirerek ücret taleplerimiz yeniden değerlendirilmiştir.

Buna göre; yapılan görüşmeler sonucunda ilk altı ay için resmi olarak açıklanmış olan %9,17’lik enflasyon oranı ışığında ücret taleplerimizin aşağıdaki biçimde revize edilmesine karar verilmiştir.

Birinci 6. aylık (Temmuz-Aralık 2018) dönem için %14 lük zam oranı teklifine ilaveten bütün iş guruplarındaki iş tazminatlarına 500 TL seyyanen zam iyileştirmesi,

İkinci 6 aylık (Ocak-Haziran 2019) dönem için enflasyon korumasına alınarak enflasyon + 2 puan zam oranında artış,

Üçüncü 6 aylık dönem için ise enflasyon + 2 puan zam oranında artış,

Dördüncü 6 aylık dönem için de enflasyon + 2 puan zam oranında artışın teklif edilmesi kararlaştırılmıştır.

Ayrıca, ilk altı aylık dönemdeki ücret artışlarına katkı sağlaması için TİS imzasına istinaden bir sefere mahsus toplu iş sözleşmesi pirimi ile kardeşe ced ve sinyorita sorunun çözüme kavuşturulmasının Genel Başkanımız Sayın Yunus DEĞİRMENCİ aracılığıyla işverenden talep edilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinize,

Geri

123
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknisyen Bey

Malesef hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor evet ülke olarak zor durumdayız lakin C/S olarak çalışan teknisyenin geliri pilot ve kabin memuru arasında olmalı, ayrıca Qm olarak çalışan kısmı yetkili teknisyen bir uzman memurun geliriyle hemen hemen aynı olmalı.. Bir Hat bakım teknisyeni kışın soğukta buzda karda, yazın güneşin kavurdugu apronda mücadele verip elinden gelenin fazlasını yapıyor, bir revizyonda çalışan teknisyen kimyasal ile, gürültü ile radyasyon ile daha fazla yönetim baskısı ile karşılamakta ve daha detaylı kalite prosudurleriyle karşılamakta.. Eyyy yönetim, eyyyy sendika Kısacası lütfen bu onurlu, mesleğin hakkını verin.. Biz sirketimizi arkadaşlarımızı işimizi seviyoruz bizi başka alternatiflere yönlendirmeyin…

Bob Marley Faruk

Aldığımız bolttan verdigimiz hizmete kadar herseyin dolarla karsılanmasına karsı enflasyon oranları baz alınıyormuşmuşuz cok uzaga gitmeyin evinizin altındaki bakkal size Abi gecen yıl 10lt suya 3.5 tlden veriyoduk şimdi 6.5 tlden satıyoruzder su hayattır yaa sizin bu dusundugunuz zam oranlarında su kadar degeriniz yok herhalde.

Su akar yolunu bulur

Bu gidişle donanımlı c/s ler teker teker kaçacak. O zaman parayla da bulamaz o adamları.

boya personeli

Abilerim bir kaç defa sordum ama cevap alamadım,Boya bölümü konusunda bilgilendirir misiniz,maaş ve çalışma ortamı bakımından nasildir ? Kabin içi boyama ve gövde boyama gibi bölümler var,bu bölümler nasıldır ve hangisinde kendimizi geliştirme şansımız olur ? şimdiden teşekkür ederim,inşallah sözleşme de isteklerinizi karşılar.iyi akşamlar .

Boya

2.5 maas alirsin.Kendini evlere badanaya giderek gelistirebilirsin.
Bu maaslarla ek is ihtiyaci karsilar.iyi aksamlar.

boya personeli

daha genel anlatır mısın abi

Paint shop

Teknik çalışma açısından en zor ve en pis bölümü bence maaşlar 3 le 3.600 arası degiişir. Kendini geliştirmek sana kalmış bişi istwk olursa her yerde geliştirirsin

İşçi L2

Boyahane de L2 QM yetkisi olanlara adaletsizlik yapılıyor QMP almaya çalışmaya gerekyok anlaşılan

boya personeli

Abi maaş ve boya bolumu nasıl bir bölüm?bilgilendirir mısınız?Kabin içi boya bolümü ve gövde boya bölümleri var?bunlar konusunda aydınlatır mısın beni?

Tk09

Son karar ilker aycı dan gelicek

boya personeli

Yeni işe girecek olan boya personellerinin maaşları ne kadar olur acaba bu sözleşmeden sonra ?

Bilen

Boyacı isen birşey bekleme ömrün beklemekle geçer

boya personeli

o kadar mı kötü abi?maaşlar nekadar peki

boya personeli

abi cevap verebilir misin?

Paint shop

3400 3700 arası olur yeni zamlarla.

Mechanic

Görünen o ki sozleşmeyi eylul de tamamlamayip ekime sarkitacaklar. Eylul maaşinda maaş+ ikramiye+ geriye donuk fark + sozleşmenin sus payi olan ulufe yi toplu olarak kasadan çikarmak istemiyorlar. Yoksa şimdiye çoktan bitmişti sozlesme.

Salih

mantılklı olabilir

Yemekteyiz

Ben ilk firsatta kacarim aga

Tktk

Yine bisey yok ivir zivirlar kabul edilmis.
Zamda %9 teklif etmis isveren 😀

TkMk

%14 az diyoz adamlar 9 vermis ya saka gibi 😀
Grev karari alinmali resmen dalga geciliyor teknisyenlerle.

Instructor

Yapacağınız sözleşmeyi köpekler yesin. Hayal gücünüz yoksa dolara bakın. Bu sektör dolarla çalışıyor sarı sendika. Adam saat dolarla. Market fiyatlarına bakın be hey kimin gönderdiği, kimin ekmeğini yediği belirsizler. İnsanda biraz yüz olur sizi temsil ediyoruz derken. Hangi yüzle, hangi akılla istediniz %14 ü markette her şey en az %50 zamlanmışken? 3. Havalimanı açıldığında teknik a.ş. tekeli bitecek. Kimi tutacaksınız bu şirkette ey yöneticiler? Dolar oranında şirket geliri artıyor. Neden hali hazırdaki karına çalışandan çaldığın artış farkını da ekleme derdindesin? Dua ediyorum: sen “Sektör kötü, çalışan el mecbur çalışacak” derken, bunun hesabı çocuğundan çoluğundan çıkmasın. Allah bir tek kul hakkını… Devamını oku »