featured

Çelik İş Havacılık Şube Genel Kurulu Öncesi Taraflar Hareketlendi.

Çelik İş Sendikası Havacılık Şube 1.Olağan Genel Kurul Seçimi,16 Aralık 2017 Cumartesi günü Radisson Blu Airport Hotel (Küçükçekmece) de saat 10’dan itibaren başlayacaktır. Bu olağan genel kurul için şimdilik iki grubun yönetim için yarışacağı tarafımıza gelen bilgiler içerisinde yer almakta.
Mevcut sendika Şube yönetimine karşı aday olan,İsmail Ercan’ın, liderliğindeki “Teknik Dayanışma” Grubu arasında geçeceği söylenen genel kurulun neticesinin şimdiden Teknik A.Ş çalışanlarına hayırlı olmasını dileriz.
Tarafsız yayıncılık anlayışımız gereği her iki gruba eşit davranmakta ve bize yollanan bildirileri noktasına virgülüne dokunmadan aynen yayınlamaktayız.
 
Çelik İş sendikası havacılık Şube seçimine aday olan Teknik Dayanışma grubunun seçim öncesi  bildirisi 
Değerli arkadaşlar;
Çelik İş havacılık şube yönetimine adaylığımızı açıkladıktan sonra olumlu ve olumsuz eleştiriler aldık. Olumlu eleştririler üyelerin artık bir kan değişimine ihtiyaç duyduğu ve şeffaf bir yönetim isteği doğrultusunda olmuştur.
Olumsuz eleştiriler ise benim ve ekibimin bu işi yapamayacağımı düşünenler, başkan adayımızın yaşının mevcut başkandan küçük olması sebebiyle eleştirenler, beni tanımayanlar ve mevcut başkan adayının samimi delege arkadaşları tarafından gündeme getirildi.
Değerli arkadaşlar, bir atasözümüz vardır.  Akıl yaşta değil Başta denir. Bu yaklaşımla genç olmanın, beni yaşım dolayısıyla eleştirenlerin tam tersine avantaj olacağını düşünüyorum. Çünkü, Teknik A.Ş çalışanlarının da gençlerden teşekkür ettiği unutulmamalıdır.
. Yaşanan sıkıntılar ve mağduriyetler ap açık ortadadır fakat nedense bu konuların bir kısmı konuşulmamakta bir kısmı da tam bir netlik kazanamadan üstü kapanmaktadır. Bu konulara örnek olarak Teknik destek personeli arkadaşların skala mağduriyetleri, Boya personeli arkadaşların kıdem tazminatı mağduriyetleri, Lokasyonlar arasındaki çalışma saatleri farklılığı, QMMEC olarak çalışan arkadaşlarımızın mağduriyetleri ziyaret ettiğimiz lokasyonlarda dinlediğimiz arkadaşlar tarafından bizlere iletilmiştir. Yaptığımız ziyaretler neticesinde şunu da gördüm ki, çalışanlar arasında atölyeler, arka atölye, uçak üstü, uçak altı gibi kednini üstün görme vb. Eskiden gelen ayrımlaştırıcı ifadeler yerleşmiş ve buda aile birliğimizi bozmaktadır. Bununda ortadan kalkması için var gücümüzle çalışacağız.
Başkan adayı olarak, benim bu süreçte gördüğüm ve duyduğum haksızlıkları, konuşulmayanı konuşmak için varım, Ben şeffaf olmak için varım. Daha güçlü bir iletişim kurmak için varım. Sadece seçimden seçime lokasyonlarda gezerek iletişim olmaz, güven sağlanmaz. Bugün bir çok kişiye sendika desek yüzünü ekşitiyor nedir bunun sebebi? Tüm bu olumsuzlukları sizlerden gelen destekler doğrultusunda düzeltmeye çalışacağım.
Şunu gördüm ki, sıkıntılarımız genel merkeze yeterli derecede aktarılamamakta. Bu sıkıntılar, şubeden öteye geçmemekte. Kaldı ki şube yönetiminin sıkıntılara karşı ilgi ve alakası, atandığı günden itibaren lokasyonlara ve çalışanlarına yaptığı ziyaretler ile ortaya koymaktadır. Biz bu engelide aşıp sorunların çözüme ulaşması için genel merkezimiz ile doğrudan temas halinde bulunacağız. Genel merkezinde, sorunun çözümü için Üye sayımızın bu denli fazla olduğu şirketimizin sorunlarına çözüm yolunda daha hızlı kararlar alacağına eminiz.
Bu süreçte bizimle aynı düşüncede olup yönetimdeki kadrolara aday olan arkadaşlarımızı sizlere bildireceğiz. olumlu ve olumsuz tüm eleştiri ve önerilerinize açığım.
Tekrardan hatırlatmak isterim ki; şirketimiz ekmek kapımız ve geleceğimizdir, eski sendikal düşüncelerden arınıp genç ve dinamik düşünce yapıları ile yapıcı bir planla geleceğimizi şekillendirmek kendi ellerimizdedir. Geleceğimizin doğru ellerde şekillenmesi en temel düşüncemizdir.
Teknik Dayanışma Grubu Adına 
İsmail Ercan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 Yorum

 1. 2 sene önce

  İsmail kardeşim, Allah yolunu açık etsin. Bu haksızlığa ve adaletsizliğe dur diyebilicek bir kişisin.seni 2011 yılından tanıyorum ve karekteri ve kişiliğini çok iyi biliyorum. Seni buradan selamlıyor ve öpüyorum.

  Cevapla
 2. 6 sene önce

  Valla kendisini çok fazla tanımam habomlu arkadaşlarımızdan.bikere bi alışverişimiz oldu NAZIK ODUN GİBİ DEĞİL birilerinin bu yola baş koyması ;ismini sadece hatadan duyduğum yüzünü GÖRMEDİĞİM o ahl deki temsilcimi Başkan mı neyse ondan daha samimi olacağını düşünüyorum. Eğer burda yazdıklarını yaparsa bence bu işde enönemli İLETİŞEME AÇIK & ŞEFFAFLIK. Birşey yapacağı zaman kamuoyu oluşturması lazım.
  Bizim Tip hocası vardı; teknisyenler yukarı tırmanırken birlik olmaktan ziyade birbirinin paçasından aşağı çekiyo…
  Hayırlısı iyi şanşlar bakalım.

  Cevapla
 3. 6 sene önce

  Bölümler arasında üstün görme demeyelim de adaletsiz durumlar var diyelim.Tabiki revizyonda arka atölye de çalışan personelden bi farkımız olmasını bekliyoruz.Gece gündüz bayram seyran demeden çalış idari izinler de mesai verme.Yıllık izinleri istediğin tarihte kullanma.Nerde adalet başkannnnn.Kaptanlar bizi temizlik personeli sanıyo .Daha ne kadar statümüz dşecek.Bize giydirilen kıyafetlere bi bakın önce bunları çözün!!!!

  Cevapla
 4. İsmail gibi değerli bir çalışma arkadaşımızın aday olması bizleri gururlandırdı. Yok mertebesinde olan havacılık şubenin var olma ihtimali için dahi arkandayız. Vazgeçmedin, baskılara boyun egmedin bizim için kaybetsende yenilmiş olmayacaksın. Bu arkadaşı tanımadan yorum yapanlar Allah sizlere hidayet versin. Sağdan soldan duyduğu dedikodularla hareket edenler utanın. İsmail’le omuz omuza çalışıp tanıyıp kötü söz diyebilen, yaramaz adam diyebilen varmı. Bilipte susanlar, inanmadıkları yavuz abilerine sadece söz verip gizliden delege adayı olanlar, yanlışlıkla delege oldunuz ama şimdi doğru olanı yapmak sizin elinizde. Bilipte susanlar dilsiz şeytanlardır.

  Cevapla
 5. 6 sene önce

  Beyler kısır döngülerden kurtulun ve silkelenin.Bu birlik çağrısıdır. ! Bunca sarı olaya karşı Bu arkadaşımı Göstermiş olduğu cesaretinden dolayı kutlarım.

  Cevapla
 6. 6 sene önce

  boş bılgı yayıyorsun 2010 gırıslı arkadas. ile degil işee

  Cevapla
 7. İie giriş tarihi 2015. Başkana gel başkana :) al birini vur ötekine

  Cevapla
 8. 6 sene önce

  Anomin olan arkadas okumusun cahili olur arkadaslar lutfen kale almayin hak sa herkese hak adaletse herkese adalet okudun da 2 yillik arkadas dan daha guzel mi isyapiyorsun yoksa daha mi bilgilisin biz easalara para gomup yunanistan kapilarinda kosan shy mzunlarinida biliyoruz. Lafim kimseye degil yanlis anlamsin lafim bu cahil arkadas gibi nededigini bilmeyenlere saygilar.

  Cevapla
 9. 6 sene önce

  Bu site neden sürekli tarafsız olduğunu söyleyip duruyor. Biz bunların ne kadar tarafsız $$$ olduğunu bilmezmiyiz hiç

  Cevapla
 10. 6 sene önce

  İşin içinden gelen bizi bilen i. Birilerinin adamı olmayan adam gibi adam . Yolun açık olsun

  Cevapla
 11. 6 sene önce

  Peki uçak lisesi okumuş teknik destekler nabıcak bizdemi hakkımızı alıyoruz sence

  Cevapla
 12. 6 sene önce

  Benzer bir çok konuda mühendis arkadaşlarımızın da mağduriyetleri bulunmaktadır. Şirketimizde çoğunluk teknisyen olsa da tüm meslek gruplarının mağduriyetleri için eşit ölçüde çalışma yapılmalıdır.

  Cevapla
  • mühendis bey arkadaş sızden gelen önerı ve ıletılerı yazmış sızde kendıne ıletebılırsınız sıkıntılarınızı

   Cevapla
 13. Helal olsun kardeşim…..ALLAH yolunu daim etsin.. YAnındayız

  Cevapla
 14. 6 sene önce

  Teknik destek personelinin skala magduroyeti elbette olacak biryanda okul okumuş 4-5 yılını harcamış teknisyenler diğer yandan 2 yıl okul okumus ne okuduğu belli olmayan uçağı ilk kez hangarda görmüş kişiler elbette skalada da statüde de ayrım olacak bunu bunu nasıl ayrımcılık olarak görürsünüz ki bu yaptığınız düpedüz hakkın emeğin önüne geçmek bu şekilde okul kökenli hiçbir teknisyenden oy alamazsınız

  Cevapla
  • 6 sene önce

   Anonim adı altında tüm shyo mezunu teknisyen ler adına konuşma . Sen burda shyo mezunu olmayan diğer personellerden az buçuk fazla aldığına sevinirken şimdi herkes 10.0 a çekiliyor . Birlikte çalıştığın kişilerin kişilerin maaşının senden düşük olmasıyla sevinirken . Senin maaşın ne kadar düştü farkında mısın . Shyo mezunu yum bende . Geldiğinde ne biliyordun . Şimdi geliyorlar ne biliyorlar . Kaç yıldır çalışıyorsun ne biliyorsun? Kaç tane typ ile alınan ve shyo mezunun dan çok daha fazla kendini geliştirmiş çalışan kişi var burda . Aç gözünü burda birlik olmaktan bahsediliyor . Bitsin artık şu çekişme . Sen bir olmazsan kendini ayrı tutarsan daha seni çok ezerler . Azıcık aklıllı olun .

   Cevapla
   • 6 sene önce

    Sen ne mezunusun bilemem ama tribünlere oynadığın çok belli azcık aklı gururu emeğine saygısı olan ne demek istediğimi anlar

    Cevapla
 15. 6 sene önce

  Bu sefer, düşünce bakışı olarak ufku açık insanlara emanet edeceğimizi gösterdin. Şimdiden allah yolunu acık etsin başkanım.

  Cevapla
 16. 6 sene önce

  Bu sefer emanet gelmeye bırakacağımızı kanıtlayan bir konuşma tebrikler başkanım.

  Cevapla