ÇELİK-İŞ DEN YENİ MESAJ VAR

ÇELİK-İŞ DEN YENİ MESAJ VAR

Çelik-İş sendikası bugün üyelerine yeni bir duyuru yayınladı. 2016 yılında teknisyen iş grupları ile ilgili davanın seyrini yazmakla yetinen Çelik İş, Toplu iş sözleşmesine yönelik her hangi net bir bilgi vermekten kaçındı.

Çelik İş’in 5.toplu iş sözleşmesine aykırı olarak gördüğü,ilgili genelgeyi Airlinehaber olarak bizde eleştirmiş ve bu düzenlemenin yanlış olduğunu yazmıştık. ( TIKLAYIN) 

Çelik-İş’in yayınlamış olduğu duyuru şu şekilde;


Geri

21
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
SENDİKA TEKLİFİ GÜNCELLE!

Sendika teklifi güncelle %18 + 750 olmalı.
ENFLASYON ALDI BAŞINI GİTTİ!

A bakım gözlemcisi

Yargıtay’da bu davanın sonuçlanmasını 1.5 sene ile 3 sene arası süreceğini de yazsaydiniz iyi olurdu. Aramızda Google kullanmayı ya da e-devletten dava numarası girip okumayı beceremeyecek adamlar da var.THY teknik shyo mezunu ya da teknik okul mezunu olup vizyon sahibi İngilizce bilen insanlardan oluşmuyor. Ayakkabısinin arkasına basan ,hangarda bağıra bağıra Türku çağıran,iş arkadaşina kardeş,birader,Arap,kral vb gibi kelimelerle seslenen parayla aldığı lisansla hava atacak kadar ezik adamlar da var.boş beleş adamlar. Zamanında taseron olarak girmiş.kendine kültür olarak hiçbir şey Katmamış adamlar. Ben onları görünce teknisyene verilen maaşın astronomik olduğunu düşünüyorum. Ama öte yandan öyle gençler de var ki onlari da görünce… Devamını oku »

Sadık

Türküz Türkü söyleriz kral

Çelik iş yönetimine! Habom hakları

Çelik iş yönetimi neden Habomdan Tekniğe geçerken kaybedilen haklar için mahkemeye gitmiyor. Kıdem terfisi (Tis deki 6,7,8,9,..diye giden ücret skalası) , pas ,izin,sicil vs haklar gaspedildi. Gitsin mahkemeye en fazla mahkemeyi kaybeder. Biz zaten bunun için para vermiyor muyuz bunlara. Daha neyi bekliyor. Mahlemede hak aramak herhalde anormal bişey olmada gerek.

osman

kan davası olsa bukadar uzamaz. ne davaymış arkadaş. 1 kaşık suda fırtınalar estiriliyor. Bu iş de Nasrettin hucanın tavuğun suyunun suyunun suyu hikayesine döndü. daha kaçkere karara itiraz olacak.???

Teknik

Haksızlığa uğrayan kişilere haklarını almaları temennisi ile hayırlı olsun arkadaşlar

Sıradan bildiriyorum

SAW’da işe girmek için her gün en az 10-15 dk sıra bekliyoruz.
Sendika sıranın 5 dk’ya düşmesini teklif etsin.

Geresiz mail.

Ne kadar daha bekletilecek arabulucu raporu. Çelik iş mahkemeyi kazandık diyr boş boş mesaj atacağına
BİLGİ EDİNME HAKKI KANUNU
Kanun No. 4982
İle sorduk arabulucu raporu ne oldu diye mail atsaydı. Gerçekten birşey yaptıklarına inanmaya çalışırdık.

Bahtsız TK

Kazanılmış geriye dönük kayıplar ne olacak.

Vecihi

Boş muhabbet

Yalnızca İşçi

Anlaşın artık,insanların paralarını kullanmayın ! Banka promosyonu yok,zam yok,aşağılama var.Robotmuyuz biz? İnsanların evine ekmek götürememe korkususundan ancak bu kadar faydalanılır! Neyi uzatıyorsunuz? Nerede hata yaptınız biliyor musunuz? Boş beleş 1 hafta arayla toplanıp 5 dandik maddede anlaştık diyip dağıldınız. Net söylüyorum, temmuzun ilk haftası mevcut sendika teklifi imzalansaydı bu kadar ağrılı bir süreç olmazdı. Gündemde daha profesyonel konular olurdu ama olmuyor,çalışan iyi niyet göremiyor. Şu saatten sonra sendika imajı bu teklifle de düzelmez. Sizde bunu bilip uzattıkça uzatıyorsunuz. Eğer THY TEKNIK çalışanına ihtiyacınız yoksa lütfen gölge etmeyin. Havacılık camiasını bilmiyor olabilirsiniz ama sendikacılıkta sizin kaleminiz değil. Tek bildiğiniz şey süreç… Devamını oku »