ÇELİK İŞ DEN HABER VAR…

ÇELİK İŞ DEN HABER VAR…

THY Teknik A.Ş. çalışanlarının bağlı olduğu Çelik-İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi sürecinde yaşananlarla alakalı üyelerine bilgilendirme mesajı gönderdi ve ilgili açıklamada işverenin tavrı eleştirildi.

İŞTE O BİLDİRİ

Değerli Üyelerimiz,

6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde işverene yapmış olduğumuz revize edilmiş ücret tekliflerindeki uzlaşı sağlanamayan maddelerle ilgili bilgilendirmeyi ve tekliflerimizdeki kararlı irademizi sizlerle paylaşmıştık. Halen resmi olarak devam etmekte olan bu süreçte yaşanan tüm gelişmeler her aşaması ve bütün detaylarıyla HAK-İŞ Konfederasyon Başkanımız Sayın Mahmut ARSLAN ile Çelik- İş Sendikamızın Genel Başkanı Sayın Yunus DEĞERMENCİ bey tarafından yakinen takip edilmektedir. Arabulucunun resmi raporunun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla tarafımıza tebliğ edilmesinden sonra atılması gereken bütün yasal adımlar hakkında gerekli hazırlıklar yapılarak, tüm gelişmeler ışığında Genel Merkezimizle sürekli istişarelere ve değerlendirmelere devam edilmektedir.

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri süresince ülkemizin göz bebeği ve milli bayrak taşıyıcımız olan THY TEKNİK ailesi olarak kurumumuzun iş barışına ve iş yeri huzuruna karşı göstermiş olduğumuz özen ve hassasiyete rağmen maalesef işveren tarafından bazı üst düzey yöneticilerin aynı duyarlılığı göstermeyerek üyelerimizi incitici ve rencide edici tavırlar sergilediğini, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürücü olumsuz söylemler geliştirildiğini üzülerek görmekteyiz. ‘’Emeğin En Yüce Değer’’ olarak kabul edildiği bu kararlı anlayışla üyelerimize yapılan bu baskı ve incitici üslubu şiddetle kınayarak reddetmekteyiz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki bütün aşamalarda da siz değerli üyelerimize karşı sorumluluk duygusuyla her gelişmeden şeffaflıkla haberdar ederek, emeğimizin hakkını en güçlü biçimde korumaya ve sizleri en doğru şekilde bilgilendirerek art niyetli zihniyetlerin gayretini boşa çıkarmaya devam edeceğiz.

Bilgilerinize arz ederiz.
Saygılarımızla.”

ÇELİK-İŞ SENDİKASI
HAVACILIK ŞUBE BAŞKANLIĞI

Geri

63
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Çalışan

Burdan iyi polisi oynayacak olan İlker beye sesleniyorum. Sen de en az kötü polis Domates hesap uzmanı Fazıl bey kadar suçlusun. İnsanların artık sabrı kalmadı. Oyalayıp son anı beklemenin anlamı nedir. Çalışanların istediklerini verip bir an önce imzayı atın artık. Sıkıldık, bunadık, sabrımız kalmadı. Şirkete aidiyat duygumuz kalmadı. Artık öle bi aşamaya geldi ki iş, bı aşamadan sonra ne kadar iyi veriseniz verin, bize bu yaşattıklarınız hep içimizde kalacak. Müdür başkan düzeyinde yöneticilerinizin günlük çalışmada bizlere yaşattığı mobbingler,baskılar,yasaklamalar da cabası. Onlar da zannediyorlarki böyle yaparak üstlere daha fazla yaranarak daha fazla o koltukta kalacaklar. Bak Hamdiye ,bak Can’a. Şirkette adları… Devamını oku »

Gerek yok

Daha yazmayı bilmiyorsun ne hakkı talep ediyorsun. Hasbel kader bir şekilde tekniğe girmiş kimseler üç kağıtla lisans alıp kendilerine uçak teknisyeni diyor. Bir yarım Türkçesiyle burda hak arıyor. Ama haklısınız bu şirket artık sizin bizler azınlıktayız.

Gerek Yok ismine

Çalışan adıyla yazan arkadaşı eleştiriniz iki tarafa çekilebilir ancak.İlki; ya siz yönetimden herhangi koltuk sahiplerinden biri olarak azınlıkta olduğunuzu ama azınlık olan bi’kaçınızın diğer bütün çalışanların haklarından fazlasına talip olduğunuzu küstahça bir üslupla dile getirebiliyor olmanız. İkincisi ise; siz de teknik bir çalışansınız ve mevcut durumu kendi becerebildiği kadar eleştirip hakkını aramaya çalışan iş arkadaşınızın yanında durmayı beceremeyen ve ilk fırsatta onu yalnız bırakacak potansiyelde, efsane “DONANIMLI” mükemmel YAZMAYI BİLEN” teknik bi çalışansınız.

Aircraft maintenance

Teknikte şu saatten sonra zaten düzelmez arkadaşlar kalifiye olacak adamı da küstürüyorlar. Bu saatten sonra sakın ama sakın başteknisyenlere ve yardakçılarına güvenmeyin sizler sadece iş düzenini bozan ve onların yerinden olmasına sebep olacak bozguncularsınız. Akşam eve gittiğinizde o müdürlere başkanlara arkanızdan rapor veriliyor dışarıda başınızdan geçen kızgın olduğunuz durumlar hepsi yardakçılardan başteknisyenlere oradan da müdürlere gidiyor. Sizler bir şey yapmadan zaten sizi susturacak önlemleri alıyorlar. Sizlerin artık bazı durumları anlamanız gerekiyor bu şirket için insan hayatı veya havacılık önemli değil sadece para kazanma tutkunluğu ve hiyerarşide yerini koruma politikası yürüyor. Türkiye’ de havacılık sadece pilotlar sayesinde yürüyor gibi bir izlenim… Devamını oku »

Hayalci s.t.

Rüya ya bak! 350 C/S toplanıyoruz önce çelik işten istifa sonra şirketten istifa etmek için dilekçeleri dolduruyoruz. Ve bizi aşağılayan yöneticiye diyoruz ki %60 zam vermiyorsan al bu dilekçeleri bizden bukadar. Kartları arızları sen kapat kapatabilirsen. Tabi bakım yetkisi düşünce şirketin, Türkiye bi çalkalanıyor filan. Uçuşlar duruyor Başkan Milletvekilleri Gazeteler.. Dış basın bizi konuşuyor. Sonra tabi bunlar tamam tamam diyor abim gel sen C/S sin alın size %60 biz burayı oto sanayi sanmıştık ne bilelim. Buranın ağasİda marabasıda sizsiniz. Siz ne derseniz o. Çünkü benim o yuvarlak mühürden yok. Neymiş meğerse o mühür!! Sonra alarm çalar 5:30 da servise koşmak… Devamını oku »

Rızkı Allah verir

Şitketin 5 yıl önceki haline bakın. Şimdiki haline bakın.. Yavaş yavaş kalite düşüyor, iyi elemanlar birer birer gidiyor ellerinden, bazılarını da kendileri çıkarıyor. Gün gelecek ellerinde kalifiye eleman kalmayacak. Bunlar sanıyor ki sanayiden eleman getirsek bu iş yapılır. Kimse felaketin farkında değil şirket batıyor yavaş yavaş. Gün gelecek geri dönülmeyecek noktaya gelecek ve nerede hata yaptık diye birbirlerine soracaklar. Bu zincir kırılmalı ve teknisyen hakettiği değeri almalı.Eskiden müdürlerle sohbete odalarına giderdik, şimdi taşeron memurlar bile direktif vermeye yelteniyorlar. Bunlar hep sizin suçunuz tepedekiler. Allah her şeyi görür ve bilir.

Maner

Cok yanlış düşünüyorsunuz. Thy de en fazla %5-10 kaçabilir .onalar kacinca piyasa zaten dolmuş olur .Şirket yöneticileri bunu biliyor ve o yuzden cok rahatlar.Simdi cikip ama yurtdışı demeyin! Allah aşkına son 5 yılda kaç kisi yurtdina cikmis

Man

Sendikayı tebrik ediyorum .Bence ni cesur hareketiyle takdiri hak ediyor. Çalışanlarda sürekli kendi sendikalarini sari sendika diye hakir görmeyi bıraksın.Böyle yaparak ayağımiza sıkmış oluruz.Sendikamizi sahiplenip kendimize cekelim.Bir yönetici aşağı inip çalışanları aşağıladığinda bizim de arkamızda çelik gibi bir abimiz var diyebilelim

Oh Man

Ben senin mantığına…

Teknik aş.

Arkadaşlar yeni ve bağımsız bir sedika kurulsa ve başında sefa inan olsa ne dersiniz varmı içimizde bu saygızılığa üç kağıtçılığa dur demek isteyenler. Bence artık zamanı geldi sefa beyi ikna edip hakkımızı arayalım. Havasen olayı gibi çelik işe dayanışma aidatı ödeyip hak mahrumiyeti yaşamadan yeni sendikamıza üye olalım bir sonraki tisde artık yetkili sendika biz olalım.

Sammaleykum

6 donem icin de 6 aylik enflasyon + 2 puan formulu disindaki tum teklifler sacmaliktir. Enflasyonun soba borusuyla, tenekeyle hesaplandigi bir yerde zaten cok dusuk gosterildigi de acik.

Thy den tis hakkında haber var

Sefa abi , sirket celik işe mail ile cevap vermis. Size bilgisi geldimi.

Domates

Bazılarını korku sarmış bakıyorum. Şirket mailinden duyurular söylediği lafları inkar etmeler. Noldu Fazıl Efendi. Domates biber soğan hesabın tutmadı mı ? Milletin arabasına laf ediyordun herkesin içinde söylediklerini şimdi inkar mı ediyorsun Sn. Domates ve Mali işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı :))))