ÇELEBİ, MUMBAİ’DE KALICI GİBİ

ÇELEBİ, MUMBAİ’DE KALICI GİBİ

Çelebi Hava Servisi, son 10 yıldır yer hizmetlerini verdiği Hindistan’ın Mumbai kentindeki Chatrapati Shivaji Havalimanı’nda önümüzdeki 10 yıl için de yer hizmetini yapmak için açılan ihaleye teklif verdi.

Girişimini Kamu aydınlanma Platformunda duyuran Çelebi’nin açıklaması şöyle:

Çelebi’den yapılan açıklama:

Şirketimizin %57 ortaklığı bulunan, 2009 yılından beri Hindistan’ın Mumbai şehrindeki Chhatrapati Shivaji International Airport (“CSIA”) havalimanında yer hizmetleri faaliyeti yürüten, Celebi Nas Airport India Pvt.Ltd.’in (“Celebi Nas”) sahip olduğu 10 (on) yıllık yer hizmetleri imtiyazı 31.12.2019 yılında dolmaktadır.

Celebi Nas, sahip olduğu imtiyazın 1 Ocak 2020’den 31 Aralık 2029’a kadar 10 (on) yıl süre ile uzatılması için, CSIA uluslararası havalimanı işletmecisi Mumbai International Airport Private Limited (“MIAL”) şirketi tarafından açılan ihaleye iştirak etmiş olup hazırlanan teklif MIAL’e 29 Ocak 2018 tarihinde sunulmuştur. İhale makamına verilen teklifin geçerlilik süresi 180 gündür ve ihalenin bu süre zarfında sonuçlanması beklenmektedir.

Teklif verilen ihaleye ilişkin süreç ve ihale sonucuyla ilgili, Şirketimiz paylarının değerini, fiyatını veya yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyebilecek öneme sahip somut bir gelişme olması durumunda Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı uyarınca gerekli ilave açıklamalar yapılacaktır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.