ÇAVUŞOĞLU’NUN VİZE AÇIKLAMASI RUS BASININDA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

ÇAVUŞOĞLU’NUN VİZE AÇIKLAMASI RUS BASININDA GENİŞ YANKI UYANDIRDI

Alanya’da Uluslararası Rus Derneği üyeleri ve gazetecilerle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Rusya vatandaşlarının Türkiye’deki vizesiz kalma süresini 60 günden 90 güne çıkarıyoruz” açıklamasını yaptı. Bu açıklama Rus basınında geniş yankı uyandırdı.

Resmi Rossiyskaya Gazeta gazetesi, Bakan Çavuşoğlu’nun sözlerine atıfta bulunarak, “Rusya vatandaşları Türkiye’de artık 90 gün vizesiz tatil yapacak. Türk mercileri böylece Rus turistlerin ilgisini çekebilmek için vizeyi 30 gün daha uzattılar” yorumunda bulundu.

ÇAVUŞOĞLU: AVRUPA, ANKARA VE MOSKOVA’YA AKIL VERMESİN

Vestnik Kavkaza (VK) haber ajansı şu ifadeleri kullandı: “Çavuşoğlu açıklamasında şuna işaret etti: Uçak krizi öncesinde de vizesiz kalma süresinin uzatılması konusu Rusya ile görüşmüştü. Bakan, Türkiye’de hiç bir yasağın bulunmadığına dikkat çekerek Avrupa’nın Ankara’ya yönelik siyasetini de eleştirdi. Bakan şunu önemle vurguladı: Batı Ankara ve Moskova’ya akıl vermeye çalışıyor, bunlar kabuledilemez.”

‘KİMLİKLE ZİYARET KONUSU DA GÜNDEMDE’

Kommersant gazetesi haberinde, “Çavuşoğlu, Rusya vatandaşlarının kimlikle Türkiye’ye gelmesi için Rusya Federasyonu ile görüşmeler başlatabileceklerini de söyledi” ifadelerine yer verdi.

Moskovski Komsomolets gazetesi bakanın sözlerini şöyle aktardı: “Çavuşoğlu, Rusya vatandaşlarının Türkiye’de vizesiz kalma süresinin 60 günden 90 güne kadar uzatıldığı açıkladı.”

Ria Novosti haber ajansı da olayı “Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıkladı: Rusya vatandaşları için Türkiye’de vizesiz kalma süresi artık 90 gün” ifadeleriyle duyurdu.

Çavuşoğlu’nun söz konusu açıklamaları 200’e yakın Rus gazete, ajans, radyo, televizyon ve medya haber portallarında da yer aldı.(sputniknews)


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
sn bakan

yazmaktan ben utanıyorum artık yetkileri olup da birşey yapmayanlar da utansın. bu ülke aleyhine ne varsa koruyan,besleyen ab üyesi ülkelerin vatandaşları ülkeme neden sadece kimlikleri ile gelip, vergisiz ev,arsa sahibi olabiliyorlar? kısasa kısas niye yok? ruslara dünya laf söyledik ruslar turist göndermeyince anında çark ettik. almanlara da öyle yaptık ertesi gün turizm fuarında alman dostlarımızı ülkemize bekliyoruz dedik. adamların parasına,turistine,icadına bu kadar muhtaçsak açık açık söyleyin millet gerçekleri bilsin ve büyüdük,geliştik,zenginleştik palavraları da atmayın. biz bu kadar onursuz bir millet miyiz? bizim herşeyimiz para ve çıkar mı?