Çanakkale’de Drone Şampiyonası

Çanakkale’de Drone Şampiyonası

Türkiye Drone Şampiyonası 2.Etabı Çanakkale-Ayvacık’ta yapılacak.

Tüm dünyada meraklıları için özel bir etkinlik olan ve ilgiyle takip edilen drone yarışlarının Türkiye Şampiyonası başladı. Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonasının ikinci etabı Çanakkale-Ayvacık-Behram Yolu üzerinde Ati Havacılık Köyünde 29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Finalde dereceye giren yarışmacılar 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST 2019’un ev sahipliğindeki “Dünya Drone Kupasında” Türkiye’yi temsil edecek. Çanakkale için özel olarak hazırlanan parkurda pilotlar tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele edecekler. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer alacağı Türkiye Drone Şampiyonasının ikinci etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 32 lisanslı pilot katılacak.

Yarışların sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil edecekler. Türkiye Hava Sporları Federasyonu onayı, Drone Yarışçıları Spor Kulübü Derneği ve Pilot Event işbirliği ile Çanakkale Valiliği, Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ayvacık Kaymakamlığı destekleri ile Çanakkale – Ayvacık Ati Havacılık Köyünde düzenlenecek drone yarışları Çanakkale’de heyecan dolu bir hafta sonu yaşatacak.

 

(KALEM)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.