Camı patlayan THY uçağı Trabzon’a acil iniş yaptı

Camı patlayan THY uçağı Trabzon’a acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları’na ( THY) ait uçağın havada camı çatladı, Trabzon’a acil iniş yaptı.

239 yolcu ve İstanbul’dan Afganistan’a giden ve içerisinde Afgan Dışişleri Bakan Yardımcısı İdris Zamani’nin de olduğu THY uçağının camı patladı. Paniğin yaşandığı uçak Trabzon’a acil iniş yaptı.

Sabah meydana gelen olayın ardından havalimanında ağırlanan yolcular için yeni bir uçak bekleniyor.16 mürettebatın olduğu uçağın havadayken uçağın kokpit camında çatlak oluştuğu ve bu nedenle acil iniş yaptığı öğrenildi. Uçağın camıyla ilgili teknik müdahaleler yapılırken, yolcuları da havalimanında ağırlanıyor. Yolcular, Trabzon’a gelecek yeni bir uçakla saat 14.30’da Kabil’e gidecek.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Cemil
1 yıl önce

Sag sol fixed camlara da merdiven cektirseydiniz

thy
1 yıl önce

thy teknik sonradan hastalanan ENGELLİ HASTA olan 20 yıldan fazla calışanını performansı düşük sebebiyle 39 yaşında işten attı

Mahmut BİLEN
1 yıl önce

Uçağın camı patlamaz, çatlar. Bu da abartılacak bir durum değildir. Bu durumda uçak seferini tamamlayabilir, ancak tekrar sefere verilebilmesi için değişim gerekir. Bu işlem, Kabil’de sıkıntılı olacağından kaptan, bu işlemin daha kolay yapılabileceği yurtiçi istasyona inmiştir. Trabzon veya benzeri bir meydana malzeme ve teknisyen göndermek tahmin edilebileceği gibi çok daha kolaydır.