Büyük taşınma Sabiha Gökçen’e talebi artırdı,pist 24 saat açık olacak

Büyük taşınma Sabiha Gökçen’e talebi artırdı,pist 24 saat açık olacak

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı’nın pistinin 24 saat açık kalacağı duyuruldu. Buna göre pistin 24 saat açık kalması ile kazanılan günlük 5 saatlik yeni slot alanları ile günlük kapasitenin dışında 200 ek sefer daha yapılabilecek.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, İstanbul Havalimanı’nın Türkiye ve Türk sivil havacılığı için dönüm noktası niteliğinde bir proje olduğunun altını çizerek, “Böyle bir havalimanına sahip olmaktan ötürü herkes gibi biz de gurur duyuyoruz” dedi.

Atatürk Havalimanı’nın 30-31 Aralık 2018 tarihinde kapanarak, İstanbul Havalimanı’na taşınacağını hatırlatan Göral, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu süre zarfında İstanbul’da sadece Sabiha Gökçen Havalimanı açık kalacak. Biz meydan otoritesi ve diğer tüm paydaşlarımızla birlikte tedbirlerimizi aldık. Amacımız İstanbul Havalimanı taşınırken 48 saat boyunca İstanbul’da yolcu ve uçak trafiğinin aksamadan devam etmesine imkanlarımız dahilinde olanak sağlamak. Bu konuda sorumluluğumuzun farkındayız ve bu çerçevede üzerimize düşeni yapmaya da hazırız.”

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı meydan otoritesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri’nden (HEAŞ) yapılan açıklamada ise gece saatlerinde bakım için kapalı olan pistin 30 – 31 Aralık tarihlerinde 24 saat açık tutulacağı belirtildi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments