featured

Bu son değil, yeni bir başlangıç. Bu miras hepimizin. Bu sitenin amacı yazılamayanları yazmak

Dr. Tüzün Tolga İnan çalışma hayatına 2009 yılında Çelebi Hava Servisinde başladı, sonrasında 2010 yılından 2013 yılına kadar TGS Yer Hizmetlerinde çalışıp Yer Hizmetleri alanında 3 sene üstü tecrübe doğrultusunda SHGM Onaylı Eğitmenlik ve Eğiticinin Eğitimi Yetkisini aldı. Pegasus Hava Yolları’nda Uçuş Kontrol Uzmanlığı deneyiminden sonra 2015 yılında İstanbul Okan Üniversitesinde akademisyenliğe başladı. Doktora eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havacılık Yönetimi alanında tamamlayan Dr. Tüzün Tolga İnan şu an için Bahçeşehir Üniversitesinde Pilotaj Bölümünde Bölüm Başkanlığı, Havacılık Yönetimi Yüksek Lisans Koordinatörü ve Rektörü Temsilen Onaylı Eğitim Organizasyonu Sorumlu Müdürü olarak çalışmaktadır.

Değerli Okurlarımız,

Kesinlikle hayatımda yazdığım en zor yazı olacak. Şu an çok ama çok yoğun bir duygu seli içerisindeyim ve hayatımda bundan sonra hep bir eksiklik olacak. Zaman her şeyin ilacıdır derler ancak bu acı her zaman kalbimin en derin köşesinde yer alacak. Babam hayatım boyunca benim rol modelimdi, hep onun izinden gittim ve hayat felsefesini benimsedim. Vefatı hiç beklemediğimiz bir durumdu. Bütün ölümler beklenmediktir ama hayatımın en acı verici anını yaşadım çünkü sağlıklı bir insanı ortada hiçbir şey yokken bir anda kaybettik. Tek evladı olarak hayatım boyunca örnek aldığım ve örnek aldığım için asla pişmanlık duymadığım babamı kaybettim.

Sen benim hayatım boyunca övündüğüm en büyük kahramanım, yaşam savaşındaki en büyük motivasyonumdun. Çalışma azmin, insana hayata bakış açınla en büyük rol modelimdin, öylesine aşıktın ki havacılığa bizi de ilerlediğin yola aşık ettin. Senin yolundan izinden gittim bende, hayat felsefeni benimsedim. Bu mesleğe kendimi adayıp bu sektöre insan yetiştirmeye adadım kendimi. Belki farkında olmadan senin gibi bu sektöre hizmet etmek katkı sunmak için belki senin gibi anılmak için seçtim bu yolu. Sadece benim için bir iş değil bir aşk oldu havacılık. Ani vefatınla ortada hiçbir sorun yokken ertesi gün yayınlayacağın yazın, yapacak onca işlerin seni beklerken, bir anda hayat seni yormadan incitmeden aniden aldı bizden. Ama yerin dolmuyor boşluğun çok büyük, yüreğimiz çok acıyor, seni kaybettim ama mirasını, son gecene kadar omuzunda taşıdığın hayat amacını sana söz veriyorum sahipsiz bırakmayacağım.

Her hafta birlikte çalışıp nasıl daha verimli olur diye uğraştığımız köşende şimdi sensiz ve yalnız olarak senin mirasını devam ettirmek zorundayım. Çünkü sen taşeronların, işten haksız yere çıkarılanların, teknik desteğin, imkanları azalan teknisyenin, mühendisin, pilotların, memurun sesi ve nefesi oldun. Bu haksız düzenle işini kaybetme, işinden olma pahasına herkesle savaştın.  Herkesin sustuğu yerde sen hep doğruyu haykırdın.  Çünkü haklıydın ve haksızlıklara karşı çok cesurdu yüreğin.

Sendikalara rağmen temsil ettiğin derneğin üyelerine devletin en tepelerinden ek zam isteyecek kadar, onlar adına bakanlıklara dava açacak kadar yürekliydin.  Kendini hangarlardaki kardeşlerinin derdine adamış efsane başkanı, Sefa Abisiydin havacılığın. Her dakikan da her saniyen de biliyorum ki ve hepimiz şahidiz ki bu sektör için attı kalbin.

Gözün arkada kalmasın Baba… Senin mirasına hep birlikte sahip çıkacağız, dostlarınla okurlarınla senin bize devrettiğin bu bayrağı aynı cesaretle taşımaya devam edeceğiz.

Bu köşe yine her hafta tüm çalışanların, haksızlıklara uğrayanların, sana senin adresinden, telefonundan, maillerinden ulaşanların dert yananların içini dökenlerin sesi köşesi olmaya devam edecek.  Biz her hafta bu sektörün dertlerini yazmaya, yetkilileri uyarmaya devam edeceğiz. Doğru işleri teşvik edip yanlışların üstüne üstüne gideceğiz.

Benim genelge ile iş grubu düşürülenlere, ucuz iş gücü olarak teknik destek, destek işçisi olarak istihdam edilenlere, eğitmeninden, yetkili teknisyenine, kabin memurundan kokpitteki kaptanına, Atlas Global’in, Onur Air’in mağduru olan emekçilere kadar tüm bu camiaya bir vefa borcum var…

Onların dertlerini dert edinmiş, bir babanın evladı olarak, her zamanki gibi doğru yönlendirmelerin ile bu sektörde elde ettiğim tecrübe doğrultusunda okumuş bir öğretim üyesi olarak bu siteyi yaşatmak senin köşeni sürdürmek zorundayız…

Siz değerli okurlarımızın desteğini ve yazılarımıza ilham olacak konularınızı esirgemeyeceğinizden şüphem yok.  Bizi bu acılı günümüzde sağ olsun dostlarımız hatır şinas tüm okurlarımız yalnız bırakmadı. En çok eleştirdiği tenkit ettiği şirket yöneticilerinden sendikalara derneklere kadar hiç kimse yalnız bırakmadı.

Yalnız babamın emeğinden, kaleminden ve tecrübelerinden yararlanarak bugünlere gelmiş bazı insanların nezaketen bile olsa baş sağlığı dileyecek kadar yüreklerinin erdemlerinin olmaması, ölmüş birine bile kin nefret duyacak kadar duyarsız ve kifayetsiz olmalarını sindiremedim.

Anladım ki babam haklıymış siz hakikaten ahde vefası olmayan, insanlığı menfaati kadar olan insanlarmışsınız.  Kendi geçmişine saygısı olmayanın topluma ne faydası olabilir.  Kalbi nefret ve kibirle dolu bir kalem, kinden ve zehirden başka ne akıtabilir… Buda sizin ederiniz olarak bir köşede dursun…

Unutmamak gerekir ki ölüm tüm kırgınlıkların, tartışmaların unutulduğu, güzel anıların canlandığı ve bu vesileyle kişinin son yolculuğuna uğurlandığı aslında son olmayan yeni bir başlangıçtır.

Ben kötü insan terimini kullanmam çünkü kötü insan yoktur. Yaşananlar, gözlemlediğimiz ve elde edilen deneyimler insanların başka insanlara karşı tavrını ve hareket tarzını belirler. Bu tavrı kime gösterdiğinize göre de iyi insan ve kötü insan kavramları subjektif şekilde ortaya çıkar.

Bu nedenle kimsenin insanlığı hakkında bir söylemde bulunamam hem haddim değil hem de bu şekilde bir ifade kullanmak doğru değil ancak büyüklük gösteremediniz ve işin ilginci stratejik bile davranamadınız. Gerçekten sizleri tebrik diyorum. Yüzlerce değerli yoruma rağmen, kin ve nefretle yazılan 2-3 yorumu da görmezden gelip sizlere sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Büyüklük bende kalsın, söyleyeceğimi söyledim tabii anlayana… İşimize bakalım…

Unutmayalım ki bu site 8 senedir işleyen kurulu bir yapı. Büyük bir kitleye ve okuyucu sayısına sahibiz. Yazarlarımız, editörlerimiz ve haber içeriklerimiz ile öznel bir yapıya sahibiz ve bu öznel yapı ben yaşadığım müddetçe devam edecek. Babamın 2015 yılında bu siteyi kurma amacı tamamen topluma faydalı olmak ve yazılamayanları yazmaktı. 1975 yılında başlayan bir iş hayatıyla 47 yıllık bir bilgi birikimi okurlarla paylaşıldı ve en önemlisi çalışanların sesi olundu. Belki diyeceksiniz siz kimsiniz, kısaca ben bir akademisyenim, havacılık doktoralıyım, 5-6 senelik bir sektörel deneyime sahibim ancak kesinlikle babam gibi bir duayen değilim, babamın bilgi birikimine sahip değilim ama bu siteyi sürdürecek ve her şeyin eskisi gibi devam etmesini sağlayacak kararlılığa sahibim.

8 sene boyunca aralıksız her hafta devam ettiği şekilde Pazarı Pazartesi’ye bağlayan gece 00:00’da Babamın alanında ismini her daim yaşatmak için Sefa Tolga İnan adıyla ben yazacağım. Haklı olduğunuzu düşünerek yazılmasını istediğiniz, sektörde problem oluşturduğunu düşündüğünüz, kamuoyu ile paylaşmak istediğiniz ne varsa bana yazabilirsiniz. Babamın emekli olduktan sonra hayattaki en büyük amacı Dünyaya bir miras bırakmaktı. Vefat ettiği zaman bu mirasın gerçekten var olduğunu anladım. Yüzlerce kez telefon çaldı, binlerce mesaj geldi, arayan ve taziyelerini sunan herkesle birlikte ağladım. Arayan ve taziyelerini sunan insanlar bu işi benim sürdürmem gerektiğini söylediler ve sizlere de bir söz verdim, bu sözümü de tutacağım.

Teşekkürler;

Bu haftaki yazımda değerli yöneticilerimize ve okurlarımıza teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. İlk teşekkürü İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu’ya sunmak istedim.

Babamın vefatını saat 07:00 itibariyle sitemizde şu ana kadar yaptığımız en kötü haber olarak sunduk, 1 saat geçmeden Kadri Bey’in yaptığı dostane ve samimi paylaşımı tüm acıma rağmen defalarca okudum. Kadri Bey 5 senedir tanıştığını ifade etmiş ancak yapılan paylaşım 50 seneye bedeldi. Çok büyük bir karakter. Teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum…

Ayrıca sırasıyla;

Başta THY Teknik‘ten emekli değerli büyüğüm Erhan İnanç olmak üzere,

SHGM Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal YÜKSEK‘e,

Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut ve Turkish Technic ailesine,

TAV Havalimanları adına Sani Şener, Serkan Kaptan ve Erhan Üstündağ’a,

Türk Hava Yolları adına Basın Müşaviri Yahya Üstün’e,

Turkish Ground Service adına Basın Müşaviri Kazım Burak Bursalı’ya,

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. adına Temel Kotil’e,

Bahçeşehir Üniversitesi olarak iş ortağımız Atlantik Uçuş Okulu Genel Müdürü Murat Eren’e. Murat Bey sizin Beylükdüzü’nden geldiğinizi ve yoğunluğunuzu biliyorum. Bu nedenle ayrıca teşekkür ediyorum.

AYJET Uçuş Okulu adına Genel Müdür Celal Cingöz’e ve Okul Müdürü & Baş Teorik Bilgi Öğretmeni Naci Uçar’a,

Türk Hava Kartalları adına Ömür Caninsan’a. Sitede yaptığınız yorum için ayrıca teşekkür ediyorum. Gözünüz arkada kalmayacak Ömür Bey.

Pegasus Hava Yolları adına Başkan Vekili ve IATA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane’ye,

Taziye mesajı için Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk’e,

Taziye mesajı için SunExpress Havayolları’ndan Ahmet Çalışkan’a,

Emine-Ahmet Tüzün, Ümit-Ceren Teoman, Gürbüz Gündüz ve Oktay Erdağı’ya,

Bodrum’dan cenaze için gelen değerli büyüğüm babamın, samimi dostu duayen Sertaç Haybat’ya,

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi Cem Kozlu’ya ve Nevzat Ayaz’a,

Havaş Yer Hizmetleri’ne,

BTA Ailesi’ne,

Tez Ailesi’ne,

Alşan Ailesi’ne,

Serdar Başağaoğlu ve Baykal ailesine,

FLY Service adına Gökhan Sarıgöl’e,

Müjdat Yücel, Mutluer Ailesi, Ersoylu Ailesi ve Özata Ailesine,

MyTechnic ailesine,

Uçak Teknisyenleri Derneğine,

Türk Havak Yönetim Kurulu’na,

Üniversite olarak Danışman Kurulu’muzda yer alarak bize her daim destekleri olan Türkiye Havayolu Pilotları Derneğine,

Özçelik İş Sendikasına,

Hava-Sen Sendikasına,

Çalışmaktan her zaman gurur duyduğum işveren kurumum Bahçeşehir Üniversitesi adına Sayın Rektörüm Prof. Dr. Şirin Karadeniz’e, Sayın Dekanım Doç. Dr. Dilistan Shipman’a, Sayın Genel Sekreterim Hikmet Yıldırım’a, tüm çalışma arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime çelenkleri, taziye dilekleri ve cenazede yanımda oldukları için,

Ve tabii ki 7 yıl boyunca Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevini başarıyla sürdürüp, teslim edilen bayrağın başarılı bir şekilde taşınmasında söz sahibi olan Mehmet İlker Aycı’ya hem çelenkleri hem de bağışları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Eğer yazmayı unuttuğum şirket ve temsilen kişi var ise şimdiden özür diliyorum. Bana belirtirseniz muhakkak bir sonraki yazımda sizlere de teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Ayrıca devam kararı alan tüm yazarlarımıza, editörlerimize, bağlantıda olduğumuz tüm şirketlere sitemiz adına firesiz devam edebileceğimiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Başta Mikail Akbulut ve Turkish Technic ailesine, SunExpress toplantısında tanıştığım Aeroportist sitesinin sahibi Mehmet Kali’ye, Hava Sosyal Medya’ya, HaberAir’e, gokyuzuhaberci.com’a, bağımsızhavacılar.com’a, Tüm Sivil Havacılar Derneğine, Tolga Özbek’e paylaşımları ve babamı son yolculuğunda hem paylaşımlarıyla andıkları hem de cenaze törenine geldikleri için teşekkür ediyorum.

Son olarak da bizi biz yapan okurlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Özellikle isim ve soyadları ile yorum yapan Ömür Caninsan, İdris Elmas, Adnan Şahin, Serdar Aydın, Recep Şimşek, Birol Avcı, Oya Torum, Şenay Kınal, Ömer Ünsal, Cengiz Önder, Sermin Eskici, Fettah Özcan, Kadir Peker, Ali Tolga Seller, Yılmaz Yavuz, Ayhan Doğan, Esin Sevinç, Mustafa Doğancı, Zeki Gürsoy, Gürol Yüksek, Sabahattin Korkmaz, Süleyman Nur Karlık, Ziya Güler, İlhan Özdemir, Can Çatak, Abidin Şahin, Songül Taş, Mustafa Aktürk, Süha Sağlam, Emin Metin Doğan, Kemal Çalışkan, Nazım Altınbaş, Sabri Erdener, Musa Baylıcı, Tayyar Uçkun, Ayça Alemdar, Bahadır Altan, Atakan Köse, Mehmet Bozgül, Deniz Turan, Muzaffer Çetingüç, Hıdır Kocakaya, Irmak Duygulu, Mustafa Işık, Çetin Özbey, Erim Funda, Eyüp Ensari Coşkun, Arzu Aydın, Zekeriya Keçeli, Cem Yakal, Murat Demirci, Metin Tavukçuoğlu, Metin Topçuoğlu, Savaş Gülcan, Fazıl Barut, Ahmet Gönen, Mustafa Bağırıcıoğlu, Ümit Sayıl, Cengiz Mesut Bükeç, Mesut Sayın, Osman Altınışık, Mevlüt Zor, Hakkı Süha İnan, Faruk Cebeci, Sermin Eskici, Saim Ünal ve Gürbüz Gündüz’e teşekkür ediyorum.

Tüm değerli yorumları okuyunca vay be ben bile babamı tam anlamıyla tanımamışım, bilmediğim ne kadar çok farklı yönü varmış ve topluma ne kadar faydası olmuş tüm bunları daha net anladım. Hepinize iyi haftalar ve sağlıklı günler diliyorum…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 1 sene önce

  Sevgili Hayat Arkadaşım,

  Yazını dün geceden beri en az 10 kere okudum. Her defasında gözlerim doluyor, boğazım düğümleniyor. Kıymetli Babamızın ani kaybıyla ailece derin ve tarifsiz bir üzüntü yaşıyoruz. Kalbimizde bıraktığı kocaman boşluk hiç bir zaman dolmayacak olsa da her zaman gururla bahsettiği en değerlisi biricik oğlu olarak Sen’in bu görevi devralmanla bir nebze yüreklerimize su serpildi. Azmin, kararlılığın ve havacılığa duyduğun aşkla Babamızın emaneti emin ellerde… Ailen olarak her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha buradan da söylemek isterim. O’ndan öğrendiklerin ve bilgi birikiminle başarılı olacağına inancımız tam.

  Baba,

  Cenazedeki kalabalığı ve yazılan kıymetli yazıları gördün değil mi? Tüm sevenlerin senin mirasını yaşatmak ve tanıma fırsatı olmayanlara seni anlatmak için çaba içerisinde. Bilhassa biricik oğlun Tolga… Sen’in benimsediğin ilkelerin izinde, çok değer verdiğin bu site ve köşenin devamı için elinden geleni yapacağından şüphen olmasın. Sen’in sayende bir yerlere gelen, onca yıl emek verdiğin ancak bir başsağlığı dileme insanlığını bile gösteremeyen birkaç kişiyi Sen zaten silmiştin. Ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kez daha hepimize gösterdikleri için kendilerine teşekkür ederiz…

  Işıklar içinde uyu… Seni çok seviyoruz!
  Kızın…

 2. Tekrar başınız sağ olsun Sefa bey havacılık camiasında unutulacak bir isim değil yaşatılacak bir duayen isimdir bu yazıyı okurken sefa bey in mirası emin ellerde çok daha ileri gideceğini hissettim

 3. 1 sene önce

  Çok üzgünüm çok. Değerli dostum Sefa ile çok anımız vardı çok. Allah gani gani rahmet eylesin. Başınız sağolsun. Mekanı Cennet olsun.

30 Yorum

 1. 1 sene önce

  değerli insanlar ve geride bıraktıkları değerler asla yalnız kalmaz tolga bey…. İnsanlar çevreleri kadar vardırlar. Yakın çevreden uzak çevreye kadar dokunabilen topluma hizmet eden insanlar aldıkları her aksiyon ile anılırlar tek bir aksiyon ile değil… Ayrıca dinen vefat eden insanın ardından kötü kelam etmek çok kabul edilebilir bir davranış değildir… Bu nedenle olumsuz geribildirimleri bir havacı olarak pas geçmek en doğrusu…. Allah rahmet eylesin.

 2. 1 sene önce

  Boğazım düğümleniyor hala…
  Sevgili Dayımın bir dakika durmadan, hep heyecanla, hep pozitif , hep proaktif düşünce ve yaşam tarzı ile yarattığı bu sitenin devam etmesi ona en büyük hediyemiz.
  Bu gururu hakettiğini ve hissedeceğini düşünüyorum. Bu yalnızca bir yeni başlangıç diyerek, nokta değil tam gaz devam diyorum.
  Ebediyete ve sonsuzluğa hep sevgim ve saygım devam edecek sana Dayıcım?

 3. 1 sene önce

  Tolgacım,
  Babanın aramızdan ani ayrılışının acısı içindeyiz. Kaybımızı günler geçtikçe daha da çok hissedeceğiz ve çok özleyeceğiz. Ben, neşesi, esprileri ile etrafa mutluluk saçan, başım sıkıştığında sırtımı yaslayabileceğimden emin çok sevdiğim ağabeyimi; tüm okurları, arkadaşları, dostları, uğrunda savaş verdiği tüm emekçiler ise büyük bir değerini yitirdi bugün. İyi bir gözlemci, araştırmacı, savaşçı ruhlu, işinde duayendi. İşini severek yaptığı, emek verdiği ilk tanışmada bile anlaşılırdı.
  Cesurca verdiği hak savaşları insana ve emeğe duyduğu saygının en büyük göstergesiydi. Bu yolda ne kadar başarılı olduğunu vefatının yarattığı üzüntüye, çok soğuk ve yağışlı olmasına rağmen camiyi dolduran cemaate ama aynı zamanda sitesinde paylaşılan dayanışma ruhuna bakarak da görmek mümkün. Bu kıymetli miras şimdi en kıymetlisi biricik oğlu, sana emanet. Bu mirası babanı bir kez daha gururlandıracak şekilde devam ettireceğine, akademisyenliğinin getirdiği profesyonellik ve kendine verdiğin emekle, en önemlisi de baban gibi işini aşkla yapmanın yarattığı özgüvenle daha da ileriye taşıyacağına ailen olarak inancımız tamdır. Yolun açık olsun…

 4. 1 sene önce

  Başınız sağolsun çok üzgünüm…Allah rahmet etsin siz kalanlara sabırlar diliyorum

  • Tolgacım baban havacılıkta delikanlı olarak tanınan nezih bir insandı.Allah rahmet eylesin, başın sağolsun.

 5. 1 sene önce

  Sefa Ağabeyimizin beklenmedik vefatı ile derin üzüntü içerisindeyiz. Hayat dolu, çevresine neşe saçan, kendini mesleğine adayıp, alanında bir duayen olmuş, güzel yürekli ağabeyim… Ne kadar çok yüreğe dokunduğunuzu, ne kadar çok sevildiginizi, sizi son yolculuğunuza uğurlarken gördük. Ne büyük gururdu… Yattığınız yer incitmesin sizi…
  Tolgacığım, öncelikle sana, ailene, ailemize, babanın tüm sevenlerine sonsuz sabır diliyorum. Hayatındaki belki de en zor dönemi yaşıyorsun. Ama güçlü babanın güçlü oğlu olarak sapasağlam ayakta duracaksın eminim… Babanın yıllarca emekle büyüttüğü bu siteyi, binlerce yazı yazdığı köşesini, bayrağı ondan devralarak devam ettirme kararını yürekten kutluyorum. Kendisi de seninle gurur duyuyordur. Her pazarı pazartesiye bağlayan gece yazılarını merakla okuyacağız. Ve babacığını anacağız. Sorumluluğun ağır; sektöre cesur ve farklı bir bakış açısı kazandıran, söylenilmeyenleri söyleyen, haksızlığa uğrayanların yanında olan bu baba mirasına layıkıyla sahip çıkacağını biliyoruz. Yolun açık olsun kardeşim.
  Ablan…

 6. 1 sene önce

  Sevgili Hayat Arkadaşım,

  Yazını dün geceden beri en az 10 kere okudum. Her defasında gözlerim doluyor, boğazım düğümleniyor. Kıymetli Babamızın ani kaybıyla ailece derin ve tarifsiz bir üzüntü yaşıyoruz. Kalbimizde bıraktığı kocaman boşluk hiç bir zaman dolmayacak olsa da her zaman gururla bahsettiği en değerlisi biricik oğlu olarak Sen’in bu görevi devralmanla bir nebze yüreklerimize su serpildi. Azmin, kararlılığın ve havacılığa duyduğun aşkla Babamızın emaneti emin ellerde… Ailen olarak her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha buradan da söylemek isterim. O’ndan öğrendiklerin ve bilgi birikiminle başarılı olacağına inancımız tam.

  Baba,

  Cenazedeki kalabalığı ve yazılan kıymetli yazıları gördün değil mi? Tüm sevenlerin senin mirasını yaşatmak ve tanıma fırsatı olmayanlara seni anlatmak için çaba içerisinde. Bilhassa biricik oğlun Tolga… Sen’in benimsediğin ilkelerin izinde, çok değer verdiğin bu site ve köşenin devamı için elinden geleni yapacağından şüphen olmasın. Sen’in sayende bir yerlere gelen, onca yıl emek verdiğin ancak bir başsağlığı dileme insanlığını bile gösteremeyen birkaç kişiyi Sen zaten silmiştin. Ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kez daha hepimize gösterdikleri için kendilerine teşekkür ederiz…

  Işıklar içinde uyu… Seni çok seviyoruz!
  Kızın…

 7. 1 sene önce

  Talga kardeşim Tekrar başın sağ olsun sefa abiyle birlikte çalışmış olmak mutluluk vericiydi.Allah rahmet eylesin.Senin duruşundan ve tavrından dolayı seni kutluyorum Her babanın istediği ve düşlediği evlatsın Bahtın ve yolun açık olsun.Selamlar sevgiler.

 8. 1 sene önce

  Tolga bey, Sefa abinin en buyuk ozelligi, muthis ozguveni ve cesaretiydi.
  Bu ozelligiyle biz ucak teknisyenleri icin cok onemli isler yapti ve Turk Sivil Havaciliginda saygin bir yer edindi.
  UTED yonetiminde birlikte calisirken kendisinden cok sey ogrendik.
  Tekrar mekani cennet olsun diyor size de basarilar diliyorum.

 9. 1 sene önce

  Gerçekten inanılmaz bir vefat, tüm sevenleri ve özellikle siz ailesine tekrar sabırlar ve baş sağlığı diliyor,sanada üstlendiğin sorumluluktada başarılar diliyorum…
  Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun…

 10. 1 sene önce

  Duygu ve düşüncelerinizi ne güzel dile getirmişsiniz. Eminim babanız sizinle her zaman gurur duymuştur. Emanetine sahip çıktığınızı gördüğüne inanıyorum… Benim için de harika bir insandı. Üzerimde çok emeği var. Bu zor zamanlarınızda yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Başınız sağ olsun. Yolunuz açık olsun. En derin sevgi ve saygılarımla. Mekanı cennet olsun…

 11. 1 sene önce

  Tolga sen babanın bize bıraktığı en büyük miras olabilirsin
  Başarılar

 12. 1 sene önce

  Sefa inan Bu sektörde tam donanımlı bir insandı yazılarını her hafta zevkle okuyan biri olarak dönem dönem fuarlarda sohbet ederdim sağlam bir ekip ile nasıl iyi işler yaptığını iyi bilirim Allah Mekanını Cennet Eylesin. Sevdiklerine ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Airline Haberden sektöre dair çok şeyler öğrendim saygılar.

 13. 1 sene önce

  Tolga kardeşim acılarını paylaşıyor sabırlar diliyorum. Değerli başkanımızın hepimizi üzen ani ayrılığıyla sarsıldık mekanı cennet olsun. Bayrağı taşıyacağına gönülden inanıyorum ve başarılar diliyorum.

 14. 1 sene önce

  Bu kaybı ancak böyle güçlü bir adamın oğlu ancak bu kadar metanet ile karşılayabilir artık babanın yükünü de yüklenmiş güzel insan gücüm oranında yanındayım

 15. 1 sene önce

  Sevgili Tolga
  İsminin önünde babanın ismini kullanman çok anlamlı. Bu sitede babanın yerinde, onun ilkeleri ve ışığında yazılarına devam edeceğini gösteriyor.
  Baba’nın sana bıraktığı en büyük mirasın; Sayın Erhan İnanç Beyin baban vefat ettiğinde yazdığı ‘Sefa İnan’ın ardından’ yazısına bir insanın arkasından yazılabilecek en güzel yorumları yazan, gönderdikleri çelenklerle camiyi çiçek bahçesine çeviren ve çok soğuk ve yağışlı bir havada orayı dolduran onu gönülden seven yüzlerce kişiden oluşan havacılık camiası olduğunu biliyorum.

  Sefa’yı bu kadar seven ve takdir eden değerli topluluğun; Sefa’nın ilmek ilmek dokuyarak yetiştirdiği oğlunu, kendi işi gücü ve akademik amaçları varken babasının hayalini gerçekleştirmek için devir aldığı görevde yalnız bırakmayacaklarından, Sen’inde bu hayali gerçekleştirmek için baban gibi korkusuzca elinden gelenin en iyisini yapacağından, hiç kuşkum yok.

  Siteyi devam ettirme ve yazdığı alanda devam etmek kararından dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum. Yolun açık olsun.

 16. 1 sene önce

  Tekrar başınız sağolsun.Yolunuz her daim açık olsun.

 17. 1 sene önce

  ALLAH rahmet eylesin. Sabırlar diliyorum. Ayrıca yayın hayatında başarılar diliyorum.

 18. 1 sene önce

  Sefa Bey daima kalbimizde yaşayacak. Sadece iş, havacılık değil abimizdi, yol yordam soracağımız büyüğümüz idi. Ani vefatı ile halen de üzgünüz ve her an sanki arasak açacakmış hissi ile yaşıyoruz.
  Mekanı cennet olsun. Yüzlerce insana somut, soyut bir sürü kazanım bıraktı.
  Sefa Bey’de olduğu üzere sizleri de her Pzr-Pzt gecesinde okumak üzere bekliyor olacağız.
  Tekrar tekrar başımız olsun. Üzgünüz..

 19. 1 sene önce

  Tekrar başınız sağolsun cok değerli arkadaşim meslektaşım sefa başkanima rahmetler diliyorum nurlarda uyusun sizide babanizin mirası olan Airliner haberi en iyi sekilde surdureceginiz icin kutluyorum yolun acik olsun

 20. 1 sene önce

  Baban bizim sadece meslektaşımız yada bir köşe yazarı değil aynı zamanda bir gönül yoldaşımızdı. Dertlerimizi sıkınıtlarımızı ona yazar ondan tavsiye alır onun tenkitleriyle herkese sesimizi duyururduk. Sizin gibi camiamızdan bir akademisyen yetiştirmesi onun bu işi ailesinde bile nasıl bir aşkla yaşattığının ıspatı. Ben ölümü kadar bu köşenin bitip gitmesine çok üzülmüştüm ama yazmanız sizin varlığınızdan haberdar olmamız beni umutlanıdırdı. umarım babanıızın çizgisinden ayrılmaz bizim sesimiz olmaya devam edersiniz. BAŞINIZ SAĞ OLSUN mekanı cennet olsun abimizin.. Bizi sahipsiz bırakmayıp devam ettiğiniz içinde ayrıca teşekkürler..

 21. 1 sene önce

  Hep söylerdi sefa bey siteninde sloganı öyle oluşmuştu bildiğim kadarı ile profesyonellere emanet etmiş mirasını başınız sağ olsun yolunuz açık olsun.

 22. 1 sene önce

  ALLAH RAHMET EYLESİN.
  BİLİYORUM Kİ ALLAH O İNSANLARI(ESFELİ SAFİN) DAHA ÇOK YAŞATIYOR Kİ AZAPLARI ÇOĞALSIN. HESAPLARI ÇOK AĞIR OLACAK.

 23. 1 sene önce

  Çok üzgünüm çok. Değerli dostum Sefa ile çok anımız vardı çok. Allah gani gani rahmet eylesin. Başınız sağolsun. Mekanı Cennet olsun.

 24. Özçelik-iş’e teşekkür etmeyin. Sefa abinin vefatı en çok onlara yaradı, bıyık altından gülüyorlar çünkü artık onları sıkıştıracak bir babayiğit kalmadı.

  • ben sefa abinin kanını taşıyan hiç birinin kimsenin tasmasını takmayacağına bize her platformda savuncağına inanıyorum. Bizim ne sendikaya nede içi boşalmış derneklere inancımız kalmdı Tolga bey KALEMİNİZ KESKİN YOLUNUZ AÇIK OLSUN..kimseye güldürüp bizi sefa abiyi aratmnayacağınızı umut ediyorum..selamlar

   Cevapla
 25. Tekrar başınız sağ olsun Sefa bey havacılık camiasında unutulacak bir isim değil yaşatılacak bir duayen isimdir bu yazıyı okurken sefa bey in mirası emin ellerde çok daha ileri gideceğini hissettim

 26. 1 sene önce

  Başarılar diliyorum.

 27. 1 sene önce

  Başınız sağolsun, sabırlar dilerim.

 28. 1 sene önce

  Tekrardan başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Hep sesimizdi rahmetli.