BU ÇİLEYE BİRİLERİ ARTIK SON VERMELİ

BU ÇİLEYE BİRİLERİ ARTIK SON VERMELİ

Değerli okurlarım; Türk Hava Kurumu, Vakfı ve Üniversitesi basına yansıyan sorunlarıyla gündemdeki yerini koruyor. Beni ilgilendiren kısmı ise mağdur edilen suçsuz ve günahsız öğrencileri. Lisans eğitimlerini zamanında bitiremeyen öğrenciler ve velilerinden gelen talep üzerine onların sesi olmaya devam edeceğiz.

Bir vakıf üniversitesi düşünün paranızla mağdur edildiğiniz. Çok uzaklarda değil bu üniversite, Ankara’da; yani bürokrasinin, kamu denetim mekanizmasının ve siyasi erkânın yanı başında. Lakin gerçekler öyle bir kamufle edilmiş ki; mağdur öğrenci çığlıklarına herkesin kulağı tıkanmış. Ümidimiz ve temennimiz 16 Nisan sonrasında güneşi balçıkla sıvamaya çalışanların da icabına bakılması yönünde.

Düzen, planlama ve finansman yoksunluğu çekilen bir ortamda bu eğitim-öğretim faaliyeti daha ne kadar sürdürülebilir kılınır işte onu hep birlikte göreceğiz. Bu güzide organizasyondaki koltuklarına sımsıkı tutunan, hatta bir koltukla yetinmeyip yanlarına birkaç tanesini sıralayan üst yöneticilerimizi gördükçe içim sızlıyor; eminim ki hayırseverlerin de kemikleri sızlıyordur.

İnsanların umutlarıyla, hayalleriyle, gelecekleriyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. Bu gidişata birileri dur demeli. Her daim mazlumun yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN artık bu üniversitedeki yaraya neşter vurmalı. Hakkında hâlihazırda terör soruşturması yapılan profesörler buralardan temizlenmeli; bu kişilere buralardan ekmek yedirilmemeli. Mevcut yönetim tarafından türlü iftiralarla işten atılan genel sekreterin, rektör yardımcısının, müdürün, idarecinin ve akademisyenin hakkı aranmalı. Şahsına yönelik iddialar nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun rektörlük görevinden aldığı kişiyi rest çeker gibi Genel Sekreterlik koltuğuna oturtandan bunun hesabı sorulmalı.

Tekrar ediyorum bu işler bu kadar kolay olmamalı! Suça göz yummakta bir suçtur! Genel Başkanın yaptıklarına, aldıklarına, sattıklarına göz yuman kurumun, vakfın ve üniversitenin yönetim ve denetim kurulları dahil sorumluların hepsi yargılanmalı! İsraf edilen ve ahbap çavuşa dağıtılan her bir kuruşun hesabı sorulmalı!

Üniversiteye kayıt yaparken ışıldayan gözlerle bakan tertemiz pırıl pırıl öğrencilerin yaşadıkları akıllara geldikçe “neden?” diye soruyoruz kendimize, neden diye memleketimize soruyoruz, neden diye devletimizin denetleme mekanizmalarına soruyoruz. Neden bu mağduriyetlere, neden bu kaosa, neden bu alternatif güç yapılanmasına müsamaha gösteriliyor? Derdiniz Sayın Cumhurbaşkanımızı daha da yalnızlaştırmak mı?

Geri

9
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ne diyelim size

Yaptığınız yanlış işleri, bankalardaki borç yükünü, personellere veremediğiniz maaşları, işten ayrılıp dava edenlere takındığınız uslupu, gitmesin diye uzman şef yapmalarınızı asla saklayamazsınız ve üstünü iki haberlere örtemezsiniz. Sizlere gerçekleri yüzlerinize vurunca hemen çok şey yapmış gibi haberleri patlatıyorsunuz. Kapattığınızı mı sanıyorsunuz asla yalanlarınızla boğulursunuz inşallah… yok antalya şubesine uluslararası ödülmüş yok sağlık ambulansmış ya yemeyin bizi geçin bu işleri…

thklı.çalışançalışan

Thk sevdalıları değerli iş arkadaşlarım ve haksız yere işten atılan ve istifaya zorlanan ve kendi isteğiyle ayrılan personel k a zalim kaya yüzsüz zengin kurumun pimini çektiler geçmiş olsun bunlardan bir b…..k olmaz yapmamız gereken bunları kuruma sokmayalım ama hiç bir. Arkadaşım da o g…….t yok hep yalaka olmuşlar şef uzman olunca bi b….k olduklarını sandılar yazıklar olsun bir gidin bak neler olacak yüzsüzler.

....

Onların yaptığı yanına kalmayacak. Ettiklerin herşeyin kokusu her taraftan duyulur oldu. Kapılarına dayanmaya az kaldı. Kimsenin sabrı kalmadı.

Evet

Sayın hocam tespitleriniz ve düşüncelerinizle bizleri aydınlattığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Malum Türkiyemizin gündemi oldukça yoğun ve güçlü Türkiye’nin önünü kesmek isteyen ülkeler ve dost gibi görünüp ” Kadrosuyla” birlikte düşman olan bir durumdayız. Sözlerimin gelişinden zaten anlamışsınızdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın huzuruna çıkıp Türk Hava Kurumu için yardım dileyeceksin ama bir yandan yanındaki yönetici kadroların HAYIR propagandası yapacaksın. Soruyorum sen nasıl Kurumcusun. Genel Kurul döneminde gayrimenkulların satışını tasvip etmediğini söylüyorsun ama satışların son hızda devam etmektedir.Soruyorum sen nasıl kurumcusun. Personellerin maaşlarının az olduğunu ve yükselteceğini yine o zaman söyledin ama göreve başladın başlayalı 5 aylık maaş içerde bıraktın.… Devamını oku »

thklı.çalışan

Bunların sayesinde kurumda bu gidişle sayman kalmayacak ankarada 3 sayman istifa etti şubeler usulsüzlük Kongre yapıyo hala makama gelmiş omurgasızlar personelle uğraşıyor elden usulsüzlük yaparak maaş veriyorlar bunları banka yanınıza bırakır mı sizi personel olarak kurumda görmek istemiyoruz siz gelmeden herşey yolundaydı siz geldiniz maaşlarımızı alamıyoruz sizde bi gudubet sizlik var yönetimi biran evvel teslim edin yoksa millet 7 ceddinizi saygı ve sevgiyle iyi bir şekilde………anacak.

thklı.

Erdal bey bunlar akademisyen ve personel le uğraşır ispiyoncular kiralamışlar onlara ödül veriyorlar çalışana bile idareciler kumpas kuruyorlar güzelim kurumu ne hale getirdiler Allah iki yakanızı bir araya getirmesin K.A S.K.Y.Z bırakın bu kurumu bi nefes alsın omurgasızlar ayrılan personel in parasını yanlış hesaplıyor hemde söz verip ödemiyorsunuz söz vermek neye benzer kendiniz para almasanız menfaatiz olmasa bir dakka durmazsınız salim sen kurumu mahkemeye vermedi mi şimdi verenler cephe alıyorsun kurumu mahkemeye verip hiç yıllarca izin kullandığın halde kullanmadım diye kaç lira aldın personel müd kılıfına uydurdun iki yakan bir araya gelmesin 20 yıllık personeli şef yapma 2 yıllık M.D… Devamını oku »

thklı.

Erdal bey kurumun mallarını yok pahasına satıyorlar kendi mallarını böyle kolay satabilirlermi bunlar osman yıldırımdan el almışlar. Sattıklarındanda komisyon alıyorlar bunlar ne yüzsüzler kurumun kapısından ne yüzle giriyorlar hayret bunların astarı yok bunlar bi gitse kurum rahatlayacak

Mehmet

Thk nın ilk mağdurlarından biri olarak sesimi duyurduğunuz için teşekkür ederim. Sayın Erdal Dursun siz de ilgi alaka göstermeseydiniz kimse nin gerçeklerden ve bizim yaşadıklarımızdan haberi olmayacaktı

Havacı

Özlemiştik hocam. Hoşgeldiniz. Yine çok yerinde konulara deginmissiniz. Yüreğinize sağlık