British Airways uçağı yanlış ülkeye iniş yaptı. Yolcular şaka sandı…

British Airways uçağı yanlış ülkeye iniş yaptı. Yolcular şaka sandı…

British Airways uçağı, Almanya’nın Düsseldorf kentine gitmesi gerekirken yanlışlıkla İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a iniş yaptı.Londra’dan havalanan British Airways uçağı, pilota yanlış bilgi verilmesi nedeniyle Almanya yerine İskoçya’ya gitti.

Yolcular, hatayı ancak pilotun Edinburgh’a yaklaşıldığını açıklamasıyla öğrenirken, uçak yakıt alımı ve 2,5 saatlik beklemenin ardından 800 kilometre uzaklıktaki Düsseldorf’a doğru yola çıktı.

Hava yolu firmasından yapılan açıklamada, yanlışlığın sebebini bulmak için British Airways adına bu uçuşu gerçekleştiren WDL Havacılık ile çalışıldığı belirtildi.

”TALİHSİZ KARIŞIKLIK”

WDL Havacılıktan ise “talihsiz karışıklığın” nedeninin belirlenmesine çalışıldığı açıklandı.Yetkililer, pilotun kendisine verilen uçuş planı çerçevesinde hareket ettiğini ve aynı planı izleyen hava kontrolörlerinin de herhangi bir yanlışlıkla karşılaşmadığını kaydetti.

BBC’ye konuşan yolculardan Sophie Cooke ise pilotun Edinburgh’a iniş yapmak üzere olduğunu duyurduğu zaman herkesin şaka zannettiğini söyledi.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Haber detayları eksik sanki

Bence uçak ve pilot doğru yere gitmiş, yolcular yanlış uçağa bindirilmiş.
Bir de hiç mi welcome anonsu yapılmamış. Haber detayları eksik gibi sanki