British Airways pilotu mola sırasında kaçırıldı

British Airways pilotu mola sırasında kaçırıldı

British Airways pilotunun Güney Afrika’da kısa bir mola sırasında kaçırıldığı ve işkence gördüğü bildirildi.

Pilotun Johannesburg’da tek başına alışverişe gittiği sırada bir süpermarketin otoparkında bir kadının kendisine yaklaşarak çantalarını arabasına taşımasına yardım etmesini istediği düşünülüyor.

Ancak daha sonra bir grup erkek tarafından bir araca bindirilerek uzak bir yere götürülmüş ve iddialara göre para vermeye zorlamak için saatlerce işkence ve fiziksel saldırıya maruz bırakılmış.

Pilotun yaşadığı çilenin ardından Londra’ya geri uçamayacağının anlaşıldığı ve havayolu şirketinin yerine yeni bir pilot bulmak zorunda kaldığı bildirildi.

Havayolu, bir personelinin Melrose Arch bölgesinin dışında kaçırıldığını doğruladı ve yerel yetkililere soruşturmalarında destek olunduğu belirtildi.

BA’dan yapılan açıklamada, “Bir mürettebat üyesi Melrose Arch kompleksinin hemen kuzeyindeki Checkers Bluebird süpermarketinin dışında kaçırıldı” denildi.

Havayolu şirketi The Independent’a açıklama yaptı: “Meslektaşımızı ve yerel yetkilileri soruşturmalarında destekliyoruz.”

Güney Afrika’da adam kaçırma olayları son yıllarda artış göstermekte olup Güney Afrika Polis Teşkilatı istatistiklerine göre 2014 yılında 4.306 olan adam kaçırma vakası 2023 yılında yaklaşık 15.342’ye yükselerek on yıl içinde üç kattan fazla artış göstermekte.

Polis tarafından 2023 yılında kaydedilen tüm kaçırma olaylarının yarısından fazlası Johannesburg’un başkent olduğu Gauteng eyaletinde gerçekleşti.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir