Borajet’in eski sahibi Ayaslı hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ davası

Borajet’in eski sahibi Ayaslı hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ davası

Borajet’in eski sahibi Yalçın Ayaslı ve sağ kolu Zahide Üner hakkında “nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla dava açıldı. Bilançolarda makyaj yapıp, şirketi öyle elden çıkarmakla suçlanıyor.

Borajet’in eski sahibi Yalçın Ayaslı ve sağ kolu Zahide Üner hakkında “nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla dava açıldı. Bora Jet’i 2016 yılının Aralık ayında satın alan SBK Holding’in suç duyurusu üzerine savcılık soruşturmasını tamamlayarak iddianame hazırlayarak mahkemeye gönderdi.

Türkiye’de saygın bir bilim insanı olarak anılan haberlere konu olan Yalçın Ayaslı ile ilgili tablo Borojet’in satışı ile ters yüz oldu. Savcılığın hazırlattığı bilirkişi raporlarında Ayaslı’nın şirketin içini boşaltıp makyajlı mali tablolarla hileli satış yaptığı tespit edildi.

253 MİLYON LİRALIK EK ZARAR

İddiaya göre Ayaslı, teknik olarak iflasta olan şirketi, bilançolarda yaptığı makyaj sonrası sattı. Ancak yeni sahiplerinin yaptığı incelemede Borajet’in ek 253 milyon 305 bin lira daha ek borcu çıktı.

Bir başka iddia ise Ayaslı’nın bu satıştan hemen bir gün önce mal kaçırma operasyonu yaptığı yönünde.

Yapılan incelemede Ayaslı’nın şirketin tüm işleyişinden haberi olduğu ve hangi uçakta kaç yolcu olduğunu kadar tüm ayrıntıları bildiği belirlendi.

ŞİRKETİ ERMENİSTAN’A NASIL UÇTU

Savcılık soruşturması kapsamında önce hakkında yakalama kararı çıkarılan Ayaslı, şimdilerde ‘Ermeni lobisi’ iddialarına sığınmış gibi görünüyor. Ayaslı hakkındaki tüm suçlamaların, Ermeni lobisi ile mücadele ettiği için hedef yapılmasından dolayı ortaya atıldığını iddia ederken, şok bir bilgi daha ortaya çıktı.

Yalçın Ayaslı’nın 2012 yılında Ermenistan’a direk uçuş izni aldığı, bir kez uçuş yaptırdığı ancak daha sonra gelen tepkiler üzerine uçuşları durdurduğu öne sürüldü.

ESKİ ÇALIŞANLARINDAN AYASLI’YA TEPKİ

Ayaslı’nın suçlamalarının hedefindeki Borajet’in yeni sahibi SBK Holding’in Türkiye’de yaptığı yatırımların tamamına yakınında Başbakanlık Yatırım Ajansının desteği ve katkısı olduğu belirtiliyor. Yalçın Ayaslı’nın SBK Holding’e yönelik suçlamalarına tepki gösteren eski çalışanları, “Ayaslı, eğer dürüst bir patron olduğunu iddia ediyorsa, öncelikle bizim gibi yüzlerce çalışanın haklarını öder” diyor. (İnternet haber)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Eski calisanSyg Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Syg
Ziyaretçi
Syg

Sbk tazminatları ödemeyerek suç işlemiyor mu?

1

0
Eski calisan
Ziyaretçi
Eski calisan

Biz oyle birsey demiyoruz

0

0