BORAJET MAĞDURLARINDAN AÇIK MEKTUP

BORAJET MAĞDURLARINDAN AÇIK MEKTUP

Sefa bey merhabalar

Siz  ne olduğu malum haber portalını bırakalı, sektör mağdurlarının, çalışanların muhalif sesi olmayı bırakın, olan sesini de kesmeye çalışıyorlar. Yeni haber sitenizi açtığınızı gördüğümüzde inanın çok sevindik. Çünkü sizin tarafsızlığınız tüm sektörün dilinde.

Editör arkadaşlara kalsak her yer güllük gülistanlık. İki gündür Borajet gibi 2 senemi geçirdiğim şirketi bile, nasıl parlatıp sunacaklarını bilemediler. Gündeme geldi madem bu konunun en büyük mağdurları olarak, eğer sesimizin gür çıkmasına imkan tanır ve mevzuyu köşenize taşırsanız, çok memnun oluruz.

Malumunuz sektörün içinden geçtiği süreç birçok çalışana bedel ödetti. Bu süre zarfında bu ailenin en gür sesi olarak biz Borajet mağdurlarının da dertlerini dile getirirseniz bir kez daha size olan inancımız güçlenir.
28.09.2016 itibariyle teknik ten ben ve 10 çalışma arkadaşım, bunun yanında kabin ekiplerinden yine bizden sayıca fazla işten çıkarılmalar gerçekleşti. Bu ana kadar sıkıntı sadece üzülmekten öte değildi. Malum sektör çetindi. Borajet te zaten güzel zamanlarda bile işler yolunda değildi. İşlerin yolunda gitmediğini siz zaten devamlı yazıyordunuz ve haklıydınız. Sektörün lokomotiflerinde pgs teknik bile küçülme kararı alıyordu vs..

Ancak bize hazırlanan asıl oyun burada başladı. En temel hakkımız olan kıdem ihbar tazminatlarımız ve izin mesai alacaklarımız tam 3 ay geçmesine rağmen ödenmedi. Yani her şirket bu dönemde çalışanlarından bazılarına kötü sürprizler hazırladı ama böyle bir yarı yolda bırakma, bu güzide sektörde sık karşılaştığımız bir durum değildir herhalde.
Bunun sebebi kült bi ekonomik sıkıntıyla anlatılır birşey olmasa gerek. Zira bunlar planlı küçülmelerdi ve hesaplanmıştı muhakkak. Ancak içeriden yükselen sesler, bu rövanşist tavrın şirkete açılan işe iade davalarıyla alakalı olduğu yönünde. Ben ve mağdur arkadaşlarım bu çirkin hareketin başarısız Borajet yönetimi ve bizzat fatih akol kontrolünde olduğunu düşünüyoruz. Yalçın bey in adını böyle bir lekeyle kirletmek istemeyeceğini en azından umut ediyoruz.

Eğer siz bizim sesimiz olursanız ve bu mevzuyu dile getirirseniz belki mağduriyetimiz çözülür. Zira 3 aydır bir çoğumuz yeni iş bulamadık. Borçlarımızla yüz yüze kaldık.

Sonuç olarak burada iki hadise ortaya çıkmakta;
Eğer bu sıradan bir alacak verecek hususuysa bu temel alacakların(genel bütçenin çok küçük bir kısmı belki de) neden ödenmediği yönünde bir sorunsal
Açılan işe iade davalarıyla alakalıysa eğer, bu çirkin tavrı sergileyen insanların, değer kriterleri ve iş ahlakları havacılık güvenliğini sağlamaya yetkin değildir diye düşünüyorum.
Değerli vaktinizi aldım. Sizi de bilgilendirmekte fayda gördüm.
İyi çalışmalar

NOT/ Borajet’in iyi idare edilmediği konusunda bir çok yazımız mevcut. Umar ve dileriz ki Borajet’in yönetim kurulundaki değişim bir çok soruna çözüm bulacak ve bu şirketimizi istenilen yere taşıyarak, Türk sivil havacılığının büyümesine katkı sağlayacaktır.

AirlineHaber

 

Geri

42
Kimler Neler Demiş?

avatar
33 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
OAd soyad üzerine yorumlaralacaklarKmEmek hirsizlari Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Habomcu
Ziyaretçi
Habomcu

Sektör de maalesef kriz fırsatçılığı yapılıyor bunlarin başında borajet geliyor butun sirketler kur sabitleme yati paralarini düşürme gibi yollara giderek firsat bu firsat emekcinin lokmasina el koyuyorlar adam çıkartıyorlar bu işe devlet el koymalı

0

0
Teknik
Ziyaretçi
Teknik

6 yıllık emektar çalışanlarını İDTM bloklarında yönetim binasına aldırmayan şirkettir Borajet. Bunu yapan da FATİH AKOL ve mesai arkadaşlarıdır

0

0
havacı
Ziyaretçi
havacı

Sektörün böylesine kötü olduğu bir zamanda tazminat,mesai,harcırah gibi şirket için küçük ama çalışan için büyük ücretleri vermeyerek işten çıkarması gerçekten de düşündürücü.Devletin bu konuda bir önlem alması gerekir.Büyük şirketlerin çoğu malesef bunları yapıyor ve çalışanın hakkını tam anlamıyla vermiyor.Demek ki hala işçi değil de işveren korunuyor!

0

0
Selami Uyur
Ziyaretçi
Selami Uyur

Tamam borajette durumlar çok iyi değildi zaten uzun zamandır ama bari batacaksanızda satacaksanızda haysiyetli batın, bu nedir ya bilmem kaç milyon dolara satıldı diye anlatılan şirket işten attığı insanlara kıdem ihbar vermiyor bide utanmadan mahkemede alın diyor. Hayır zaten son noktaya gelmişsin uçaklarının çoğu uçmuyor malzeme yok yolcu yok para yok en azından şeref,onur,gurur olsun. Hayır shgm neden hala bu şirketi doğru dürüst denetlemiyor onu anlamadım. Hayır şirketin çalışanlarının değeri olmasa da uçurduğu yolcunun da mı değeri yok?

0

0
Kabin ekibi
Ziyaretçi
Kabin ekibi

Evet bende cikarilan kabin ekibi uyesiyim. Sozlesmemiz o kadar tek tarafli sirket menfaati dogrultusunda yapilmis ki, kidem tazminati hakkimiz malesef yok. Yillarca emek vermis insanlar olarak sadece 3 kurus ihbar tazminati (1bucuk maas) odenerek gonderildik. Yati paralarimiz ve fazla mesai ucretlerimiz icerde kaldi. Odemeye niyetleri de yok. Sordugumuz zaman bir xevap veren de yok. Tek istedigimiz hakkimizin odenmesi. Bizi kendi paramizin dilencisi yaptilar. Belki birileri duyar da artik bu haksizligin sonu gelir.

0

0
Onurlu bir adam
Ziyaretçi
Onurlu bir adam

Asıl sorun ülkede hukuk mekanizmasının doğru durust islemememesi devlet neden bu şirketi denetleniyor neden 250 miyon dolara satıp kacacagina 249 milyona sat 1 milyon bile tutmayacak rakam i emegini kullandığım is den çıkardığın insanlara öde demiyor. Neden adaletin sopasını bu yoneticiler üstünde sallayıp kafana göre is yaparsan bedeli ağır olur mesajını ni hissettirmiyor. Pisletip gitmesine izin verir şekilde satışına izin veriyor. Adalet mulkun temelidir adaletin olmadığı yerde zulüm vardır haliyle zorbanin borusu oter ve ilk zararida gariban emekçi görür ve goruyor da malesef . İşlenen günahlar kaderdemi kalacak, elbet birgün insanlık sizden hesap soracak . Sormalı

0

0
XYZ
Ziyaretçi
XYZ

ARKADASLARIMIZ YAZDIKLARINDA TAMAMEN HAKLIDIRLAR BİZZAT SAHİTLERİYİZ…PARALARINI NASIL NE SEKİL GEC ÖDERİZ DİYE AVUKATLARIYLA KONUSAN GÖRÜŞEN KİŞİDİR FATİH AKOL DENEN BECERİKSİZ YÖNETİCİ…ALLAH ŞAHİT FATİH BEY AHİRETTE NE YAPACAKSIN…

0

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Borajet e emeği geçmiş bir sürü insan işten çıkarıldı.Hadi yöneticiler beceriksiz bakkal dükkanı bile işletemeyecek kapasitede, birde bunların yalaka alt birimleri olan meslektaşlarımız demeye dilimin varmadıgı dönekler var.Onurlu olun arkadaşlar sektöre biraz saygınız olsun.

0

0
Borajet
Ziyaretçi
Borajet

Borajet den nemalanan çok oldu . Her tarafa para dağıttılar iş çalışana gelince Yok. Reklamları heryerde yayınlandı sebebi belliymiş. Reklam parası alan kalemşörlerler Şirketi öve öve bitiremedi. Bir tek safa bey bir tek siz Borajet in boktan şirket olduğunu yazıyordunuz. Başkaları bilmiyormuydu biliyorlardı ama nemalanma biter diye sustular.

0

0
AYDIN KURT
Ziyaretçi
AYDIN KURT

Sefa Bey ; Öncelikle yasanmis olaylara karşı korkmadan acaba Borajet hakkında kötü birsey yazarsam reklamımı keserler aman para alamayız demeyip atılan bu maili yayınladığınız için size cok minnetarız. Borajet dışardan çok Güzel yansıtılmasına rağmen içinde fırtınalar kopan bir şirket TC-YAS YAJ YAI ve YAG uçaklari çesitli meydanlarda tedarikçilere para ödenmediğinden dolayi malzeme alınamadığı icin ground durumda YAM ve YAN uçakları kiralari ödenmediği için kiralandığı sirket tarafindan GÖZEN AİR SECURiTY tarafından basina personel koyulup borajet çalışanları ucağa alınmamaktadir . Fenerbahçe sponsorluğundan sonra TC-YAT ucağıyla Manchester’a giderken Budapeste üzerinde daha önce MCC ve Müdürlerin bildiği ama geçistirildiği cam hasarından dolayi uçak acil… Devamını oku »

Turgay Sipahi
Ziyaretçi
Turgay Sipahi

Haklısın Abi Ne diyim Para Yok

0

0
Kindar tan
Ziyaretçi
Kindar tan

Ne olcak ki ?

0

0
Hakiki Murat Salih Üşenmez
Ziyaretçi
Hakiki Murat Salih Üşenmez

Mcc leri karıştırmasaydın iyiydi Çeto,Müdürlere ve Şeflere istedigini diyebilirsin ama .

0

0
Çeto
Ziyaretçi
Çeto

Sen baskasin ceto

0

0
yılan
Ziyaretçi
yılan

ylnnnbrya

0

0
Brj
Ziyaretçi
Brj

Squidward

0

0
Yasemin
Ziyaretçi
Yasemin

Maalesef göründüğünden çok daha zor bir meslek,gerçekten bütün hayatınızdan çalıyo… Umarım herkese haklarını son kuruşuna kadar öderler!

0

0
Havacılık tutkusu
Ziyaretçi
Havacılık tutkusu

İnsanların korkup çekindiği yazılmayan birçok şeyi ben de yazacağım,buyrun gerçekleri okuyun; Borajette insanlar resmen sinir krizi geçirerek çalışıyorlar. Çalışanlarının hakkını vermeyerek sindirme politikası uygulanıyor. İşlerine gelmeyenler işten çıkarılıyor. 1) Ekiplere dinlenme süreleri tam olarak verilmeden yada ucu ucuna tutturarak uçuş veriliyor, 2) Ekiplerin yatı harcırahları 11 aydır (Şubat ayından beri) yatmamaktadır. Şirket herhangi bir açıklama yapmamaktadır. Bilgi talebinde bulunanlar göze battığı için ilk fırsatta bahane ile işten çıkarılmıştır. 2) Kabin Hizmetleri Başkanlığı ekiplere sindirme politikası uygulamaktadır. ( Ekiplerin merkez ofise çağırılarak, KHB odasına teker teker alınmaları, komik sebepler ile Ekiplerden sık sık savunma istenmesi, Kabin Hizmetleri Başkanının ve yardımcısının ekipleri… Devamını oku »

Fahrettin
Ziyaretçi
Fahrettin

sektörde borçlu konumda olan, çalışanlarının hakkını gozetmeyen bi firma .

0

0
Yiğit
Ziyaretçi
Yiğit

Ablamı işten çıkardılar, paralarını ödemediler. Çok kişinin mağdur olduğunu biliyoruz

0

0
BRJ
Ziyaretçi
BRJ

Harcırahlar taksit taksit yatardı, 1 sene olacak yatmıyor işten çıkarılanların bile aylar geçti yatırmadılar. Çıkarıyorsun bari haklarını ver!! Yalan ve abartı haberler yayınlatıyorlar her seferinde. Çalışanlar gerçekleri biliyor ve tiksiniyor. Şirket içinde eleştirenler uyarı alıyor işten çıkarılıyor. Koyun istiyorlar sadece. İnsanları mahkemelerle uğraştıracaklar, zaten işsiz ve zor durumdalar. İçi boş saçma sapan verdikleri demeçlere, yayınladıkları bildirilere inanmayın

0

0
Burak
Ziyaretçi
Burak

Tamamen emek söktörü olan bu piyasada çalışanların mağduriyeti ve hakkı; sadece beceriksiz masa başında çalışan yöneticlerin kararlarına bırakılmalı sözde işçinin yolunda mahkemeler bu olayı çözmeli şirketin satılması söz konusu yoksa bu iş yıllarca uzayacak gibi

0

0
Borajet1
Ziyaretçi
Borajet1

Çok firmada çalıştım ama bu kadar beceriksiz yöneticilerin bir araya geldiği firma görmedim.Umarım borajet FATİH AKOL ve yönetici denen sıfatlardan sıyrılıp yoluna devam eder keza çalışanlarının beddualarını alıp da bi yere gelemezler.Aldığınız ah lar sizden gün gelir çıkar yönetici olupta yönetemeyen beyler!

0

0
İk ve fatih
Ziyaretçi
İk ve fatih

İşten çıkarılan her personelin gün be gün dava açığ açmadığının analizinin yapıldığı, fişleme kültürünün ileri derecesinin yaşandığı.. ama sonunda hiçbirine paranın ödenmediği kurumdur. Fatih beye ve zahide hanıma sevgiler

0

0
Ylnnbryaaaa
Ziyaretçi
Ylnnbryaaaa

Sakabeeeeeeee

0

0
yılan
Ziyaretçi
yılan

iiiylnsndnnnbryaa

0

0
Ceylan bey
Ziyaretçi
Ceylan bey

Şirketteki sayili karakterli çalısanlarindan biri olan Ceylan beyin tek sucu asagiya soru sormamis olmasi cikarilan arkadaslar neden cikarildi neye gore secildiler diye
Aydin bey abimiz ve Turgay bey e soru sormamistir Kendisi ve arkadaslarin tazminatlarinin yatmamasini bilir 🙂 neyse umarim siz bizim suanki issizligimiz gibi bir sikintiya dusmezsiniz

0

0
Ugur
Ziyaretçi
Ugur

Sirketin bize kasti var ilk buyuk abimi nazmi kaya yi isten cikarttilar sonra firsat olunca necmi abimi ve benide cikartilar utanmiyormusun borajet ailemizi yoruyorsun

0

0
Kabin
Ziyaretçi
Kabin

Ben size tesekkur ediyorum tarafsizca tum yorumlari burada yayinliyorsunuz. Airporthabere sunlarin yarisi yazalim bakalim yayinliyolar mi. Tarafsiz habercilik budur. Bunlar orda bile adamini bulmuslar gercekleri yayinlatmiyolar. Burdaki insanlarin yazdigi hersey dogrudur. Umarim kisa surede de sesimiz duyulur bu haksizliklar son bulur

0

0
Aviation
Ziyaretçi
Aviation

Kesinlikle katılıyorum. Airport yorumlarımızı yayınlamıyor. Sesimizi kimseye duyuramıyoruz. Bu haber sitesi çok iyi olmuş. Sefa Bey’e çok teşekkürler tekrar.

0

0
Teknik idari kadro
Ziyaretçi
Teknik idari kadro

Teknik teki yönetimin tek yaptığı iş olan etliye sütlüye karışma, maaşımıza zeval gelmesin politikası sona ermeli.

0

0
İDTM PALACE
Ziyaretçi
İDTM PALACE

Yönetim kurulu bşk vekili fatih bey başta olmak üzere, iş çözemeyen zahide hanım, ik dan ceylan hanıma yol görünmüştür diye düşünüyorum.

0

0
Yönetim
Ziyaretçi
Yönetim

Yazidan ve yorumlardan sonra merak edip calisan bir iki arkadasima sordum Kopegimi emanet etmeyeceğim adamlar mcclik ve mudurluk yapiyormus malesef duydukca sasiriyoruz o adam mi mcc oldu o adam mi mudur oldu diye gercekten bu kadroyla yol almak cok zor umarim borajet bu durumdan kurtulup bir anca buyume yolunda adimlar atmaya baslar

0

0
İnsan kaynaklari
Ziyaretçi
İnsan kaynaklari

Arkadaslar umarim en kisa surede magduriyetiniz cozum bulur biz calismamiza ragmen insan kaynaklarindaki 2 hanfendiye ulasamiyoruz sizin durumunuz cok daha zor daha oncede cesitli firmalarda calistim bu kadar bos beles tek isleri idtm dekilerle makara yapip starbuckstan kahve icmek olan insanlari hic gormemistim.

0

0
Funda
Ziyaretçi
Funda

Çalışanları çıkarıp işinden ettikleri yetmiyormuş gibi hakları olan tazminatı da veremiyorlarsa böle itibarsız kişilerin yöneten konumundan alınması gerekir

0

0
Nilüfer
Ziyaretçi
Nilüfer

İnsanların emeklerini çalmak ne kadar da kolay oldu ülkemizde. Halbuki çalışanlarınız size peşin bir hizmet sundu, siz neden peşin aldığınız bu hizmeti taksit taksit ya da gecikmeli ödüyorsunuz? Çalışanının emeğinin üzerine yatan bir şirketin, taşıdığı yolculara verdiği değeri hesaplamak hiç de zor değil! Eğer iddia edildiği gibi tanıdıklarınızı kadroya dolduruyorsanız zaten, işinin ehli insanları türlü katekullilerle uzaklaştırıp şirketin içini çürütüyorsanız kusura bakmayın, güven vermiyorsunuz, tercih edilmeyeceksiniz. Zira havacılık tecrübe, kalite ister, şakaya gelmez …

0

0
Kabin
Ziyaretçi
Kabin

Cok dogru

0

0
Emek hirsizlari
Ziyaretçi
Emek hirsizlari

Yaptiginiz ayip be!! Zaten cikardiginiz insanlara kidem odemiyosunuz, verdiginiz 3 kurus para, onu da eksik oduyosunuz!! Hakkimi helal etmiyorum!! Emeklerim haram zehir zikkim olsun. Burnunuzdan fitil fitil gelsin. Allah sizin belanizi versin!!!! Emek hirsizlari. HIRSIZLARRR. Emekcinin 3 kurusluk hakkiyla zengin olucaksiniz dimi!! Size yaziklar olsun. SIVIL HAVACILIK NERDE???? Gelsin de baksin neler donuyo bu sirkette. Korumasinlar artik bunlari bize!!!

0

0
Km
Ziyaretçi
Km

Ben bu parayi caniyla kazanan, esek gibi gece gunduz ucup, en iyi sekilde hizmet vermis cikarilan bir personelim. Hakkimi size helal etmiyorum. Bu kadar ah alarak ne kadar ilerleyebileceginizi saniyosunuz? Hic mi Allah korkunuz yok, hic mi vicdan yok?

0

0
alacaklar
Ziyaretçi
alacaklar

Buraya yorum yapmis olan arkadaslara sesleniyorum. Bence televizyon kanallarina sikayet edip sesimizi duyuralim ve hakkimizi alalim. Haberlerde kendilerini gorunce utanirlar belki.

0

0
Ad soyad üzerine yorumlar
Ziyaretçi
Ad soyad üzerine yorumlar

Burda özellikle teknikte isimler üzerinden yapılan yorumlar, biz işten çıkarılanlar üzerine yıkılmaya çalışılıyo. Bizim teknikle ya da ordaki çalışanlarla bi problemimiz yoktur. İsim ifşaları da biz tarafından yapılmamaktadır. Teknikte mutsuzluk yüksek düzeylere ulaşmıştır. Bunun sebebi araştırılmalıdır

0

0
O
Ziyaretçi
O

Bir kadın uğruna itibarını yok etti.Hakkını da yemeyelim kendine hürrem dedirttiği kadar var

0

0