BORAJET MAĞDURLARINDAN AÇIK MEKTUP

BORAJET MAĞDURLARINDAN AÇIK MEKTUP

Sefa bey merhabalar

Siz  ne olduğu malum haber portalını bırakalı, sektör mağdurlarının, çalışanların muhalif sesi olmayı bırakın, olan sesini de kesmeye çalışıyorlar. Yeni haber sitenizi açtığınızı gördüğümüzde inanın çok sevindik. Çünkü sizin tarafsızlığınız tüm sektörün dilinde.

Editör arkadaşlara kalsak her yer güllük gülistanlık. İki gündür Borajet gibi 2 senemi geçirdiğim şirketi bile, nasıl parlatıp sunacaklarını bilemediler. Gündeme geldi madem bu konunun en büyük mağdurları olarak, eğer sesimizin gür çıkmasına imkan tanır ve mevzuyu köşenize taşırsanız, çok memnun oluruz.

Malumunuz sektörün içinden geçtiği süreç birçok çalışana bedel ödetti. Bu süre zarfında bu ailenin en gür sesi olarak biz Borajet mağdurlarının da dertlerini dile getirirseniz bir kez daha size olan inancımız güçlenir.
28.09.2016 itibariyle teknik ten ben ve 10 çalışma arkadaşım, bunun yanında kabin ekiplerinden yine bizden sayıca fazla işten çıkarılmalar gerçekleşti. Bu ana kadar sıkıntı sadece üzülmekten öte değildi. Malum sektör çetindi. Borajet te zaten güzel zamanlarda bile işler yolunda değildi. İşlerin yolunda gitmediğini siz zaten devamlı yazıyordunuz ve haklıydınız. Sektörün lokomotiflerinde pgs teknik bile küçülme kararı alıyordu vs..

Ancak bize hazırlanan asıl oyun burada başladı. En temel hakkımız olan kıdem ihbar tazminatlarımız ve izin mesai alacaklarımız tam 3 ay geçmesine rağmen ödenmedi. Yani her şirket bu dönemde çalışanlarından bazılarına kötü sürprizler hazırladı ama böyle bir yarı yolda bırakma, bu güzide sektörde sık karşılaştığımız bir durum değildir herhalde.
Bunun sebebi kült bi ekonomik sıkıntıyla anlatılır birşey olmasa gerek. Zira bunlar planlı küçülmelerdi ve hesaplanmıştı muhakkak. Ancak içeriden yükselen sesler, bu rövanşist tavrın şirkete açılan işe iade davalarıyla alakalı olduğu yönünde. Ben ve mağdur arkadaşlarım bu çirkin hareketin başarısız Borajet yönetimi ve bizzat fatih akol kontrolünde olduğunu düşünüyoruz. Yalçın bey in adını böyle bir lekeyle kirletmek istemeyeceğini en azından umut ediyoruz.

Eğer siz bizim sesimiz olursanız ve bu mevzuyu dile getirirseniz belki mağduriyetimiz çözülür. Zira 3 aydır bir çoğumuz yeni iş bulamadık. Borçlarımızla yüz yüze kaldık.

Sonuç olarak burada iki hadise ortaya çıkmakta;
Eğer bu sıradan bir alacak verecek hususuysa bu temel alacakların(genel bütçenin çok küçük bir kısmı belki de) neden ödenmediği yönünde bir sorunsal
Açılan işe iade davalarıyla alakalıysa eğer, bu çirkin tavrı sergileyen insanların, değer kriterleri ve iş ahlakları havacılık güvenliğini sağlamaya yetkin değildir diye düşünüyorum.
Değerli vaktinizi aldım. Sizi de bilgilendirmekte fayda gördüm.
İyi çalışmalar

NOT/ Borajet’in iyi idare edilmediği konusunda bir çok yazımız mevcut. Umar ve dileriz ki Borajet’in yönetim kurulundaki değişim bir çok soruna çözüm bulacak ve bu şirketimizi istenilen yere taşıyarak, Türk sivil havacılığının büyümesine katkı sağlayacaktır.

AirlineHaber

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

42 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
O
3 yıl önce

Bir kadın uğruna itibarını yok etti.Hakkını da yemeyelim kendine hürrem dedirttiği kadar var

Ad soyad üzerine yorumlar
3 yıl önce

Burda özellikle teknikte isimler üzerinden yapılan yorumlar, biz işten çıkarılanlar üzerine yıkılmaya çalışılıyo. Bizim teknikle ya da ordaki çalışanlarla bi problemimiz yoktur. İsim ifşaları da biz tarafından yapılmamaktadır. Teknikte mutsuzluk yüksek düzeylere ulaşmıştır. Bunun sebebi araştırılmalıdır

alacaklar
3 yıl önce

Buraya yorum yapmis olan arkadaslara sesleniyorum. Bence televizyon kanallarina sikayet edip sesimizi duyuralim ve hakkimizi alalim. Haberlerde kendilerini gorunce utanirlar belki.

Km
3 yıl önce

Ben bu parayi caniyla kazanan, esek gibi gece gunduz ucup, en iyi sekilde hizmet vermis cikarilan bir personelim. Hakkimi size helal etmiyorum. Bu kadar ah alarak ne kadar ilerleyebileceginizi saniyosunuz? Hic mi Allah korkunuz yok, hic mi vicdan yok?

Emek hirsizlari
3 yıl önce

Yaptiginiz ayip be!! Zaten cikardiginiz insanlara kidem odemiyosunuz, verdiginiz 3 kurus para, onu da eksik oduyosunuz!! Hakkimi helal etmiyorum!! Emeklerim haram zehir zikkim olsun. Burnunuzdan fitil fitil gelsin. Allah sizin belanizi versin!!!! Emek hirsizlari. HIRSIZLARRR. Emekcinin 3 kurusluk hakkiyla zengin olucaksiniz dimi!! Size yaziklar olsun. SIVIL HAVACILIK NERDE???? Gelsin de baksin neler donuyo bu sirkette. Korumasinlar artik bunlari bize!!!

Nilüfer
3 yıl önce

İnsanların emeklerini çalmak ne kadar da kolay oldu ülkemizde. Halbuki çalışanlarınız size peşin bir hizmet sundu, siz neden peşin aldığınız bu hizmeti taksit taksit ya da gecikmeli ödüyorsunuz? Çalışanının emeğinin üzerine yatan bir şirketin, taşıdığı yolculara verdiği değeri hesaplamak hiç de zor değil! Eğer iddia edildiği gibi tanıdıklarınızı kadroya dolduruyorsanız zaten, işinin ehli insanları türlü katekullilerle uzaklaştırıp şirketin içini çürütüyorsanız kusura bakmayın, güven vermiyorsunuz, tercih edilmeyeceksiniz. Zira havacılık tecrübe, kalite ister, şakaya gelmez …

Kabin
3 yıl önce
Cevapla  Nilüfer

Cok dogru

Funda
3 yıl önce

Çalışanları çıkarıp işinden ettikleri yetmiyormuş gibi hakları olan tazminatı da veremiyorlarsa böle itibarsız kişilerin yöneten konumundan alınması gerekir

İnsan kaynaklari
3 yıl önce

Arkadaslar umarim en kisa surede magduriyetiniz cozum bulur biz calismamiza ragmen insan kaynaklarindaki 2 hanfendiye ulasamiyoruz sizin durumunuz cok daha zor daha oncede cesitli firmalarda calistim bu kadar bos beles tek isleri idtm dekilerle makara yapip starbuckstan kahve icmek olan insanlari hic gormemistim.

Yönetim
3 yıl önce

Yazidan ve yorumlardan sonra merak edip calisan bir iki arkadasima sordum Kopegimi emanet etmeyeceğim adamlar mcclik ve mudurluk yapiyormus malesef duydukca sasiriyoruz o adam mi mcc oldu o adam mi mudur oldu diye gercekten bu kadroyla yol almak cok zor umarim borajet bu durumdan kurtulup bir anca buyume yolunda adimlar atmaya baslar

İDTM PALACE
3 yıl önce

Yönetim kurulu bşk vekili fatih bey başta olmak üzere, iş çözemeyen zahide hanım, ik dan ceylan hanıma yol görünmüştür diye düşünüyorum.