BOMBARDIER, 50 TANE Q400 MODELİ İÇİN SPICEJET İLE ANLAŞMAYA VARDI

BOMBARDIER, 50 TANE Q400 MODELİ İÇİN SPICEJET İLE ANLAŞMAYA VARDI

Kanada merkezli uçak üreticisi Bombardier, düşük maliyetli hizmet sunan Hint havayolu firması SpiceJet ile 50 tane Bombardier Q400 Turboprop modeli için anlaşma sağladı. Satın alma anlaşması ilk başta 25 tane uçak alımını ve ek olarak 25 tane daha uçak alımı hakkını kapsamaktadır. Toplamda 1.7 milyar dolar değerindeki bu anlaşma, Q400 Turboprop modeli için de tek seferde alınan en büyük sipariş olarak belirtiliyor.

Bu anlaşmayla birlikte SpiceJet, dünyada yeni 90 koltuk kapasiteli Q400 modeliyle uçan filoya sahip ilk ve tek havayolu olacak.
SpiceJet Havayolları yönetim kurulu başkanı Ajay Singh, ‘’ Haziran ayında Paris Hava Fuarı’nda niyet mektubu olarak duyurduğumuz 50 adet Q400 modeli için anlaşma yaptığımızı açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Eminim ki bu yeni anlaşma, Hindistan’daki küçük kasaba ve şehirlere olan bağlantıyı daha da artıracak ve Başbakan Narendra Modi’nin ‘’Her Hintli uçacak’’ vizyonuna katkı sağlamak amacıyla bize de yardımcı olacaktır. ”

Havayolu Q400 modelini ilk olarak 2010 yılında filosuna dahil etti ve bugüne kadar, hem iç hem de dış rotasyonlarda 78 koltuklu olan Q400 modeliyle operasyonlarını devam ettirdi. Şimdi sipariş ettiği ek uçaklar, SpiceJet’e karlı bir şekilde büyüme ve dünyanın en hızlı büyüyen havacılık pazarında öngörülen koltuk taleplerini karşılama olanağı sağlayacak.

Bombardier Şirketi Başkanı Fred Cromer, ‘’ SpiceJet ile yaptığımız bu anlaşmayı açıklamaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu anlaşma yeni Q400 modelinin benzersiz çok yönlülüğünün göstergesidir. Ayrıca bu anlaşma, Asya-Pasifik bölgesinde, hızlı büyüyen bölgesel pazarda Q400 filosunun kullanımı arttırmakla beraber, yüksek yoğunluklu 90 koltuklu yolcu modelini piyasaya sürmemize yardımcı olacak.’’

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.