BOMBA İHBARI ORTALIĞI NASIL KARIŞTIRDI

BOMBA İHBARI ORTALIĞI NASIL KARIŞTIRDI

ABD New York Broome Country’de, Pazartesi sabahı şerifin bürosu arandı. Bomba ekibi de dahil olmak üzere, federal, eyalet ve yerel kolluk birimleri Büyük Binghamton Havalimanı’na çağrıldı. Çağrı nedeni, Binghamton Havalimanı park yerinde uzun süredir park halinde duran şüpheli bir araç hakkındaydı. Araçta patlayıcı bulunduğuna dair şüphe vardı. İhbarı yapan kadın havaalanındaki arabanın tanımını verdi. Araç, arayan kişinin akrabasına ait.

Yetkililer havaalanına giderek şüpheli aracı kontrol altına aldı. İhbarın yapıldığı saat 10.05’den 14.50’ye kadar yapılan aramalarda bomba bulunamadı. Saat 15:30 ‘da düzenlenen basın toplantısında güncelleme yapılarak medyaya bilgi verildi:

-Çağrı, adını veremeyeceğimiz bir kadın tarafından yapılmıştır. Bomba yok ama kadının zihinsel sağlık sorunu var. Broom County çapında yapılan uyarı değerlendirilmiş ve aracın Pennsylvania devlet görevlisine ait olduğu saptanmıştır. Görevli yavaş sürmek için aracı durdurmuş.

Şerif, zihinsel sağlık sorunundan dolayı kadını suçlamadı. Ancak havaalanı yolunda tıkanmalar yaşandı ve yol kapandı. Araçlar alternatif bir girişe yönlendirildi.

Havaalanına gelen yolcuların içeride kalmaları bildirildi. Ancak hava sahası açık kaldı. İptal olmadı ama uçuşlarda gecikmeler yaşandı. 13.14.’de Detroit için planlanan tarifeli bir uçağın kalkışı 14.30’a ertelendi. En sonunda havaalanı Facebook sayfasından özür dilendi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments