Boeing Yine Şoke Etti, Basınç Testinde Kapı Uçtu

Boeing Yine Şoke Etti, Basınç Testinde Kapı Uçtu

BOEING’in BAŞI YİNE DERTTE…

Boeing, 737 Max tipi yüzünden zor günler yaşarken üzerine bir de 777-X modeli ile problemler yaşamaya başladı. General Electric ile yapılan görüşmeler, motorlarda ki gecikme yüzünden uçağın ancak önümüzde ki seneye hazır olabileceğini gösterdi. Bunun yanında uçuğa yapılan testler sırasında beklenmedik bir olay daha yaşandı.

Standart prosedürler arasında olan basınç testleri sırasında uçağın kapısı uçtu. FAA denetiminde yapılan bu testler sırasında oluşan risk sebebiyle personel zaten uçaktan uzaklaştırılıyor. Bu sebeple maddi hasar dışında yaralanan olmadı. Bu testin uçuştan önce yapılan son test olması gerekiyordu.

Everett’te yapılan bu test hakkında Boeing tarafından  bir açıklama yapılmazken uçağın havalanmasının uzun zaman alacağı düşünülünüyor. B777 serisinin son modeli olan B777-X’te  B787 teknolojileri kullanılıyor.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kapı bile uçuyor.

Boingler hala yerde!

JAR

olur böyle şeyler.. airbus normal iniş şartlarında oxygen kapakları açılıyor,A 321 L1 kapısı cabin pressure warning verirken diğer kapılarda warning yok?? plastik alaşım ve titanyum arasındaki FARKI bilen bilir