Boeing Krizinde FAA'dan Sert Müdahale: 737 Uçakları Acil Denetime Alındı!

Boeing Krizinde FAA’dan Sert Müdahale: 737 Uçakları Acil Denetime Alındı!

Federal Havacılık İdaresi (FAA), acil bir durumda yolcu oksijen maskelerinin doğru şekilde açılmayabileceği endişesiyle Boeing’in 737 MAX ve NG modelleri de dahil olmak üzere 2,600 Boeing 737 uçağının denetlenmesini zorunlu kıldı. Bu direktif, yolcu hizmet ünitesi oksijen jeneratörlerinin konumlarının dışında olduğuna dair çok sayıda raporun ardından geldi, ki bu durum bir basınç düşürme senaryosu sırasında ek oksijen sağlama yeteneklerini engelleyebilir.

Boeing’in 17 Haziran’da havayolu şirketlerine gönderdiği bir bültenle ortaya çıkan sorun, FAA’nın bugünkü kararıyla birlikte ciddiyet kazandı. FAA, bu oksijen sistemlerinin güvenilirliğinin ve emniyetinin sağlanması için aciliyetle denetimlerin yapılmasını gerektirdi.

Boeing’in 737 MAX ve NG uçakları, dünya genelinde ticari havacılıkta yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu FAA direktifi, birçok havayolu operatörünü etkileyecek. FAA’nın emri, uçakların yolcu güvenliği için gerekli olan standartları karşılamasını ve olası güvenlik risklerini önlemesini sağlamak amacıyla alındı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 gün önce

    Yine yine yine yine Boieng haberi, son birkaç ayda okuduğum galiba 1000. Boeing skandalı haberi, Allah bu Boeing’i bildiği gibi yapsın, can güvenliğini hiç mi hiç düşünmeyen, gözünü para hırsı bürüyüp kalite kontrol sürecini tamamen durduran bir firmayla ilgili 1000 değil 100000 haber daha çıkar

    Cevapla