Boeing 737 Uçağı, Motor Arızası Nedeniyle Acil İniş Yaptı

Boeing 737 Uçağı, Motor Arızası Nedeniyle Acil İniş Yaptı

Southwest Airlines’a ait olan WN3007 sefer sayılı uçuş, Meksika’nın San Jose del Cabo Los Cabos Uluslararası Havalimanı’na (SJD) gitmek üzere Houston William P. Hobby Havalimanı’ndan (HOU) kalkış yaptı. Ancak, uçuş sırasında yaşanan motor arızası nedeniyle uçak, acil bir şekilde kalkış yaptığı havalimanına geri dönmek zorunda kaldı.

The Aviation Herald tarafından yapılan habere göre, Southwest Havayolları’na ait N500WR tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın bir motorunda arıza meydana geldi. Uçak kalkıştan kısa bir süre sonra, bir motorun patlama sesi ve alevler çıkarması üzerine, uçuş ekibi tırmanışı durdurarak acil durum prosedürlerini uygulamaya başladı.

Yaklaşık 27 dakika sonra, uçak güvenli bir şekilde San Jose del Cabo Los Cabos Uluslararası Havalimanı’na geri döndü ve başarılı bir şekilde pistte indi. Şans eseri, olay sırasında herhangi bir yolcu veya mürettebat üyesi yaralanmadı. Ancak, uçuş iptal edildi ve yolcuların başka bir uçuş için yeniden rezervasyon yaptırdıkları belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir