featured

Blockchain Havacılık Zirvesi, endüstri uygulamalarını ve teknolojik gelişmeleri teşvik ediyor

WAM Blockchain teknolojisini kullanarak havacılık endüstrisinde en iyi uygulamaları paylaşmak, bu haftadan itibaren Abu Dabi’de bir araya gelmenin odak noktası olacak.
Açılışta ICAO Blockchain Zirvesi ve Sergisi Salı günü ülkenin başkentinde başlayacak ve etkinliğe 90 ülkeden 800’den fazla kişi katılacak.
Abu Dabi’nin Prensi ve BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Majesteleri Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan himayesinde düzenlenen etkinlik, BAE Genel Sivil Havacılık Otoritesi (GCAA) ve Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından ortaklaşa düzenleniyor. ICAO, 2-4 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında gerçekleşecektir.
Toplama, Blockchain teknolojisinin güvenli, güvenli ve verimli bir sivil havacılık sistemi sağlama potansiyelini ortaya çıkarmak için küresel işbirliğini teşvik eden bir platform olarak hizmet ediyor. “Blockchain: Potansiyelin Kilidini Açma” başlıklı 2019 etkinliği, uluslararası havacılık camiasına Blockchain teknolojisi hakkında bilgi ve deneyim sunacak.
Abu Dabi’de gerçekleşen açılış olayını yorumlayan GCAA Yönetim Kurulu Başkanı Sultan bin Saeed Al Mansouri, “BAE, inovasyon alanındaki öncü rolünü devam eden performansı ile sürdürüyor. Bu yılki Global İnovasyon Endeksi, BAE, Global İnovasyon Endeksine göre, Arap dünyasında en üst sıradaki ülkedir. ICAO’nun BAE’yi ilk ICAO Blockchain Havacılık Zirvesi ve Sergisi’nin ev sahibi ülkesi olarak seçtiği için onur duyuyoruz.” dedi.
ICAO ve GCAA, zirve ve sergi boyunca, Blockchain’in tüm havacılık ekosistemi yoluyla uçaklardan ve finansman gibi ticari faaliyetlere, yolcu deneyimi dahil olmak üzere diğer varlıklara, sözleşmelerin yönetimi, kayıt tutma ve güvenliğe benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor.
GCAA Genel Direktörü Saif Mohammed Al Suwaidi, “BAE’yi seçmek, liderliğimizin havacılık sektörü de dahil olmak üzere farklı alanlarda yeni teknolojilere yatırım yapma konusundaki çabalarının ve hükümet ile hükümet arasındaki güçlü ortaklıkları sürdürme çabalarının bir kanıtıdır. Özel sektör ve havacılık işletme uygulamalarını dinamik ve gelişen bir ortamda geliştirmek için yöntemleri keşfetmeye gayret ediyor.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir