BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZ VE ÖTEKİ BEYEFENDİLER

BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZ VE ÖTEKİ BEYEFENDİLER

Değerli okurlarım, havacılığımızın malum cemiyeti bugünlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesini ağzından hiç düşürmüyor. Haber ajansları aranıyor, gazeteciler davet ediliyor, hatırı sayılır kişiler araya sokuluyor ve kamuoyundaki mevcut algı üzerinde iyileştirme operasyonları yürütülüyor. Ben ise Hatice’ye değil neticeye bakarım.

Malum cemiyetin çalışanlarının beş aylık, şube saymanlarının ise üç aylık maaş alacağının olduğu iddia edilen bir ortamda neyin kavgası veriliyor anlamak mümkün değil. Satışları devam eden gayrimenkuller bir tarafta, bankaların içerisine gireceği takip süreçleri diğer tarafta, alacak tahsili için icra dairelerinin yolunu tutanlar öteki tarafta iken ve söz verdiklerinizi dahi yerine getirememişken siz neyin haberini yaptırma derdindesiniz beyefendiler.

Şubelerin kapatılma korkusu nedeniyle sesini dahi çıkaramadığı bir ortamda siz nasıl bir demokratik yönetim şeklinden bahsediyorsunuz? Vakıf işletmelerinizin kaç tanesi kârlılık elde ediyor? Kurucu vakfınız malum havacılık eğitim kurumunuzun cari maliyetlerine destekte bulunabiliyor mu peki? Mali darboğazın organizasyonun her hücresine nüfuz ettiği bir ortamda siz neyin derdindesiniz beyefendiler.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın borç sorununuzu çözeceğini ve ilave gelir getirici imkânlar sunacağını yine sizler basına servis etmeye başladınız. Peki, bunu neden yapsın? Görevlendirmelerini gerçekleştirmediği, stratejileri üzerinde tasarruf kullanamadığı, iktisadi faaliyetlerinden hazineye gelir kaydetmediği, eş dost tanıdığın ve ikinci baharını yaşayan emeklilere istihdamda öncelik sağlandığı bir cemiyete neden imtiyaz tanısın? Neden sizin borcunuzu, harcınızı, cezanızı, faizinizi memleketin sırtına kambur yapsın? Ülke menfaatleri açısından diğerlerinden farkınızı izah edebilir misiniz beyefendiler.

Bırakın artık algıyı yönetmeyi; neticeye gelin, ortaya somut gelir getirici projeler koyun! “Evet, işte bu sizin projeniz ve başarı elde etmeye başladı” diyelim; övünelim! Havada olan burunların artık aşağıya inme zamanı geldi; düşmanınızı da dinleyin, size söylemek istediği şeyler olabilir. Etrafınızdaki kendini kurtarmaya çalışan ve öncelikle şahsi menfaatlerini gözeten insanlarla aranıza biraz mesafe koyun, tarafsız ve objektif olun. Askeri karargâh değil; ülkenin en önemli kıymetlerinden birini yönetiyorsunuz beyefendiler.

Malum havacılık eğitim kurumunuzdaki pilot olmaya çalışan öğrencilerin günahına daha ne kadar girilecek peki? Önce disiplin soruşturması tehdidi, sonrasında teorik yer derslerinde gözetilen seviyenin geçilemeyecek düzeylere çekilmesi iddiaları nelere dalalettir? Acaba uçuracak finansmanın olmamasına mı yoksa uçuş okulunun olmayan kapasitesine mi? Peki bu öğrencilerin ve ailelerinin günahı nedir? Tek hataları kamuoyundaki yer edinmiş olan isminize aldanmak. Yazıktır, günahtır, vebaldir, kul hakkıdır beyefendiler.

15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY darbe girişimi sırasında ve sonrasında bizler yani demokrasi âşıkları; hainlerin kontrolündeki tankların ve silahların önüne paramparça ve delik deşik olan bedenleri, etten duvarları, kocaman yürekleri koyduk. Peki ya siz nelerinizden vazgeçebildiniz? O gece neredeydiniz, yurtdışına neden çıktınız, neden vatanın selameti tehlike altındayken canınızı siper etmediniz, darbe girişiminden kaç gün sonra geri geldiniz? Vatan sevgisi bu mudur; bize hariçten gazel okumayın beyefendiler.

Benim sindiğimi ve sustuğumu zannedenler, ben susmayacağım! Şuana kadar hep zafiyetlerinizi, yanlışlarınızı ve hatalarınızı haykırdım, haykırmaya da devam edeceğim; ta ki gidişat doğru yolu buluna kadar, ta ki yanlış insanlarla yolunuzu ayırana kadar. Bizler Allah korkusu olan insanlarız; sağı-solu aratıp adli-idari makamlara müdahale ettirerek kimsenin günahına girmeyiz beyefendiler.

Haftaya görüşmek üzere.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

8 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
beyan
3 yıl önce

Bunların ne yalanları biter, ne demek çevirdikleri filmleri biter. Kaç yüz personel işten çıktı, SGK odenmiyor vergi odenmiyor, personel maaşları odenmiyor. İçerde bulunan üst yöneticilerin firildakliklari bitmiyor. Devletin yetkililerine sesleniyorum şuan ki yönetim usulsüz iş yapıyorlar. Personellerin maaşları hak ettiği şekilde alınmıyor. Bir kişinin talimatıyla eksik veriliyor. SSK matrahlari yanlış gösteriliyor. Bunların hepsi suç. Araştırın binin dallarına.

Havacı
3 yıl önce

Hocam, yer dersleri bitirilmeden uçuş eğitimi başlamıyor. THK yönetiminin yeni kozunun bu olduğu söyleniyor. Öğrencilerin yer derslerinden başarısız olmaları sağlanarak uçuşlar geciktiriliyor söylentileri var. Bunlara da değinir misiniz?

zafer
3 yıl önce

Hocam çok güzel açıklamışsınız olanları inşallah bu haksızlıklar bir an önce son bulur.

AHH HOCAM..
3 yıl önce

Ahh be hocam kaleminize ve emeğinize sağlık. Öyle güzel öyle doğru şeyler yazıyorsunuz ki… sizin cesaretiniz sayesinde insanlar aydinlaniyor ve inanıyorum ki sizin yazdıklarınız sayesinde de bu kurumu başarısızlığa sürükleyen herkes er ya da geç cezalarini çekecekler.

thklı.
3 yıl önce

Hocam hırsızlar buraya yuva kurmuşlar gitmiyorlar şak şakcı şube başkanları olduğu sürece yazık kurumu salim kaya bitirdi işi gücü yalan birde ispiyoncu tutmuş o öcal her gün bu kişilerin yalsnlarından bıktık kaç ay oldu maaşlarımızı veremiyorlar bırakın gidin yüzsüzler masum insanları işten çıkardılar Allah belalarını versin zalim kaya ve yücel zengin kurumun başına bele olmaya devam ediyor

soruyorum
3 yıl önce

Şunu merak ediyorum. Hocam yazılarınızda da belirtiyorsunuz hep. Kurum başkanın fetö ile ilgisi olduğunu söylemenize rağmen neden devletimiz tarafından bir şey yapılmıyor. Daha neden bekleniyor. Devletimiz buraya lav etmediği sürece amacında işleyişi olmayacak.

Mehmet
3 yıl önce

Hocam siz yazdıkça insanlar öğreniyor..teşekkürler

...
3 yıl önce

Hocam yazınız için teşekkür ederim. Doğruları söyledikce farklı algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bunlarda Allah korkusu yok. Genel kurul zamanı da şeffaflık ilkesi dedi durdu. Ortalık toz duman. Kaç ay daha maaş verilmeyecek. Ve bunca kaos ortamında ne zaman açıklama yapacaklar. Bunlar ancak yalan haber yaptırmayı sever ve ona inanan koyunları güdmeyi