Biri kapısını açmaya çalıştı, diğeri kokpite girdi!

Biri kapısını açmaya çalıştı, diğeri kokpite girdi!

Hindistan’dan iki tane uçak vukuatı haberi geldi. Bir yolcu havadaki uçağın kapısını tuvalet sanarak açmaya çalışırken, bir başka uçakta da yolcu telefonunu şarj etmek için kokpite girmek için çabaladı.

Hindistan’da bir iç hat uçuşunda uçak havalanmak üzereyken telefonunu şarj etmek için kokpite girmeye çalışan yolcu uçaktan indirildi.

Hint medyasındaki bazı haberlerde sarhoş olduğu belirtilen yolcu, Mumbai-Kalküta seferini yapmak için havalanmaya hazırlanan IndiGo havayollarına ait uçağın kokpitine girmeye çalıştı.

IndiGo şirketinden yapılan açıklamada “Bir uçağımız yerde olduğu sırada söz dinlemeyen bir yolcu telefonunu şarj etmesi gerektiğini söyleyerek kokpite girmeye çalıştı. Yolcu uçaktan çıkartıldı ve güvenlik ihlali gerekçesiyle polise teslim edildi” denildi.

Polisin yolcuyu sorguladıktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.

“Tuvaleti kullanmak istemiştim”                      

Yirmili yaşlarının sonundaki bir erkek yolcu, Cumartesi günü Yeni Delhi’den Patna’ya giden IndiGo uçağında krize neden oldu.

İsmi açıklanmayan adam, tuvalet zannederek uçağın kapısını açmaya çalıştı. Etraftakiler bağırarak adamı kapıdan uzaklaştırdı.

İnişte polis teslim edilen yolcu, bunun bir hata olduğunu söyleyerek “Tuvaleti kullanmak istemiştim” dedi.

Uçak bileti fiyatları düştü ve…

Hindistan’da düşen uçak bileti fiyatlarıyla iç hat uçuşlarında önemli bir büyüme kaydedildi. Bu yıl Ağustos ayına dek 91,3 milyon iç hat uçak bileti satıldı. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21’lik bir artış oldu.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.