Bir Ülkeye Daha Vizesiz Seyahat Edilebilecek

Bir Ülkeye Daha Vizesiz Seyahat Edilebilecek

Tayvan, Rusların vizesiz seyahat etmesine izin verdi. 6 Eylül’den (bugün) itibaren Rus vatandaşları vize almadan Tayvan’a kısa süreli yolculuklar yapabilecek. Vizesiz seyahat olanağı geçici olarak uygulanacak. Test dönemi, 31 Temmuz 2019’a kadar devam edecek.

Tayvan makamları kısa yolculuklar için ülkeye gelen Ruslar için vizesiz bir rejim başlattı. Uygulamayı, Tayvan Dışişleri Bakanlığı duyurdu.

Vizesiz seyahat için önümüzdeki 6 ay içinde geçerli olan bir pasaport, dönüş bileti, otel rezervasyon onayı veya ev sahibi ülke garantisi gerekiyor.

6 Eylül 2018’den itibaren Rus vatandaşları, 14 günü geçmeyen konaklamalar için Tayvan’a vize olmadan gidebilecek. Tayvan Dışişleri Bakanlığı, yeni vize rejimini; Rus turistler, işadamları ve aile meseleleri için seyahat eden kişilerin yanı sıra uluslararası etkinliklere katılanların da kullanılabileceğine dikkat çekti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Tayvan’ı Çin’in ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyor. Rusya ile ada arasında devletlerarası resmi ilişkiler bulunmuyor.

Öte yandan, Rus Dışişleri Bakanlığı, Tayvan’ın sismik olarak aktif bir bölgede olduğu konusunda uyardı. Buna ek olarak, ağustos ve eylül aylarındaki aşırı yağmurlar ve tayfunlar, özellikle ülkenin güney bölgesinde birçok yıkına, çamur ve toprak kaymasına yol açabiliyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments