Bir Efsane geri dönüyor. Delta’dan sürpriz Video. (Video’lu haber)

Bir Efsane geri dönüyor. Delta’dan sürpriz Video. (Video’lu haber)

Efsane geri dönüyor.

Bir zamanlar ABD’nin en popüler havayolu şirketlerinden biri olan Eastern Airlines bu yılın yaz aylarından itibaren Miami çıkışlı uçuşlara başlamaya hazırlanıyor. 1926 ylında kurulan ve 1991 yılında iflas eden, bir dönem eski NASA Astronotu Frank Borman’ın da genel müdürlüğünü yaptığı, zamanında filo büyüklüğü 430 ‘un üstüne kadar çıkan Eastern Airlines, Airbus A300 ‘ün ABD’de ilk kullanıcısı olarak Airbus’un ABD pazarına girmesinde de rol oynamıştı.

Bir grup yatırımcı 2009 yılında Eastern Airlines isim haklarını ve logosunu satın almıştı. Alınan bilgilere göre ilk etapta Airbus A319 ve A320’ler le uçuşlara tekrar başlayacak olan şirketin, tercihini Airbus’dan yapması ve eski Eastern Airlines’in ABD’nin ilk Airbus kullanıcısı olması dikkat çekiyor.

Eski logo ve uçak boyası olduğu gibi değiştirilmeden tekrar kullanılacak.

 

 

 

Delta Airlines’den seksenli yıllar tarzında In Flight Safety Video

Yolcuların 80’li yıllardan kalmış tarzıyla ve ALF’in de kısaca rol almasıyla değişik tarzda bir video. Videoyu izlemek için resmin üzerine tıklayın.

 

 

Geri
Etiketler:

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Meral Döşemeciler

Ne güzel! Eskiye değer veren kuruluşlar var demek! Keşke F-27 gibi propoller uçaklarımız olsa da yakın şehirlere onlarla uçsak. Alman, Avusturya, İsviçre havayollarının yaptığı gibi. Ben Zürih’den Strasbourg’a böyle bir uçakla geçmiştim. Biz herşeyi satıyoruz.