BİKİNİLİLERE ÜLKEYE GİRİŞ YASAĞI

BİKİNİLİLERE ÜLKEYE GİRİŞ YASAĞI

Düşük maliyetli Vietnam’lı taşıyıcı VietJet köşeye sıkıştırıldı. Jakarta’ya ilk uçuşunu yaparken uçuş görevlileri tamamen giyinecek.
Çıplak kabin memurları ile gündeme oturmuş olan havayolu, havacılık otoritelerinden izin almaksızın, uçuşun ortasında bikinili bir dans gösterisi yapmış ve 20 milyon Dong – yaklaşık $ 1100 – para cezasına çarptırılmıştı.
Yerel bir güzellik yarışmasında yer alan beş kadın aday, Hawai temalı üç dakikalık bir dansı gerçekleştirmiş, yolcular telefonlarına gösteriyi kaydetmişlerdi. Daha sonra uçuşun ortasında yaşananlar klip olarak yayınladı.
Havayoluna göre; tartışmalara neden olan uçak içi eğlence ilk uçuşunu kutlamak için hazırlanmıştı. Şimdi durum değişti.
VietJet, Endonezya başkentine ilk açılış uçuşunu ilan etti ama muhafazakâr Müslüman ülkenin hükümetine bilgi vererek, kabin ekibinin tamamen giyinmemiş olabileceğini duyurdu.
Bununla birlikte, Endonezya’nın Vietnam büyükelçisi İbnu Hadi, Endonezya’ya yapılan tüm uçuşlarda uygun şekilde görev alacaklarını bildirdi. VietJet’in ticari ilişkiler müdür yardımcısı Jay L Lingeswara Jakarta’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilere, havayolu kabin ekibinin yalnızca özel günlerde bikinili kıyafet kullandıklarını açıkladı.
Jakarta Post VietJet’in Müslüman yolculara helal gıda sağlayacağını bildirdi.
VietJet şu anda 35 uluslararası güzergahta faaliyet göstermektedir.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments