Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi Çözüldü mü?

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Gizemi Çözüldü mü?

Atlantik Okyanusu’nda Bermuda adası, Florida yarımadası, ve Porto Riko adası arasında kalan ve ‘Bermuda Şeytan Üçgeni’ olarak adlandırılan bölge, gizem dolu. Onlarca uçak  ve gemi,  binlerce insan bu bölgede iz bırakmadan kayboldu. Bir çoğuna göre;  Bermuda Şeytan Üçgeni, doğaüstü bir güç tarafından kontrol ediliyor. Bir belgesel için araştırmalarda bulunan İngiliz bilim insanları, Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yaşanan tuhaf vakaların nedenini bulduklarını iddia ettiler.

Channel 5’te yayınlanacak belgesel için araştırma yürüten İngiliz Southampton Üniversitesi’nden bilim adamları Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki kayboluşları dünyevi sebeplerle açıklıyor.

Bölgede yaşanan kaza ve kaybolma vakalarının tek sorumlusu bir anda ortaya çıkan ve boyu 30 metreye kadar ulaşan dalgalar. Yani bir başka deyişle binlerce kişi, ani hava değişiklikleri yüzünden ortadan kayboldu.

Bir okyanus ve yeryüzü bilim adamı olan Simon Boxall, Bermuda Üçgeni’nin üç büyük fırtınanın farklı yönlerden bir araya gelerek azgın   dalgaları oluşturduğunu  iddia ediyor.

Ancak Bermuda Şeytan Üçgeni’nde yalnızca gemilerin değil uçakların da kaybolduğunu düşünürsek İngiliz bilim insanlarının bu açıklaması pek çok kişiyi tatmin etmeyebilir. Kocaman devasa  uçakların 30 metrelik dalgalar yüzünden yok olması pek de inandırıcı değil.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
hakan

havada da vorteks olur işte.