Be Aero, Pegasus için 9 iniş takımının bakımı gerçekleştirecek

Be Aero, Pegasus için 9 iniş takımının bakımı gerçekleştirecek

Türkiye’nin en büyük özel havayolu şirketi olan Pegasus, bakım konusunda Be Aero şirketi ile el sıkıştı. Bir yıllık anlaşmada Be Aero, Pegasus için 9 iniş takımının bakımı gerçekleştirecek.

Uçaklarda motordan sonra en pahalı parçaların başında iniş takımları geliyor. Yerde tonlarca yük taşıyan, iniş sırasında ağır yükü sırtlıyor. Bu açıdan bakımlar sırasında iniş takımlarında oluşan hasarların tespiti ve giderilmesi büyük önem taşıyor.

BE Aero yaptığı açıklamada, Pegasus Hava Yolları ile 2023-2024 yılı için 9 iniş takımının değiştirilmesini kapsayan yeni bir bakım sözleşmesi imzaladığına dikkat çekti.

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’nda bulunan bakım merkezi, daha önceden MNG Jet adıyla faaliyet gösteriyordu.

Şirketin bakım yetkileri arasında farklı iş jeti modelleri arasında Bombardier’ın Challenger CL601/604/605, Bombardier CL300, CL850, CRJ200, Global 5000/Express, Hawker 700/750/800/800XP/850XP/900XP ile 737 yolcu uçaklarından iş jeti haline getirilin Boeing BBJ yer almakta. (tolgaozbek)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    C. Ş.’a helal olsun arap sabunu gibi adam valla her deliğe girip işini hallediyor. Şimdide Tarkim’in el konulan hangarını çok iyi bir rakam ödeyerek almışlar diye konuşuluyor, bunu da becerebildiyse takdire şayan demektir.

    Cevapla
  2. 3 ay önce

    Pegasus keşke kendi hangarını açsa da orda yapsa bütün bakımlarını

    Cevapla