BAYRAM TATİLİ TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAYRAM TATİLİ TURİZMCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Bayram tatili turizmcileri ve sahil esnafını güldürü. Uçuşlarda rekor kırıldı, oteller ve plajlar doldu.

Habertürk’ün  haberine göre, 4 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle turizm merkezlerine akın eden yerli turistler turizmciye çifte bayram yaşattı. Antalya Havalimanı’ndan gelen rakamlar, son iki yıldır Rusya ile kriz ve terör olayları nedeniyle sıkıntı yaşayan Antalyalı turizmcilerin moralini düzeltti.

Havalimanında bayramın da etkisiyle son iki yılın en yüksek uçak ve yolcu rakamına ulaşıldı. 667 uçağın iniş kalkış yaptığı cuma günü 116 bin 325 yolcuya, 837 uçağın iniş kalkış yaptığı cumartesi günü ise 142 bin 613 yolcuya hizmet verildi. Bayram öncesi harekteliliğin yaşandığı Atatürk Havalimanı’na 23 Haziran Cuma günü bin 405 uçak iniş kalkış yaparken transit yolcular hariç 141 bin 843 yolcuya hizmet verilmişti. Antalya ve ilçelerindeki oteller de yüzde 90’ların üzerinde doluluk oranına ulaştı.

38 DERECEDE DENİZ KEYFİ

PLAJLAR TIKLIM TIKLIM, BEACH’LER BOŞ

Yerli turistlerin bayram nedeniyle akın ettiği tatil cenneti Bodrum’da, tercihler halk plajları yönünde kullanıldı. Dünya ve ülke sosyetesinin gözde tatil merkezlerinden Göltürkbükü sahilindeki beach club’lar, neredeyse boş denilecek kadar az ilgi çekti. Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Camelbeach Halk Plajı, Gümbet, Bitez, Kumbahçe, Paşatarlası ve Turgutreis Günbatımı plajları ise tatilcilerle doldu taştı. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve diğer iller ile yurt dışından özellikle gurbetçilerin yoğun olduğu Almanya’dan gelen yerli turistler, halk plajlarını doldurdu, adım atacak yer kalmadı. Hava sıcaklığının açık havada 40, deniz suyu sıcaklığının ise 21 dereceye ulaştığı ilçede tatilciler bol bol denize girdi.

‘YERLİ TURİST CAN SİMİDİ’

Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt “Bayramda doluluk oranlarımız yüzde 90’ları aştı. Birkaç günlük yoğunluk şimdi sahillere taşındı. Hava çok sıcak ve güzel. Turizm sezonunun başında yaşanan sıkıntıları yavaş yavaş atmaya çalışıyoruz. Yerli turist, özellikle orta gelirli turist yine Bodrum’u, Bodrumluları yalnız bırakmadı. İngiltere, Almanya, Hollanda pazarından azalan oranı İsrail, Türkmenistan, Azerbaycan’dan telafi etmeye çalışıyoruz. Yine de Türk turizminin can simidi yerli turistimiz. Bayram Bodrum esnafına da çok iyi geldi” dedi.

KAPADOKYA SEMALARI DA BALONLA DOLDU

Peribacaları, kayadan oyma butik otelleri, tarihi manastırları ve doğal vadileriyle ünlü turizm merkezi Kapadokya’da bayramda ilgi odağı oldu. Sıcak hava balonları bayram tatilinde bölgeyi tercih eden yerli turistler için havalandı.Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarının üzerinde süzülen balonlardaki turistler, güneşin doğuşuna da Kapadokya semalarında şahitlik etti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments