Bayram Tatili İçin Havalimanlarında Yoğunluk Artıyor

Bayram Tatili İçin Havalimanlarında Yoğunluk Artıyor

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, vatandaşlar 9 günlük bayram tatilini memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçirmek için hazırlıklara başladılar. İstanbul Havalimanı’nda sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunluk yaşanmaya başladı.

Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından, tatili şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar İstanbul Havalimanı’na akın etti. Tatil için havalimanına gelen vatandaşlar, iç hatlar kontuarlarında ve pasaport sırasında uzun kuyruklar oluşturdu. Bu yoğunluk nedeniyle İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA ekipleri, yolcuları yönlendirerek mağduriyet yaşanmaması için önlem aldı.

Bayram tatilini ailesiyle geçireceğini belirten Fırat Mutlu, “İstanbul’da çalışıyorum ve Adana’ya gidiyorum. Ailem ve sevdiklerimle vakit geçireceğim, bir süredir bayramı onlarla geçirmiyordum. Bu bayramı onlara ayırdım. Bilet alma işini sonraya bıraktığım için bulmakta zorlandım. Bilet fiyatı olarak da bence normale göre biraz daha fazla ücret ödedim. Seçim sürecini yeni atlattık. Herkese ailesi ve sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul’da okuyan üniversite öğrencisi Eren Altay da bayramı Mardin’de geçireceğini belirterek, “Bu bayramın güzel geçeceğini umuyorum. Bilet bulmakta zorlandığım için tatil dönüşümü erkene aldım. Bu yüzden Mardin’de 7 gün kalabileceğim” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir